Чому програмісти люблять працювати вночі

11 грудня 2014
Korol Volodymyr
Народна приказка каже, що програмісти – це машини, які перетворюють кофеїн в код.

І якщо ви запитаєте будь-якого пересічного програміста, коли йому найкраще працюється, є висока ймовірність, що він зізнається у багатьох безсонних ночах. Популярною стала тенденція прокидатися о 4 ранку і розпочинати роботу, перш ніж почнеться щоденне божевілля. Однак є і ті, що полюбляють лягти спати о 4 ранку.
 
Фактично, все це робиться, щоби уникнути відволікаючих чинників. Але можна просто закрити двері, що ж такого особливого в нічних годинах?

Насправді, все зводиться до трьох речей: розклад творця, сонний мозок і яскраві комп'ютерні екрани.

Розклад творця


Пол Грем написав про розклад творця ще в 2009 році - в основному про те, що у цьому світі є два типи розкладів (умовно): розклад традиційного менеджера, коли день розділяється на години, а десять хвилин відволікання коштують вам, в кращому випадку, годину втраченого часу.

З іншого боку, ми маємо дещо, що Пол називає "розкладом  творця" - розклад для тих з нас, хто виробляє щось. Робота над великою абстрактною системою включає її першочергову побудову подумки - хтось одного разу порівняв це з будівництвом споруди з дорогого кришталю, і як тільки хтось відволікає вас, все це падає і розсипається на тисячі осколків.

Ось чому програмісти так нервуються, коли ви відволікаєте їх.

Через цю величезну розумову інвестицію, вони не можуть почати працювати, доки не будуть впевнені, що кілька годин їх взагалі не чіпатимуть. Воно того не варте: будувати всю модель у своїй голові, щоби її знищили через півгодини.

Насправді, розмовляючи з багатьма розробниками, ви почуєте, що вони відчувають, що просто не можуть працювати протягом дня. Постійні втручання інших, важливі речі, які потрібно вирішити негайно, та електронні листи, на які потрібно відповісти вже, просто не дозволяють це зробити. Тому більшу частину своєї роботи вони виконують у нічний час, коли всі інші сплять.

Сонний мозок


Але навіть програмісти повинні спати вночі. Вони теж відчувають себе більш бадьоро протягом дня.

Чому ж вони виконують найскладнішу розумову роботу тоді, коли мозок хоче спати, а прості завдання - коли мозок активний і ясний?

Тому що втома робить з них кращих програмістів.

Як показано в "піку Балмера", втома може змусити вас краще зосередитися тільки тому, що коли ваш мозок втомився, йому легше зосередитися! У нього не залишилось сил для того, щоби відволікатись на щось інше.

Зазвичай, найменший обсяг роботи люди виконують відразу після того, як випивають занадто багато чаю чи кави, або недоречний енергетичний напій. Це робить вас гіперактивним: однієї секунди ви перевіряєте Twitter, потім дивитеся новини, далі знаходите ще щось цікавеньке.

Вам може здатись, що у такому стані краще працюється - так багато енергії, так багато нескінченного розумового потенціалу. Але замість цього ви даремно витрачатимете час, тому що насправді не зможете зосередитися більше, ніж на дві секунди.

І навпаки, коли ви трохи втомились, ви просто вміщуєте свою дупу на крісло і починаєте кодити. З трохи втомленим мозком програмісти можуть працювати годинами, навіть не думаючи про те, щоби перевірити Twitter чи Facebook.

Скоріш за все, це твердження справедливе для більшості програмістів. У нас занадто багато розумового потенціалу на приблизно 80% завдань, над якими ми працюємо – подивіться правді в очі, щоб написати той один соковитий алгоритм потрібно створити в десять разів більше коду для отримання середовища, в якому він зможе працювати. Навіть якщо ви прцюєте над найпередовішими проектами, більшість роботи йде на очищення даних і представлення результатів у гарному вигляді.

А коли ваш мозок не працює на повну потужність, він шукає щось ще. Втома робить вас настільки "тупим", що наявного завдання виявляється достатньо.

Яскраві екрани комп'ютерів


Повитріщайтеся на яскраве джерело світла у вечірній час, і ваш цикл сну трохи зміститься. Ви забудете втомитися о 3 ранку. Тоді прокинетесь в 11, а коли знову настане вечір, ви не відчуєте втоми, бо "я ж на ногах тільки з 11 ранку"!

При достатній кількості ітерацій це може суттєво затягнути вас в інший часовий пояс. Що ще цікавіше, очевидно, цей процес не продовжується: щойно ви досягнете "рівноваги" сну між 3 і 4 ранку, то, як правило, залишитесь на цьому рівні.

Або, можливо, у цьому винні будильники, тому що суспільство говорить нам, що ми брудні нехлюї, якщо снідаємо о 2 годині дня.

Кінець


На закінчення, підіб'ємо підсумки: програмісти працюють залюбки вночі, тому що це не обмежує час, коли ви повинні закінчити роботу, дозволяє їм знаходити більш гнучкий підхід, їх мозок не шукає, на що би відволіктись, а яскравий екран не дозволяє заснути.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше