Учасниця Студії "Квартал 95" Олена Кравець з дитинства хотіла бути акторкою. Але в буремні 90-ті за порадою мами дівчина вступила до Криворізького економічного інституту, аби отримати "серйозну професію". Як фраза "Я вмію пародіювати Лайму Вайкуле" на кастингу студентського конкурсу талантів змінила її життя, Кравець розказала під час візиту у Сумський державний університет у рамках туру "Ті, що вражають". Разом з Оленою Кравець історіями свого успіху поділилися журналістка ТСН Маргарита Ситник, засновниця Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, телеведуча Соломія Вітвіцька та паралімпійський чемпіон Євген Богодайко.
"Мамо, я буду відомою і мене показуватимуть по телевізору", – таку заяву зробила Олена Кравець на кухні батьківської квартири. Тоді, у 90-ті, вона фанатіла від криворізьких гумористів, їздила у складі групи підтримки на виступи місцевої команди КВК у Москву, саме під час таких поїздок познайомилася з майбутнім чоловіком і зрозуміла, що сцена – це її шлях. Кравець зізнається, що в її житті було багато випадковостей і збігів, та разом із ними важких випробувань, але вона завжди хотіла жити та працювати в Україні:
"
На гастролях за кордоном я кожну країну завжди приміряю на себе. Після сніданку я люблю вийти на вулицю і уявити, що я тут живу, що я знаю місцеву бабусю, що я купую тут хліб, гуляю з собакою. Я "вдягаю" на себе кожне місто, у якому ми буваємо. Але це не мій одяг, мені некомфортно. Це як ходити у костюмі, який обмежує твої рухи, а тобі хочеться звичайної домашньої піжами. Ось у такому стані я завжди повертаюся в Україну".
Наразі Олена з "95 кварталом" багато виступає в Україні, в тому числі у зоні АТО. Вона зізнається, що спершу побоювалася виступати на воєнному аеродромі у Маріуполі, коли їх туди запросили. Але Володимир Зеленський переконав, що вони їдуть туди з доброю справою і на них там дуже чекають справжні герої України. "
Там накази віддавалися пошепки. І військові були настільки спокійні і впевнені у своєму спокої, що це допомогло мені змінити інстинкт самозбереження на почуття поваги, з яким я досі живу", – поділилася спогадами Кравець.
Про те, як неприємний інцидент може обернутися щасливим випадком, розповідала студентам журналістка Маргарита Ситник. Донька простих радянських робітників навіть не думала, що колись буде брати інтерв’ю у Макаревича, Кончаловського, ставити питання Путіну. Свою кар’єру вона починала у рідних Сумах, проте згодом переїхала у Київ. Під час однієї зйомки на неї накинувся народний депутат від "Партії регіонів". "
Після цього Янукович запросив до себе в офіс та вибачався за свого тодішнього однопартійця. Ця історія з усіма стресами і неприємними моментами, як не дивно, дуже допомогла мені в журналістській кар’єрі. Мене помітили політики, почали впізнавати на вулицях, київські журналісти прийняли в своє коло. Це був виклик і надалі виконувати свою роботу на високому рівні", – розповідає Ситник.
Як з нуля заснувати справу всього свого життя, на зустрічі з молоддю розказала голова Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська. Вона починала свою кар’єру у складні часи перебудови. Тоді Данилевську дуже підтримали рідні та близькі: "
Мій чоловік сказав: "Роби те, що мусиш, і будь спокійна: хліб і докторську ковбасу з кетчупом ми знайдемо, а борщів я не вимагатиму". Найближче ваше коло — люди, які живуть із вами одними цінностями. Саме вони допоможуть вам у пошуку себе".
У свою чергу плавець Євген Богодайко переконав сумську молодь у тому, що необов’язково їхати з рідного міста, щоб досягти успіху: "
Я з 11 років мріяв стати чемпіоном Паралімпіади. Батьки хотіли, аби я отримав хорошу освіту. Але зізнаюся, я прогулював школу, щоб тренуватися і з часом потрапити на змагання всього мого життя. Мені все це давалося нелегко, і те, що я став чемпіоном, — справа не одного дня, не одного місяця і навіть не року. Але головне — я завжди розумів, що нікуди не поїду з України. Зараз на наших очах створюється нова держава. І у наших силах зробити так, щоб не ми, а на нас хотіли рівнятися".
Наступне місто, куди вирушать учасники туру "Ті, що вражають", – Херсон. 9 листопада зі студентами місцевого університету зустрінуться співачка Світлана Тарабарова, телеведуча Марічка Падалко, актор Олексій Вертинський та воєнний кореспондент Наталя Нагорна.
* Освітньо-соціальний проект "Ті, що вражають" – серія мотивувальних виступів публічних осіб. Протягом жовтня-листопада команда із 4 спікерів (телеведучі, журналісти, актори, спортсмени, музичні виконавці, представники модної індустрії та культурні менеджери) виступає перед студентами українських університетів. Головна мета проекту – підтримати українську молодь, дати настанови та порадити, як прийти до своєї мрії.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.