Божевільні й волоцюги соціальних мереж

16 жовтня 2015
UAPOST.US
Досвід у різних мовних середовищах в Інтернеті дуже схожий на прогулянку містами світу. Вас також можуть погукати хулігани в найнеочікуваніший момент. Не можуть хіба що дати пляшкою по голові. Але людина відповідає на стрес схожим чином у будь-якому середовищі. Ввічливість - це, найперше, соціальна тактика уникнути конфлікту. По-друге, це власна репрезентація через мову. Інтернет має одну лише перевагу: він знімає з людини статус, її черевики та втому. А також маску, навіть якщо для того, аби надягнути іншу. Людина не перетворюється у Вурдалаку. Навпаки, вона виявляє свої мотиви й почуття такими, як вони є в побуті: у ситуації з незнайомцями, де вона або перехожий, або хуліган.
  Тому професор може лаятися, мов пес, а підліток - писати аналітику. Це простір, де кожному "по уму". 

Чому так багато лайки в українських соціальних мережах? Інтелігенція посилає на три букви; двієшники займаються геополітикою; діти поливають одне одного ксенофобським брудом.  Лише здається, що це "норма". Роки, проведені в англомовному просторі, переконали мене, що є величезна різниця між "тут" і "там". З переїздом в іншу країну це підтвердилося. Місце проживання - це рівень спілкування. І питання особистого виховання.

"Тут" і "там":

Як людина зреагує на божевільного на вулиці?

Чи викине людина сміття?

Чи штовхне когось у транспорті?

Чи образить дитину?

Якщо хочеться заскочити в дискусію у вогненному танку й розстрілювати всіх довкола, рикошету не уникнути. Кожний відповідає за свою поведінку в Інтернеті. Це формує ставлення до середовища. Це простір чистої свободи, де ввічливість і свідомість є синонімами. Саме тому соціальні зміни відбуваються з кожним натисненням "enter". Вони відбуваються в кожному з нас. Бо наше внутрішнє "там" варто зробити "тут".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше