15 цікавих фактів про сни

22 квітня 2015
Редакція
Сни - одне з найзагадковіших і найцікавіших явищ у нашому житті.

За часів Римської Імперії деякі сновидіння розглядались навіть у сенаті для аналізу і тлумачення. Вважалось, що це - повідомлення від богів. Люди, що вміли тлумачити сни, супроводжували навіть військових лідерів у всіх боях і походах!

Відомо також, що багато художників і митців побачили свої творчі ідеї саме у снах.

Але що ми насправді знаємо про це явище?

Ось 15 цікавих фактів про сни!

Ви забуваєте 90% ваших снів


За 5 хвилин після пробудження половина ваших снів забувається. Через  10 хвилин зникає вже 90% спогадів про них.

Сліпі також бачать сни


Люди, що втратили зір після народження, можуть бачити певні образи чи зображення під час сну. Ті, що народилися сліпими, не бачать ніяких зображень, але їх сни також яскраві, хоч і стосуються інших відчуттів: звуку, нюху, дотику та емоцій.

Сни бачить кожен


Абсолютно кожна людина бачить сни (окрім випадків певних психічних розладів). Тому, якщо ви думаєте, що вам нічого не сниться, - ви просто забуваєте все, що бачили вночі.

Уві сні ми бачимо тільки ті обличчя, які вже знаємо


Наш розум не вигадує людей – у снах ми бачимо реальні обличчя реальних осіб, яких колись зустрічали, але можемо не знати чи не пам’ятати їх. Впродовж життя ми всі бачимо сотні тисяч людей, тому в нашого мозку є нескінченна кількість образів, які можна використати під час сну.

Не всі бачать кольорові сни


Близько 12% зрячих людей бачать виключно чорно-білі сни, всі решта - кольорові. Дослідження, що проводились з 1915 до 1950 року, показали, що більшість снів, які бачили люди у той час, були чорно-білими, але результати почали змінюватися в 1960-х. Сьогодні тільки 4,4% людей молодше 25 років бачать чорно-білі сни. Останні дослідження показують, що ці зміни можуть бути пов'язані з переходом від чорно-білого телебачення до кольорових медіа.

Сни символічні


Якщо вам сниться той чи інший предмет, це не означає, що в сні йдеться саме про нього. Сновидіння розмовляють з нами глибокою символічною мовою. Незалежно від того, який об’єкт обирає ваш мозок, вкрай малоймовірно, що він символізує тільки себе.

Емоції


Найбільш типовою емоцією, яку ми відчуваємо у сні, є тривога. Тобто негативні емоції під час сну більш розповсюджені, ніж позитивні.

Ви можете мати від 4 до 7 снів за одну ніч


В середньому ви бачите сни одну-дві години щоночі.

Тварини також бачать сни


Дослідження були проведені на різних тваринах, і всі вони показали ту ж мозкову активність під час сновидінь, що й у людей. Подивіться, як спить собака: лапи рухаються, наче вони біжать, а сама тваринка скавчить так, наче женеться за чимось уві сні.

Параліч тіла


Фаза швидкого сну – одна зі стадій сну, що характеризується швидкими рухами очей. У дорослих людей, як правило, ця фаза займає 20-25% від загальної тривалості сну, близько 90-120 хвилин щоночі.

Під час фази швидкого сну тіло стає паралізованим через механізм у мозку, що запобігає будь-яким фізичним рухам. Тим не менше, цей механізм може спрацювати до, під час або після нормального сну, коли мозок пробуджується.

Об'єднання снів


Наш розум інтерпретує зовнішні подразники, які "бомбардують" наше тіло, поки ми спимо, і робить їх частиною нашого сну. Це означає, що іноді уві сні ми чуємо звуки з реальності та підсвідомо включаємо їх до сновидіння. Наприклад, вам може наснитись, що ви знаходитесь на концерті, а насправді ваш брат просто грав на гітарі у той час.

Чоловіки і жінки бачать сни по-різному


Чоловікам, як правило, частіше сняться інші чоловіки. Близько 70% персонажів сновидінь чоловіка - інші представники сильної статі. Натомість, сон жінки містить майже рівну кількість чоловічих і жіночих образів. Крім цього, чоловіки, як правило, відчувають більш агресивні емоції у снах, ніж жінки.

Віщі сни


Результати декількох досліджень, проведених на великих вибірках населення, показують, що від 18% до 38% людей бачили принаймні один віщий сон впродовж життя, а 70% відчували дежавю. Відсоток осіб, які вірять у віщі сни, ще вищий і коливається від 63% до 98%.

Якщо ви хропите, то вам сни не сняться


Цей факт можна частенько зустріти в інтернеті. Але, з іншого боку, він є дещо підозрілим, адже ніде не зустрічається жодних наукових доказів для підтвердження цієї теорії.

Ви можете відчути оргазм уві сні


Ви можете не тільки займатися сексом у сні (що буде так само приємно, як і в реальному житті), а й відчути оргазм такий же сильний, як і реальний. Відчуття під час свідомих сновидінь (доторки, задоволення і т.д.) можуть бути такими ж приємним і сильним (або й ще сильнішими), як і в реальному світі.


Ось така цікава штука – сновидіння, а скільки ще ми про них не знаємо. Зате щоночі ми можемо поринути у казкові світи і потрапити у якусь нову пригоду.

P.S.: Не забувайте ділитися своїми цікавими сновидіннями в коментарях!

(via)

А ще вам може бути цікаво дізнатись більше про страхітливі сни
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше