Більше 2000 експонатів із приватних колекцій оцифрували для українського інтернет-музею "Кровець"

12 грудня 2016
Андрій К.
Українські музеї насилу тримаються на плаву, а їхні адміністрації і не замислюються над тим, щоб оцифрувати експонати і показати свої багатства світу. Ще менше шансів побачити світ у предметів, які знаходяться в приватних колекціях. Але два роки тому ентузіаст Євген Дмитрук вирішив оцифрувати власну колекцію предметів українського побуту, а згодом на її основі створив перший і поки єдиний в Україні інтернет-музей "Кровець", який в цього року взяли в міжнародну музейну мережу Europeana.
 
ain.ua
 
Мета проекту - продемонструвати всьому світу етнічне надбання України. Тому "Кровець" доступний в двох мовних версіях - українською та англійською. В інтернет-музеї на сьогодні представлено понад 2000 експонатів - це одяг, прикраси і предмети побуту наших предків, відсортовані по регіонах України. У кожній картці в середньому 12 професійних фото експоната в різній перспективі, а також детальна інформація із зазначенням походження і періоду створення предмета.
 
ain.ua
 
Колекціонери можуть додавати на сайт власні колекції, втім, поки більша частина експонатів, розміщених на сайті, належить Євгену. Є кілька предметів з українських музеїв, але Дмитрук оцифрував їх за власною ініціативою. У музеях цим займатися не хочуть, оскільки застаріле законодавство вимагає від них вести рукописні бази, а цифрові можуть виступати лише як альтернативний спосіб реєстрації експонатів. "Якусь оцифровку експонатів зробив музей "Шевченківський гай", але там тільки загальне превью. Тим часом, по всьому світу інтернет-музеї - справа цілком буденна", - каже Євген.
ain.ua
 
"У базі міжнародної мережі музеїв Europeana понад 47 млн ​​експонатів з усього світу. З них тільки 1700 - з України, причому 1500 - наші. Навіть у Білорусі з цим справи йдуть краще", - зазначає Дмитрук. Крім інтернет-сайту у музею "Кровець" також є акаунти в Instagram, Twitter і Facebook.
 
ain.ua
 
"Кровець" - некомерційний проект, хоча в майбутньому творець планує його потроху монетизувати. Зараз працюють над функцією, за допомогою якої будь-хто зможе надрукувати собі настінний календар із зображенням історичних предметів. При цьому "Кровець" буде стягувати ліцензійне відрахування і комісію від поліграфії, яка буде виконувати замовлення. Однак витрати на проект це не покриє. Всього на нього, без урахування витрат на колекцію, Євген витратив приблизно 30 000 грн.
 
Оцифровка багатств України - важлива складова для просування нашої країни до Європи. Свій внесок в цю відповідальну справу робить український офіс Google, який оцифровує важливі пам'ятки архітектури, природні заповідники і туристичні місця в рамках проекту "Цифрове перетворення України". Нещодавно Google запустив туристичний сайт про Прикарпаття з 3D-турами і маршрутами.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше