1991 Open Data Incubator відкривається в Івано-Франківську

11 листопада 2016
Редакція
26 листопада в Івано-Франківську відкриється представництво некомерційного національного інкубатору 1991 Open Data Incubator. Ініціатива розпочинається у рамках проекту DOBRE за підтримки міської ради Івано-Франківська та профільних департаментів. Фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) під управлінням Global Communities.
 
Стартапи на базі відкритих та великих даних, що нададуть цифрове життя ключовим українським секторам, розпочинають активізацію в регіонах. З появою Інкубатору 1991, як відкритої площадки, де стартапи прокачують свої проекти та впроваджують в життя інновації, в місті та регіонах (Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль) будуть перезавантажуватися агро та енергетичний сектори, медицина, поліція, інфраструктура, будуть розроблятися аналітичні системи, що допоможуть громадянам контролювати та впливати на управління державою. 21 проект, більше 150 робочих місць вже працюють в столиці, розбудовується екосистема, що акумулює інновації в країні. Інкубатор став каталізатором для IT-стартап комьюніті у розвитку нових ніш бізнесу в Україні та регіонах.
 
Денис Гурський, директор 1991 Open Data Incubator:

"Програма допоможе міським громадам створити стартапи для підвищення рівня комфорту життя в місті. Випускниками національного інкубатору 1991 в період з лютого до сьогодні вже став 21 сервіс. Проекти допомагають розвивати ключові сектори економіки України. Стартапи залучили близько 370 000 доларів інвестицій, які допомагають розвивати технологічну країну. Відкриття офісу в Івано-Франківську допоможе з одного боку впроваджувати систему самоврядування, а з іншого стимулюватиме технологічні зміни у розвитку процесів децентралізації."
 
Ввійти в історію та змінити своє місто можна вже зараз. Процес відбору складається з трьох етапів. Збір проектів через заповнення аплікаційної форми на сайті 1991.vc/if, інтерв'ювання відібраних команд, фінальний відбір за результатами конкурсу-інтенсиву в Івано-Франківську, 26 листопада. Дед лайн подачі 23 листопада.
 
До участі в конкурсі приймаються стартапи, які вирішують проблеми українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних/корпоративних і великих даних:
 
  • антикорупційні проекти,
  • інструменти зв’язку між громадянами та міською адміністрацією,
  • інструменти зв’язку мерії та місцевого малого/середнього бізнесу,
  • реформування капітальних систем: транспорт/енергоспоживання/дороги/сміття/ЖКГ-ОСББ.
     
Ставши учасником інкубатору, стартап отримує офісне приміщення на строк інкубаційної програми, прямий контакт з держ. адміністрацією, допомогу у доступі до державних структур всіх рівнів, безкоштовне проходження інкубаційної програми, технологічну підтримку програми Microsoft Bizspark, доступ до найкращих менторів (серед менторів попередніх програм були: Яніка Мерило, Олександр Краковецький, Давід Кізірія, Юрій Назаров, Ольга Горенко (Usability Lab), Макс Нефьодов, Микола Савін, Оксана Борисенко, Євген Саранцев, Олена Калібаба та інші – більше 42 менторів). Це люди, котрі діляться своїм досвідом та менторством, допомагають досягти успіху проектам прискореними темпами.
 
Наразі випускники національного Інкубатору 1991 отримали інвестиції (AgriEye, Ecoisme, 007) та масштабуються на нові ринки, інтегровані у державні сектори (007, Антикорупційний Монітор/АКМ, ОпенАДВ, Navizor), співпрацюють з державним сектором (Поліклініка без черг, що впроваджується ініціативою Kyiv Smart City у Києві, Ліки Контроль, Штрафи UA), співпрацюють з великими корпораціями завдяки програмі інкубації (Navizor, Adtena); знайшли часткову підтримку донорів (Digital Police). Були відібрані у міжнародні бізнес-інкубатори та пройшли/проходять програму (MyHelix/Hubraum, Ecoisme /TechStars, Adtena та Navizor/Rayorson Universtity DMZ).

Довідкова інформація

DOBRE "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" - це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створить умови у 75 Об’єднаних Територіальних Громадах (ОТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад. Програма DOBRE працюватиме в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.
 
Глобал Ком’юнітіс (Global Communities) є основним виконавцем програми DOBRE. Це міжнародна неурядова організація з великим досвідом покращення місцевого врядування та розвитку громад в багатьох країнах світу, керуватиме Консорціумом DOBRE, що складається з місцевих та зарубіжних партнерів включаючи Всеукраїнську асоціацію сільських та селищних рад (ВАССР), SocialBoost, Український Кризовий Медіа Центр (УМКЦ), Фундацію підтримки місцевої демократії (FSLD), Малопольску школу державного управління при Краківському універститеті економіки (MSAP/UEK) та Національний демократичний інститут (NDI).
 
Socialboost (socialboost.com.ua) - це технологічна громадська організація, яка координує і стимулює діяльність понад 1000 IT-ентузіастів, IT-компаній і державних органів в Україні та займається впровадженням IT-складової в рамках програми ДОБРЕ. Проводить хакатони на соціально важливі теми, в тому числі пов'язані з новітніми медіа, візуалізацією даних і відкритими державними даними. SocialBoost вже розробила державні ресурси data.gov.ua, ogp.gov.ua і десятки інтерактивних карт, сайтів для нішевих спільнот. SocialBoost виросла із серії хакатонів для IТ-волонтерів на тему створення цифрових сервісів на основі державних даних. За 3 роки існування організації було проведено понад 10 національних хакатонів і ще більше регіональних заходів. У хакатонах SocialBoost взяли участь понад 1000 осіб, понад 800 ідей було подано на розгляд журі та понад 20 проектів отримали фінансування.
 
Інкубатор "1991 Open Data Incubator" (1991.vc) - некомерційний інкубатор, який допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі великих масивів відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам. Інкубатор IТ-проектів на основі відкритих даних реалізується на гранти міжнародного донора WNISEF, у Дніпрі та Івано-Франківську - фінансування відбувається за допомогою USAID під управлінням Global Communities, за сприяння Кабінету Міністрів України, окремих міністерств і міжнародних організацій таких як Microsoft, Open Knowledge Foundation, Open Data Institute.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше