9 освітніх програм для журналістів

12 вересня 2014
Редакція
Хтось восени збирає врожай, а ми зібрали найкращі гранти, стипендії та воркшопи для журналістів. Якщо ви хочете пройти стажування в Гарварді чи Вашингтоні, послухати лекції редакторів Esquire та Forbes, а у вільний час написати одну-дві статті для The Times – не зволікайте. 

Стажування для журналістів у США

Дедлайн: 30 вересня 2014

Міжнародний центр для журналістів запрошує студентів пройти стажування у Фонді Скріппса-Говарда у Вашингтоні. Учасники програми отримають можливість писати матеріали для сайту Фонду (Scripps Howard Foundation Wire) та висвітлювати події у столиці США. Написані статі будуть опубліковані в різних американських газетах. Учасникам покриють витрати на переліт, житло, медичне страхування, а також виплатять добові на харчування. Якщо ви навчаєтесь на останніх курсах журналістики або медіакомунікацій, вільно володієте письмовою та розмовною англійською – заповнюйте онлайн-заявку та чекайте на "листа щастя".

Детальна інформація – на офіційному сайті.
  Фотографія: shutterstock.com

Стипендіальна програма інстиуту Редкліфа

Дедлайн: 1 жовтня та 1 листопада 2014

Програма Інституту Редкліфа (Гарвардський університет) запрошує журналістів та експертів новітніх медіа подавати свої заявки на реалізацію проекту в галузі мистецтва, гуманітарних, соціальних, природничих і технічних наук. У разі відбору, учасник зможе отримати стипендію до 75000 доларів, а також можливість працювати над своїм проектом у Гарварді протягом одного або двох семестрів. Від аплікантів чекають онлайн-заявки, детального опису журналістського проекту, над яким вони хочуть працювати, та інформації про самого кандидата і його потенціал.

Детальна інформація – на офіційному сайті.
  Фотографія: Wally Gobetz

Грант імені Річарба Бістона для журналістів

Дедлайн: 29 вересня 2014 року

Журнал The Times приймає заявки від молодих іноземних кореспондетів на отримання журналістського гранту імені Річарда Бістона, розміром у 6 000 фунтів стерлінгів. Ви отримаєте можливість провести шість тижнів за кордоном, проводити власні дослідження і висвітлювати зарубіжні події для The Times. Для цього необхідно лише мати досвід журналістської роботи, добре знати англійську мову та надати детальний опис плану власної поїздки та теми дослідження.

Детальна інформація – на офіційному сайті.
 

Школа громадської активності "MediaStream"

Дедлайн: 11 вересня 2014 (тобто вже сьогодні!)

Магістерська програма з медіакомунікацій Українського Католицького Університету спільно з Deutsche Welle Akademie запрошує взяти участь у Школі громадської активності "MediaStream". Цей проект покликаний створити освітню платформу для молодих медійних активістів із різних регіонів України, які, використовуючи досвід найкращих українських та іноземних медіафахівців, зможуть реалізовувати свої ідеї за допомогою медіаінструментів. Впродовж чотирьох днів молоді медіаактивісти зможуть працювати з відомими тренерами та менторами, подискутувати та навіть прогулятися Львовом. Для участі необхідно заповнити анкету учасника з посиланнями на власні роботи та надіслати детальний опис власного медіапроекту.
 

Вільна школа жуналістики, копірайтингу та медіаменеджменту

Дедлайн: 27 жовтня 2014

З 30 жовтня по 2 листопада редактори та журналісти телеканалу "Дождь", журналу "Сноб", проекту Hopes&Fears (The Village), газети The New York Times, телеканалів BBC та Еспресо TV, журналів Esquire та Forbes проведуть лекції у Києві. Впродовж 4 днів учасники школи побувають на 25 лекціях та майстер-класах. Щоправда, навчання у школі не є безкоштовним, проте за ці 1600 гривень ви послухаєте найвідоміших метрів журналістської справи, а також матимете унікальну нагоду пройти стажування та працевлаштуватись у викладачів курсу. Для того, аби взяти участь у навчанні, необхідно лише зареєструватись на сайті школи та сплатити внесок.

Детальна інформація на сайті.
 

Стипендія від Human Rights Watch

Дедлайн: 15 жовтня

Магістри журналістики можуть спробувати свої сили, взявши участь у програмі Human Right Watch, присвяченій дослідженню прав людини. Учасники працюватимуть у Нью-Йорку або Вашингтоні, аналізуючи дотримання і порушення прав людей у світі, а також писатимуть звіти, організовуватимуть розслідування і вивчатимуть різні медіа. Програма розпочнеться у вересні 2015. Учасники отримуватимуть зарплатню у розмірі $55 тис. Для участі кандидат повинен надіслати резюме, супровідний лист, дві рекомендації, неопублікований текст-зразок і переклад диплома. Ідеальний кандидат повинен продемонструвати власний досвід у сфері дотримання прав людини, аналітичні здібності та добре знання англійської мови.

Детальна інформація на офіційному сайті.
 

Стипендія на журналістське дослідження у Берліні

Дедлайн: 31 жовтня 2014 року

Німецькомовним журналістам рекомендуємо: стипендія на дослідження у сфері науки, політики, економіки та соціальної тематики. Репортери, які часто пишуть на ці теми, можуть подаватися аби отримати грант на стажування у Берліні, яке триватиме від півтора до трьох місяців. Учасників забезпечать робочим місцем, потрібними науковими ресурсами та місячною стипендією у розмірі 3500 євро.

Детальна інформація на офіційному сайті.  
 

Програма Рейгана-Фаселла на дослідження у Вашингтоні

Дедлайн: 15 жовтня 2014 року

Громадські активісти, журналісти і вчені можуть подавати заявку на участь у програмі Рейгана-Фаселла, учасники якої п'ять місяців проведуть у Вашингтоні (США), досліджуючи демократію в обраних ними країнах чи територіях. Під час програми учасники зможуть зосередитися на найважливіших аспектах демократії, які їх цікавлять, а також працювати над проектами щодо розвитку та посилення демократичних цінностей у певних регіонах.

Для того аби стати учасником програми, журналісти мають заповнити онлайн-заявку та показати власний практичний досвід та бачення демократичного дослідження. Знання англійської обов'язкове.  

Детальніше – за лінком
 

Конкурс статей про мистецтво "Observer/Anthony Burgess Prize"

Дедлайн: 31 жовтня 2014 року.

Міжнародна фундація Ентоні Бьорджеса організовує конкурс найкращих статей, присвячених мистецтву. Журналісти можуть подавати нові англомовні матеріали, які стосуються теми мистецтва як-от інтерв'ю із письменниками чи музикантами, рецензії на книги чи балет. Журі звертатимуть увагу на оригінальність та аналітичність роботи. Відсутність публікацій у потужних виданнях є перевагою. Переможець отримає приз – 2000 фунтів стерлінгів. Але аби взяти участь, охочим доведеться заплатити внесок у розмірі 10 фунтів.

Детальна інформація на офіційному сайті.
   
Матеріали в рамках розділу Media Innovations Lab виготовлені за сприяння Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

(via)
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше