Чого хочуть бізнес-ангели та венчурні фонди!?

15 вересня 2014
Masha Zagirska
Сьогодні бізнес-ангели і венчурні фонди все більш обережно підходять до нових інвестицій, обмежуючи свою стратегію капіталовкладень певними критеріями.

Експерти в інвестуванні пояснюють це поступовим дорослішанням венчурної галузі та підвищенням вимог до інвестиційних проектів. Які пріорітетети та орієнтири сьогодні вибудовують венчурні інвестори і що впливає на їх рішення інвестування в стартапи?


Отже, на що в першу чергу звертають увагу венчурісти?

1. Команда

На першому місці для інвесторів - команда з амбітним лідером, а не просто людина з ідеєю. Більшість інвесторів зійшлися в думці, що на дружню команду з двох-трьох чоловік з недопрацьованою ідеєю вони звернули би більше уваги, ніж на "поодинці" з хорошим проектом. Повинна бути технологічна, сильна команда (Олександр Чачава, партнер фонду Leta Capital). Найголовніше - це люди (бізнес-ангел Аркадій Морейніс).

2. Монетизація

На друге місце інвестори ставлять можливості монетизації. І головне не те, що я комусь можу продати неприбутковий стартап, нехай вони самі заробляють гроші собі й мені (бізнес-ангел Аркадій Морейніс).

На думку венчурних капіталістів, йти за грошима стартаперам краще вже з готовим прототипом, а не з бізнес-планом. Від початківця IT-підприємця чекають зрозумілу, працюючу модель, яка максимально повно відображала б те, яким чином проект буде заробляти гроші.

Але якщо все-таки презентується поки що тільки ідея, то фонди ранньої стадії готові вкладати у створення прототипу. Якщо ми віримо в команду і потенційний ринок, навіть точно не знаючи, що хлопці роблять, ми готові вкладати в такий стартап (Сергій Фрадков, керуючий партнер iDealMachine).

3. Масштабованість

Нарешті… важливим фактором вважають масштабованість проекту. Тільки один регіон чи навіть вся територія країни нам нецікаві (Ярослав Швецов, керівник бізнес-інкубатора казанського "ІТ-Парку"). Проект повинен бути націлений на міжнародний ринок (Олександр Чачава, партнер фонду Leta Capital).

4. Напрями

Ярослав Швецов, керівник бізнес-інкубатора казанського "ІТ-Парку" пріоритетними напрямками називає робототехніку, гаджети, біомедицину та наукомісткі технології. А фонди окремо фокусуються на більш вузьких сегментах ринку.

Нас цікавлять маркетплейс транспортних і туристичних послуг, а також відеосервіси (Сергій Азатян, співзасновник та керуючий партнер InVenture Partners). Є фонди, які чітко визначилися, у що вони вкладати не будуть. Наприклад, Da You Business не готовий робити вкладення "в інтернет заради інтернету", де виручка замикається на віртуальному середовищі. Інтернет-ігри, сайти знайомств, які не призводять до реального результату, це не наш профіль (Євген Гаврилов, CFO Da You Business).

5. Як інвестори знаходять стартапи?

Більшість відповідають, що через знайомих у фейсбуці. Також працюють інструменти нетворкінгу, стартаперских тусовок, венчурних конференцій, рекомендації партнерів, професійних спільнот і бізнес-інкубаторів провідних вузів.

Ми користуємося всіма джерелами: конкурсами, рейтингами, списками. Я входжу в 80% журі заходів, які у нас тут проходять (Олексій Соловйов, Керуючий партнер Prostor Capital). Перешкод між інвестором і стартапером поки не існує: можна надіслати e-mail з описом проекту до фонду. Так, в InVenture Partners приходить на електронну пошту близько 100 проектів на місяць. А, наприклад, Аркадій Морейніс щовівторка з 14:00 проводить особисті консультації зі стартаперами в антикафе "Хороша республіка". Початківцям підприємцям радять використовувати такий інструмент, як конкурс, але не зловживати участю.

Це прекрасна можливість засвітитися і спробувати свої сили (Ренат Гарипов, співзасновник GreenfieldProject). Якщо це новий стартап, який засвітився на одному конкурсі - це круто, а якщо він ходить по різних конкурсах, то це нецікаво (Лідія Князєва, керуючий партнер Marly Capital Group).
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше