Божевільні й волоцюги соціальних мереж

16 жовтня 2015
UAPOST.US
Досвід у різних мовних середовищах в Інтернеті дуже схожий на прогулянку містами світу. Вас також можуть погукати хулігани в найнеочікуваніший момент. Не можуть хіба що дати пляшкою по голові. Але людина відповідає на стрес схожим чином у будь-якому середовищі. Ввічливість - це, найперше, соціальна тактика уникнути конфлікту. По-друге, це власна репрезентація через мову. Інтернет має одну лише перевагу: він знімає з людини статус, її черевики та втому. А також маску, навіть якщо для того, аби надягнути іншу. Людина не перетворюється у Вурдалаку. Навпаки, вона виявляє свої мотиви й почуття такими, як вони є в побуті: у ситуації з незнайомцями, де вона або перехожий, або хуліган.
  Тому професор може лаятися, мов пес, а підліток - писати аналітику. Це простір, де кожному "по уму". 

Чому так багато лайки в українських соціальних мережах? Інтелігенція посилає на три букви; двієшники займаються геополітикою; діти поливають одне одного ксенофобським брудом.  Лише здається, що це "норма". Роки, проведені в англомовному просторі, переконали мене, що є величезна різниця між "тут" і "там". З переїздом в іншу країну це підтвердилося. Місце проживання - це рівень спілкування. І питання особистого виховання.

"Тут" і "там":

Як людина зреагує на божевільного на вулиці?

Чи викине людина сміття?

Чи штовхне когось у транспорті?

Чи образить дитину?

Якщо хочеться заскочити в дискусію у вогненному танку й розстрілювати всіх довкола, рикошету не уникнути. Кожний відповідає за свою поведінку в Інтернеті. Це формує ставлення до середовища. Це простір чистої свободи, де ввічливість і свідомість є синонімами. Саме тому соціальні зміни відбуваються з кожним натисненням "enter". Вони відбуваються в кожному з нас. Бо наше внутрішнє "там" варто зробити "тут".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше