8 фінансових правил, які ви повинні знати

4 жовтня 2014
Редакція
Незалежно від того, хто ви, скільки заробляєте чи як інвестуєте, є кілька істин, котрі стосуються вас і ваших грошей. Навіть багаті та успішні повинні слідувати цим правилам.

Найкращий спосіб втратити гроші – витрачати їх, демонструючи всім своє фінансове становище


Співачка Ріанна заробляє десятки мільйонів доларів, але виявилась банкрутом у 2009 році. Вона подала в суд на свого фінансового консультанта за те, що він не виконав свою роботу. Він відповів: "Необхідно пояснити їй, що якщо ви витрачаєте гроші на речі, в кінцевому підсумку ви залишитесь з речами, а не грошима?"

Перше правило поводження з грішми: багатство - це речі, які ви не бачите. Це непридбані автомобілі, не куплений одяг, відмова від ювелірних прикрас. За гроші ми купуємо речі, але багатство - активи, такі як готівка, акції, облігації, банківські рахунки, - дають свободу і безпеку. Виберіть те, чого ви хочете.

Багатство відносне


За словами економіста Всесвітнього банку Бранко Мілановіча, "навіть бідні американці [5%] живуть краще, ніж дві третини світового населення". Крім того, "лише близько 3% населення Індії мають доходи вище, ніж найбідніші жителі США". І це з поправкою на різницю у вартості життя.

Найпростіший спосіб зрозуміти, наскільки добре ви справляєтесь, - це порівняти себе з оточуючими людьми. В Сполучених Штатах, в цьому випадку, жити погано, адже у більшості людей справи йдуть непогано, тому ваш власний успіх виглядає середньостатистичним. Якщо ви хочете почувати себе багатим, подивіться на 90% населення світу, яке не проживає в Америці чи Європі. Ви повинні зрозуміти, що це просто гра розуму, все залежить від того, з ким ви себе порівнюєте.

Мета інвестування - не боротись з нудьгою, а максимізувати прибуток


Успішне інвестування - досить нудна справа. Головна вимога - терпіння і бездіяльність. Більшість людей очікують якогось азарту, тому вони налаштовують, коригують і вмішуються в свої інвестиції стільки, скільки потрібно, щоби знищити якомога більше власного багатства. Якщо ви хочете досягнути чогось більшого, ніж середній результат, ви повинні робити те, що більшість людей не може. В інвестуванні це означає, що вам доведеться змиритися з вічною нудьгою.

Єдиний спосіб стати багатим - відокремити ваше его і ваш дохід


Покращення вашого фінансового становища трохи залежить від вашого доходу і дуже залежить від вміння заощаджувати. А відсоток від прибутків, який йде на заощадження, є всього лиш різницею між вашим его і вашим доходом. Стримуйтеся, і з часом все налагодиться.

Найбільш цінний актив, який ви можете мати, - це здатність не зважати, що думають інші


У більшості людей є проблеми з грошима, тому досягти успіху означає робити все інакше, ніж вони. Не витрачати стільки ж. Інвестувати по-іншому. Досягати фінансової незалежності повільніше. Ви можете виглядати дурнем в короткостроковій перспективі. Але кого хвилює, що думають інші? Вони, скоріш за все, ідіоти. Чарлі Мангер якось сказав: "Хтось завжди буде багатіти швидше, ніж ви. Це не трагедія". Мало того, що це не трагедія, це необхідність. Вміння не зважати на думку інших людей про те, що ви робите, - є обов'язковим у досягненні визначних результатів.

Проводьте більше часу, вивчаючи історії невдач, а не успіхів


Ви можете дізнатися більше про гроші від людини, яка збанкрутувала, ніж від Уоррена Баффета. Тому що легше і більш поширено бути дурним, ніж геніальним, отже ви повинні витрачати більше зусиль, намагаючись уникати неправильних рішень, ніж робить правильні. Економіст Ерік Фалькенштайн гарно це підсумував: "У професійному тенісі, 80% очок виграються, тоді як в аматорському 80% програються. Те ж саме відбувається у реслінгу, шахах та інвестуванні: новачки повинні зосередитися на униканні помилок, фахівці - на здійсненні серйозних кроків".

Люди недосконалі, тому багато речей не мають сенсу


Джеймс Грант сказав: "Припускати, що вартість акції визначається виключно прибутком корпорації, означає забути, що люди спалювали відьом, йшли на війну з власної ініціативи, захищали Йосипа Сталіна, і вірили Орсону Уеллсу, коли він сказав по радіо, що на Землю висадились марсіани".

Будь-що може трапитися в будь-який час з будь-якої причини


Вас можуть звільнити наступного тижня. Завтра на вас можуть подати до суду. Або ви можете виграти в лотерею. Можливо, ви захворієте. Або отримаєте значне підвищення. Акції можуть дати результат набагато пізніше, ніж ви думаєте, або обвалитись в два рази швидше, ніж ви припускаєте. Історія - це одне прокляття за іншим, більшість подій стосуються грошей, і ви нічого з цим не вдієте.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше