10 вправ для гнучкого тіла

21 липня 2015
Oleksandra Orlova


Якщо останнім часом ваша розтяжка проявляється лише у сонних ранкових тягунцях, а суглоби і хребці іноді підозріло потріскують, то вам неодмінно слід практикувати вправи для гнучкості хоча б 2-3 рази на тиждень. Для тих же, хто давно мріє без напруги нахилятися до самої землі з прямим колінками чи сідати на шпагат, комплекс вправ для розтяжки, розроблений на основі йогічних асан, буде просто незамінним.
 


Еластичні та пружні м’язи триматимуть ваше тіло у тонусі, гнучкі суглоби і хребет скоректують поставу і нададуть граційності рухам. На Сході вважають, що гнучке тіло здатне "перемогти земне тяжіння", іншими словами ви відчуватимете особливу легкість і свободу. Крім того, вправи для розтяжки, виконані у спокійному темпі, з рівним диханням через ніс, сприяють додатковому притоку крові до внутрішніх органів і виведенню молочної кислоти з м’язів. Кожну вправу слід "тримати" не менше хвилини, поступово збільшуючи тривалість знаходження у позі. Пам’ятайте, під час виконання вправ ви маєте відчувати напругу, можливо легке поколювання у м’язах, але ні в якому разі не біль, будьте тепрячі та уважні до свого тіла, аби не травмуватися.

 

Поза дитини (Bālāsana) 

Сядьте на п’яти, широко розведіть стегна. Великі пальці ніг торкаються один одного. Нахиліться до землі, намагаючись не відривати сідниці від п’ят. Покладіть лоб на підлогу без напруги чи натиску. Руки витягніть вперед. Плечі розслаблені, спина рівна.

Акценти уваги: сідниці і п’яти тримайте разом, груди тягніть до підлоги. Зробіть 10-15 спокійких вдохів-видихів.

 

Розтяжка плечових суглобів і зап’ястків

Сядьте зручно. Підніміть руки вгору. Зігніть праву руку у лікті, торкаючись пальцями шиї чи правої лопатки, а лівою рукою м’яко потягніть правий лікоть до голови. Повторіть те саме з протилежного боку. Якщо ця вправа дається вам легко, переходьте до діагонального складання рук у замок між лопатками.

Акцент уваги: плечі розправлені - краще не дотягнутися руками одна до одної, ніж робити вправу з опущеними чи викривленими плечима.

 

Поза "Зв’язаний кут" чи "Метелик" (Baddha Koṇāsana)

Сядьте рівно. Зігніть ноги в колінах, а потім поступово розкривайте коліна, тягнучи їх до землі. З’єднайте стопи обох ніг, тримаючи стопи руками, повільно продовжуйте розкривати коліна. Коли дійдете до свого максимуму, спробуйте легенько нахилити корпус вперед - це дасть змогу більше розтягнути стегна.

Акцент уваги: намагайтеся повільно розкривати стегна і коліна замість того, щоб робити часті рухи, наче швидкі змахи крилами: уявіть, що ваш "метелик" сидить, а не "летить".

 

Сидячий нахил вперед з широким кутом (Upavistha Konāsana)

Сядьте рівно, розсуньте ноги як можна ширше. Пальці ніг направлені до вас. Вдихніть, а на видиху поступово нахиляйтеся вперед. Намагайтеся тримати спину і коліна рівними, але перевагу надавайте спині. Обхопіть руками стопи і продовжуйте тягнутися вперед.

Акцент уваги: не тягніть донизу плечі чи голову, нахилятися слід від попереку, а спину і плечі тримати рівними. Ця вправа готує ваші стегна і коліна до поперечного шпагату.

 

Нахил вперед "голова до коліна" (Jānuśīrṣāsana)

Сядьте рівно, витягніть ноги перед собою, ліву ногу зігніть в коліні та покладіть стегно вбік. Праву ногу тримайте рівно. Підніміть обидві руки вгору, зробіть вдих, а на видиху починайте повільно нахилятися до правої ноги, тримаючи спину рівною. Ваша кінцева мета - покласти голову на коліно.

Акцент уваги: тримайте обидва стегна прикутими до підлоги, намагайтеся не відривати від землі ліве коліно. Повторіть те саме з іншою ногою.

 

Поза жабки (Mandukāsana)

Сядьте на п’яти, широко розведіть стегна, як для пози дитини, нахиліться трохи вперед та обіпріться ліктями в підлогу. Трохи підніміть таз і розправте позаду себе гомілки. Стопи мають лежати внутрішньою стороною на підлозі. Тримайте позу таким чином або поступово розкривайте стегна поки вони не ляжуть на підлогу.
 

Довгий сидячий нахил уперед (Paścimottānāsana) 

Сядьте рівно, витягніть ноги перед собою. Пальці ніг направлені до вас. Підніміть руки вгору, вдихніть, а на видиху почніть нахилятися вперед. Спину тримайте рівно. Покладіть руки біля стоп, або обхопіть їх, дивіться вперед, дихайте рівно. Ваша кінцева мета - покласти голову на ноги.

Акцент уваги: визначте допустиму для вас розтяжку у цій позі та тримайте її якомога довше, ви помітете, що поступово на видиху зможете нахилитися ще трішки. У вас може виникнути відчуття заніміння у стопах - це нормально, коли ви завершите вправу циркуляція крові відновиться, а завдяки регулярній практиці ефект заніміння зникне.

 

Поза "міст" (Setubandhāsana)

Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, торкніться п’ятами сідниць, витягніть руки над головою або залиште лежати вздовж тіла. Видихніть, а на вдиху підніміть вгору стегна і продовжуйте тягнути центр тіла вгору, наче виштовхуючи його, для більшого ефекту можете піднятися навшпиньки.
 
Акцент уваги: ваше підборіддя має впиратися в груди. Ця поза максимально знімає напругу з попереку і допомагає розтягнути атрофовані м’язи спини, розрухати хребці середнього та нижнього відділу.
 

Лежачий поворт спини 

Ляжте рівно. Зігніть праву ногу в коліні, обійміть її як слід, тягнучи на себе. Праву руку витягніть управо, покладіть на підлогу, лівою рукою направляйте коліно в лівий бік, поки не покладете його на підлогу (вийти може не з першого разу). Голову поверніть направо. Збірігайте таку позицію кілька хвилин. Потім повторіть з іншою ногою в інший бік.
 
Акцент уваги: намагайтеся тримати плечі та зігнуте коліно якомога ближче до підлоги. Слідкуйте, аби і витягнута нога не відривалася від землі.
 

Фінальна поза

Окрім м’якого розтягнення м’язів і вирівнювання хребта, ця вправа допоможе вам розслабити тіло, дати йому сигнал, що заняття закінчене. Ляжте рівно, підтягніть зігнуті коліна до грудей і міцно обійміть їх. Тягніть ноги на себе і в той самий час намагайтеся притискати нижню частину спини до підлоги. Продовжуйте тримати позу близько хвилини. Потім розслабтеся, витягніть ноги, розкиньте руки, дихайте рівно і спокійно.

Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть сподобатись:

Щиро про йогу
Як вітати сонце
Як провести сеанс йоги вдома
Селебрітіс обирають йогу
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше