12 найдивніших податків

Усі ми знаємо, що податки – дуже важлива річ у житті кожної країни і без них важко буде організувати відповідний рівень життя людей... та що там казати, без них узагалі буде важко підтримувати дієздатність держави. 

Однак, деколи виникає враження, що законодавці люблять позмагатися у креативності – наприклад, всі ви напевно чули про кумедні закони. 

А ось вам підбірка найдивакуватіших податків :) 

Податок на нобелівську премію


Нагорода за допомогу у встановленні миру в усьому світі або за написання великого роману може не дешево коштувати вам. Податок на "Нобелівську премію" - насправді він також стосується ще й інших нагород, таких як Пулітцерівська премія - це податок, що стягується з грошей, які отримує призер. Якщо, звичайно, він або вона не вирішить віддати кошти на благодійність.

Податок на незаконні наркотики


Цілями так званого "податку на крек" є ті, хто володіє нелегальними наркотиками, такими як марихуана та кокаїн. Більше 20 штатів у даний час мають схожі податки. Якби ви сплачували такий податок в Теннесі, то отримали б квитанцію до ваших нелегальних речовин, як доказ сплати податку. І, не хвилюйтеся, вам не обов’язково давати інформацію про себе себе, щоб заплатити податок. Тим не менше, виходить, що люди, котрі добровільно сплачують цей податок, таким чином визнають володіння забороненими речовинами? Схоже, не часто, адже Теннессі зміг зібрати $1,8 млн. за допомогою цього податку в 2006 році, проте більшість цих коштів прийшли з конфіскованих наркотиків, податки на які, на жаль, не були сплачені.

Податок на бороду


Цар Петро I був одним з великих податкових ентузіастів в історії. Його ідеї з податками були досить ексцентричними: він став відомим через те, що оподатковував усе – від вуликів до бороди. З метою регулювання зовнішнього вигляду своїх співвітчизників, Петро Великий ввів спеціальний податок у 1705 році. За винятком духовенства, всі, хто мав бороду, були зобов'язані платити за право залишати волосся на обличчі.

Податок на автомати із содовою


Якщо ви належите до тих людей, яким содова з автомату подобається більше, ніж з пляшки, подумайте ще раз, перш ніж переїхати до “Міста вітрів”. Податок на содову у пляшці в Чикаго складає 3%, а на содову з автомату – у три рази більше - 9%.

Податок на спортивні ігри


Схоже, податкове управління США взялося ще й за спортсменів. 20 з 24 штатів, які мають професійні спортивні команди, вимагають, щоби спортсмени платили податок за кожну гру, яку команда грає на території штату. Почалося це десь з 1991 року, коли на фіналі NBA Chicago Bulls перемогли LA Lakers тільки для того, щоби отримати податкові рахунки з Каліфорнії за три гри, які команда провела там. Хоча податок стосується іншого типу виконавців, які можуть виступати в кількох штатах, здається, що спортсмени, з їх популярністю та добре задокументованими графіками, є найпростішою ціллю коли приходить час сплачувати податки. 

Податок на сечу


Римський імператор Нерон стягував податок за збір сечі в 1 столітті (його наступник, Веспасіан, був також прихильником цікавих податків, і оподаткував всі громадські туалети.) Принаймні, після збору сечі з громадських вбиралень римляни використовували її з користю – наприклад, працівники, що займалися пранням, зрозуміли, що це непогане джерело аміаку для відбілювання тоги.

Податок на татуювання


Ті, хто хоче прикрасити своє тіло іменем коханої людини або нарешті вдягнути на брову кільце, про яке вони завжди мріяли, не захочуть робити це в Арканзасі, де татуювання і пірсинг підлягають додатковому 6%-ому оподаткуванню.

Податок на бенгальські вогні


Святкування Нового року в Західній Вірджинії може бути не таким веселим, коли ви усвідомите, що штат накладає спеціальний податок на магазини, які продають бенгальські вогні та інші святкові «новинки». І це на додаток до 6%-ого податку на продаж, тому такі святкові речі краще купувати в іншому місці.

Податок на сіль


Податок на сіль з'являвся в різних країнах впродовж історії, але рідко добре сприймався тими, кого змушували його сплачувати. Французи, китайці та британці теж колись намагались встановити такий податок. У 1930 році Ганді очолив протест проти податку на сіль, відомий як Соляний похід, який допоміг Індії здобути незалежність. 

Податок на чорниці

Поки що не зрозуміло, чому штат Мен оподаткував саме чорницю, але майте на увазі, якщо ви хочете тамтешніх чорниць, то будете сплачувати 1,5 пенні за фунт податку, які, згідно із правилами штату, повинні платити всі, хто вирощує, продає або купує ягоди. 

Податок на вікна

Також відомий як "скляний податок", був введений Вільямом Піттом Молодшим у вісімнадцятому столітті в Англії. Будь-яка нерухомість, яка мала більше шести вікон, підлягала оподаткуванню. Не дивно, що багато вікон у результаті замурували.

Податок на оголення

Носіть менше, платіть більше. Принаймні так відбувається в Юті, що накладає 10% податок на будь-який відвертий сексуальний бізнес, де хтось з'являється повністю або частково оголеним. Податок охоплює все, від роздрібних товарів до продуктів харчування.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше