Бажайте меншого. Як побороти тягу до купівлі?

22 квітня 2016
Ліляна
Сучасний світ виховує в нас тягу до споживання. Ми постійно хочемо купувати. Чи то щоб залікувати душевні рани, чи щоби втихомирити інстинкт мисливця, чи щоб задовільнити бажання нових емоцій. Хочеться мати більше, щоб відчувати себе значніше.

Якщо ви думаєте, що бажання купувати побороти неможливо, ми готові посперечатися з вами. Цю проблему досить важко візуалізувати. Ми добре навчилися акуратно складати всі свої речі, вписувати їх в інтер'єр, красиво виставляти на полиці. Здається, що все в порядку. Але є ефективний спосіб, завдяки якому можна буквально відчути, що у вас занадто багато речей. Давайте уявимо, що на вас очікує серйозний переїзд. Наприклад, в інше місто або країну.
 
Скільки валіз потрібно, щоб упакувати все ваше майно? Скільки предметів ви не зможете взяти з собою? Як багато речей ви залишите "за бортом", викинувши в сміттник перед теоретичним переїздом?

Одна справа, коли все акуратно розставлене навколо і ніби створює атмосферу благополуччя і повноцінного життя, і зовсім інша, коли ви фізично намагаєтеся перевезти все те, що недавно лежало на полицях магазинів.

Яким було б життя, якби ми взагалі перестали відчувати необхідність купувати?

Припустимо, так сталося. На зміну нестримного споживання прийшла радість від простих і безкоштовних задоволень. Прогулянка на природі, медитація, читання книги або творчість. Купуючи менше, ми звільняємо самих себе від боргів, переживань і зобов'язань. Якщо речей небагато, то і велика квартира не потрібна і не доведеться ламати голову, де зберігати все зароблене непосильною працею.

Звичайно, це утопія. Ми не можемо відмовитися від усіх наших бажань. Принаймні, наочного прикладу людини, якій це вдалося, немає. Але що, якщо ми навчимося розпізнавати власні інтенції і зможемо їх контролювати? Замість того, щоб сумувати про те, чого у нас немає, варто було б радіти тому, що є.
 
 • Фіксуйте, коли відчуваєте імпульс до покупки або бажання робити те ж, що й інші люди. Розпізнавайте прагнення вирішувати проблеми за допомогою шопінгу. Навчіться бачити цей момент і подумки промовляти кожного разу: "Ох, я знову хочу щось купити".
 • Зрозумійте, що імпульс необов'язковий до виконання, це просто бажання. Відповідно, воно тимчасове. Ви можете відчувати цей потяг, але не піддавайтеся на вмовляння внутрішнього "хом'яка".
   
 • Обмежте кількість своїх речей. Самостійно встановіть межі. Скільки предметів лежить у вашій сумці, скільки полиць займає ваш одяг, скільки особистих предметів у вас на туалетному столику. Це потрібно зробити не для того, щоб відчувати себе затиснутим в рамки. А для того, щоб взяти невелику паузу перед новою покупкою.
 • Цінуйте кожен момент. Бажання купувати речі виникає тому, що ми прагнемо отримати нові емоції, а отже, не цінуємо сьогодення. Ми не задоволені тим, що маємо, не бачимо, наскільки прекрасне життя навколо нас, і проводимо свій час в нескінченній гонитві за ефемерним щастям. Але насправді для радості вистачить і цієї конкретної хвилини. Просто це потрібно усвідомити. 
   
 
 • Радійте дрібницям. Цю фразу кажуть всі, кому не лінь, але зараз вам дійсно варто прислухатися до неї. Якщо навчитеся цінувати ранковий ковток кави, тепло сонця в листопаді, момент натхнення або радості, ваше життя буде наповнене емоціями. І вам більше не захочеться скуповувати все підряд. Цікавтеся тим, що відбувається навколо. Як би це банально не звучало, але найкрутіші речі, зазвичай, безкоштовні.
   

Нарешті, зрозумійте, що всі перераховані вище правила - це довгострокова практика. Звичайно ж, ви не позбудетеся прагнення щось купити за один місяць. Але за кілька тижнів можна неабияк втихомирити це бажання, контролювати його і навчитися отримувати потрібні емоції і почуття кожної хвилини. Не гнівайтесь на себе за невдачі: бажання споживати наполегливо виховують в нас за допомогою реклами, упаковок, журналів і новин. Піддаватися спокусам - це нормально. Але потрібно не здаватися і боротися з ними.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше