71-річний фізик із Чернівців став найкращим учителем України

9 жовтня 2017
Редакція
Пауль Пшенічка переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, яку знають у світі як "Нобелівську" премію для вчителів. Фізик-новатор отримав 100 тисяч гривень, а також - разом із п’ятіркою фіналістів - рік безкоштовного підвищення кваліфікації та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 у Дубай, де назвуть ім’я найкращого вчителя у світі. Урочиста церемонія нагородження з червоною доріжкою, врученням призу глядацьких симпатій та святковим концертом відбулася 7 жовтня у театрі імені Франка.
 
Найстарший учасник премії Пауль Пшенічка став найкращим учителем країни, виборовши перемогу у 630 вчителів, які подавалися на нагороду.
 
Вже 47 років Пауль Пшенічка викладає фізику та астрономію, загалом він вивчив понад 4000 дітей. У 1991 році Пшенічка створив для обдарованих дітей наукове товариство "Квазар", середовище для командної роботи, вільне від класів, оцінок та іспитів. 55 членів "Квазару" взяли участь у 115 конференціях, турнірах, олімпіадах та конкурсах і реалізували понад 150 дослідницьких проектів. У вільний час Пауль ходить у гори, пише підручники, виступає на TEDx та міжнародних конференціях.
 
Переможцем народного голосування на сайті ТСН, у якому взяли участь понад 700 тисяч людей з усіх регіонів України, став також Пауль Пшенічка! Тож окрім головного призу, він отримує поїздку в Естонію для вивчення провідних педагогічних методик та знайомства з системою освіти країни.
 
"Вчителі, які взяли участь у Global Teacher Prize Ukraine, надзвичайні, — говорить Зоя Литвин, голова громадської спілки "Освіторія", організатор та голова журі національної премії. — Вони доводять, що вчитель-новатор, вчитель, який готує своїх дітей до глобальних викликів світу, не залежить від розміру міста, в якому він живе, від фінансування, від суспільної думки. Немає значення, якої він статі, віку, який предмет викладає. Адже єдине, що об’єднує усіх наших учителів, – це любов до професії, постійне самовдосконалення та істинне бажання розділити свої знання з тими, хто вже завтра буде творити Україну".
 
Поїздку на двох до Європи — спеціальний приз від куратора премії, телеведучої "1+1" Наталії Мосейчук — отримала вчителька хімії Оксана Бицина, яка не увійшла до топ-20, але яку Наталія "обирала серцем".Компанія Microsoft нагородила вчительку хімії Оксану Окулову за новаторський підхід у навчанні. Вона представлятиме Україну на міжнародному форумі Microsoft Education Exchange 2017. Кожен із п’ятірки фіналістів також отримав планшет і сертифікат на користування навчальною платформою Minecraft.
 
Переможців та гостей святкової церемонії привітали виступами співачки Христина Соловій, Ніна Матвієнко, гурт "Один в каное", комп’ютерно-хореографічний проект Light Balance та дитячий хор "Щедрик" із піаністом Євгеном Хмарою.
 
Міжнародну премію Global Teacher Prize із призовим фондом у 1 000 000 доларів заснував у 2014 році арабський мільярдер Санні Варкі. Навесні 2017 року громадська спілка "Освіторія" привезла премію в Україну і розпочала Global Teacher Prize Ukraine. Мета як національної, так і світової премії, – знайти вчителів-новаторів та підвищити престиж професії педагога.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше