10 причин віддати дитину до музичної школи

16 вересня 2015
Редакція
Незважаючи на те, що дитина фальшивить, репетуючи пісні Чебурашки, і слуху в неї немає; незважаючи на те, що піаніно нікуди поставити, а бабуся не може водити дитину "на музику"; незважаючи на те, що дитині взагалі ніколи - англійська, іспанська, секція з плавання, балет і т.д. ...

Є вагомі причини все це подолати і все-таки вивчати музику, їх повинні знати всі сучасні батьки:

1. Грати на музичному інструменті - це слідувати традиціям

Всі європейські аристократи були музикантами. Це блискучий апофеоз світських манер. Дюк Еллінгтон почав грати на роялі тому, що навколо хлопця за інструментом завжди збираються дівчата. А навколо дівчини?

Увага, батьки майбутніх дружин!
 

2. Заняття музикою виховують силу волі та дисципліну

Займатися потрібно постійно, регулярно і без перерв. Взимку і влітку, в будні та свята. Майже з тим же завзяттям, з яким чемпіони тренуються в спортзалі. Але, на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, не зламаєш ні шию, ні ногу, ні руку.

Увага, суворі батьки! Музика - це виховання характеру без ризику травми: як добре, що таке можливо!
 

3. Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності

Вона вчиться мислити просторово, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам'ятовуючи нотний текст. Не випадково Альберт Ейнштейн грав на скрипці, а професори фізики і математики Оксфорда складають 70% університетського музичного клубу.

Увага, далекоглядні батьки майбутніх математиків та інженерів! Займатися музикою приємніше, ніж вирішувати важкі завдання з-під репетиторської палиці.
 

4. Музика і мова - близнюки-брати

Вони народилися один за одним: спочатку старший - музика; потім молодший - словесна мова, і в нашому мозку вони продовжують жити поруч. Фрази і речення, коми і крапки, питання і вигуки є і в музиці, і в мові.

Ті, хто грає на музичних інструментах і співає, краще говорять і пишуть, легше запам'ятовують іноземні слова, швидше засвоюють граматику. Меломани-літератори Тургенєв і Стендаль, Борис Пастернак і Лев Толстой, Жан-Жак Руссо і Ромен Роллан, кожен з яких знав не одну іноземну мову, рекомендують всім майбутнім поліглотам музику.

Увага, мудрі батьки майбутніх журналістів і перекладачів! Спочатку було Слово, а ще раніше був Звук.
 

5. Музика структурна та ієрархічна

Великі твори розпадаються на менш великі частини, які в свою чергу діляться на невеликі теми і фрагменти, що складаються з дрібних фраз і мотивів. Стихійне розуміння музичної ієрархії полегшує розуміння комп'ютера, теж ієрархічного та структурного.

Психологи довели, що маленькі музиканти, учні знаменитого Шинічі Сузукі, якщо навіть не досягли значного успіху в розвитку музичного слуху та пам'яті, зате обійшли своїх однолітків за рівнем структурного мислення.

Увага, прагматичні батьки майбутніх IT-інженерів, системних адміністраторів і програмістів! Музика веде до вершин комп'ютерних наук; не випадково Microsoft надає перевагу працівникам з музичною освітою.
 

6. Музичні заняття розвивають навички спілкування або, як їх сьогодні називають, комунікативні навички

За роки навчання дитина-музикант познайомиться з галантним і дружнім Моцартом, жорстким і атлетичним Прокоф'євим, мудрим і філософським Бахом та іншими дуже різними музичними персонами. Граючи, їй доводиться в них перевтілитися і донести до публіки їх характер, манеру відчувати, голос і жести.

Тепер залишається один крок до таланту менеджера. Адже для нього чи не найголовніше - розуміти людей і, користуючись своїм умінням, управляти ними.

Увага, амбітні батьки майбутніх засновників бізнес-імперій! Музика веде від серця до серця, і найефективніша зброя топ-менеджера - привітна посмішка "хорошого хлопця".
 

7. Музиканти ніжні й одночасно мужні

Як стверджують психологи, музиканти-чоловіки чуттєві, як дами, а музиканти-жінки стійки та міцні духом, як чоловіки. Музика пом'якшує норов, але, щоб в ній досягти успіху, треба бути мужнім.

Увага, батьки, які очікують допомоги і підтримки в старості! Діти, які займалися музикою, співчутливі та терплячі, і тому частіше готові подати своїм старим батькам ту ж "склянку води".
 

8. Заняття музикою привчають "включатися по команді"

Музиканти менше бояться страшного слова deadline - термін здачі роботи. У музичній школі не можна перенести на завтра або на тиждень вперед заліковий концерт. Життя артиста на сцені привчає до максимальної готовності "на замовлення", і дитина з таким досвідом не завалить серйозний іспит, співбесіду при прийомі на роботу чи відповідальну доповідь.

Увага, неспокійні батьки! Музичні заняття в дитинстві - це максимальна витримка і артистизм на все життя.
 

9. Музичні заняття виховують маленьких "цезарів", що вміють робити багато справ відразу

Музика допомагає орієнтуватися в декількох одночасних процесах: піаніст, що читає з аркуша, відразу робить кілька справ, - пам'ятає про минуле, дивиться в майбутнє і контролює сьогодення.

Музика плине у своєму темпі, і музикант не може зупинитися, відпочити і перевести дух. Так само й авіадиспетчер, оператор ЕОМ чи біржовий брокер слідкує за кількома екранами, одночасно слухає і передає інформацію. Музика привчає мислити і жити в декількох напрямках.

Увага, перевантажені та втомлені батьки! Дитині-музиканту буде легше, ніж вам, бігти по декількох життєвих доріжках і скрізь бути першим.
 

10. І, нарешті, музика - найкращий шлях до життєвого успіху

Чому? Див. пункти 1-9.

Не дивно, що музичне минуле мають багато знаменитостей:
  • Агата Крісті своє перше оповідання написала про те, чому їй важко грати на фортепіано на сцені;
  • Кондоліза Райс, навпаки, найбільше любить грати на публіці у своїй чарівній концертній сукні,
  • Білл Клінтон упевнений, що без саксофона ніколи не став би президентом.
 
Подивіться на успішних людей в будь-якій сфері, запитайте, чи не займалися вони в дитинстві музикою, можливо, недовго чи без особливого завзяття? Звичайно, займалися. І у нас є 10 причин наслідувати їхній приклад. 

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, радимо вам також почитати:
Діти фахівців Силіконової Долини навчаються без комп'ютерів
Як врятувати дитину від школи
Патріотичне виховання. Методика не потрібна
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше