13-й міжнародний MitOst-фестиваль відбудеться в Івано-Франківську

4 вересня 2015
Редакція
13-й міжнародний MitOst-фестиваль триватиме з 23 по 27 вересня 2015 р. MitOst-фестиваль є місцем зустрічі членів спілки MitOst з різних країн. Він створює середовище для спілкування між ними та мешканцями Івано-Франківська. Організатор – спілка MitOst, що підтримує культурний обмін, неформальну освіту та громадську активність в ЄС та сусідніх країнах.

Фестиваль є мандрівним і щороку відбувається в різних містах. Цього року Івано-Франківськ отримав можливість приймати цю подію і разом з нею понад 200 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн.
 
"У світі сьогодні побутує думка, що Україна – небезпечна держава. Готуючи заявку на проведення MitOst-фестивалю в Івано-Франківську, ми прагнули показати, що ми в Україні живемо, працюємо і, попри події на Сході, намагаємося розвивати різні сфери життя, освіту, культуру", – координаторка фестивалю в Івано-Франківську Іванна Чупак.
 
У фокусі цьогорічного MitOst-фестивалю теми урбаністики, екології, прав людини, міграції, неформальної освіти, єврейської та німецької спадщини в Івано-Франківську. Учасники також обговорюватимуть, як країни виходять з кризи і які можливі сценарії для України.
 
"Сподіваємося, на фестиваль зможуть приїхати члени MitOst з Росії. Ми зробимо майданчик для дискусії, запросимо експертів, істориків. Маємо надію, що до цієї розмови приєднаються івано-франківці. Спілка MitOst не є політичною, але своїми культурними й освітніми заходами прагне донести ідеї відкритості та діалогу, що жити можна тільки в мирі", – координаторка фестивалю в Івано-Франківську Іванна Чупак.
 
Під час фестивалю гості разом з мешканцями Івано-Франківьска проведуть понад 50 майстер-класів, подіумних дискусій на політичні теми, лекцій, презентацій соціальних ініціатив, літературних, музичних і театральних заходів. Зокрема, дискусію "Культура і конфлікт", кінопокази від фестивалю Docudays, документального фільму Анґеліки Віттліх "Ось іде людина" (за книжкою Александра Ґранаха, перекладеною Галиною Петросаняк), презентацію книжки Ґабріеля Волькенфельда "Wir Propagandisten", присвячену проблемам ЛГБТ-спільноти.
 
Однією з ключових подій MitOst-фестивалю стане 2-й форум "UkraineLab: Візії для побудови миру і нова роль громадянського суспільства і культури".

Серед учасників фестивалю Юрій Андрухович, Юрко Прохасько, Галина Петросаняк, Юрій Іздрик, а також культурні менеджери, громадські активісти і представники державних структур з ЄС та України.
 
Довідка:
 
Спілка MitOst підтримує культурний обмін і громадянську активність в Європі й сусідніх країнах. Налічує близько 3 тисячі членів у понад 40 країнах. MitOst надає можливість своїм членам втілити власні проекти.

В Україні близько сотні членів MitOst. Їхні проекти: Майстерня Громадської активності, Студії живої історії, форум "Ukraine Lab", програма обмінів Tandem Ukraine.

Зокрема, в Івано-Франківську:
Майстерня сільських ініціатив facebook.com/MaysternyaNaSeli
Хата-Майстерня facebook.com/KhataMaysternya
 
У попередні роки фестиваль відбувався у Новому Саді в Сербії, Ляйпциґу в Німеччині, Чеських Будейовіцах та інших містах. 2008 року фестиваль приймав Ужгород.
 
За додатковою інформацією звертайтеся до прес-коодинаторки MitOst-фестивалю в Івано-Франківську Світлани Ославської:
svitla.ilchenko@gmail.com
+38 068 855 40 58, +38 066 773 41 61
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше