10 причин, чому діти не хочуть ходити в школу

20 травня 2016
Редакція
Тимофій Дрогін, 11-річний спікер teen-конференції "Завтра на ім'я_", розповідає, чому діти втрачають бажання вчитися і з часом починають ненавидіти школу.
На цій фотографії мені близько року.
 
На цій мені вже років п'ять, я пішов на підготовку до школи в садок.
 
А це я в першому класі.
 
Бачите різницю? Зараз я розповім вам про десять причини, чому діти не люблять ходити в школу.

1. Вчитель

Коли ви вперше приходьте до школи, вам одразу ж намагаються вселити страх. Один з них - це страх вчителя.

2. Страх оцінки

Після першого страху розвивається наступний - страх оцінки. А потім страх покарання батьків, директора школи. У школі не дивляться на те, ким ти є, тебе судять тільки за твоїми оцінками.

3. Страх помилки

Ще один - це страх зробити помилку. Школа не вчить тому, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш навчитися чомусь новому.
 

4. Троллінг

Ще одна причини - глузування однокласників. І часто це вина вчителів, які виставляють дітей на посміховисько, вказуючи їм, що вони роблять щось не так, як їхні однокласники. Для них оцінка важливіша, ніж учень. Я ходив у дитячий клуб творчості, де навчився плести з бісеру, ліпити з тіста, робити браслети зі шкіри та багато іншого. І коли вихователька з мого гуртка прийшла в мою школу запропонувати майстер-клас і розповіла про мої досягнення, то завуч здивувалася: "Тимофій? Такого бути не може!".

5. Безглузді тести

Тести, які дають на уроках, неймовірно безглузді, тому що в них немає варіанту своєї відповіді. Дитина, щоб отримати хорошу оцінку, намагається вгадати одну відповідь із запропонованих, але ж у неї може бути своя думка, яку вона не може висловити. Я не думаю, що коли-небудь настане час, коли всі будуть пам'ятати всі столиці світу, все, що написав Тарас Шевченко, квадратний корінь з п'яти. Мені здається, якщо людина чимось зацікавиться, то вона дізнається більше, ніж дитина за 10 років школи. І якщо їй знадобляться знання з інших сфер, то вона з легкістю зможе їх отримати.

6. Обсяг домашніх завдань

Я читав, що немає ніяких доказів того, що домашні завдання впливають на успішність і освіту дітей. Одного разу мені задали таку кількість завдань з англійської, що після трьох годин писанини я встав і не зміг розігнути шию. Мене відвезли в травмпункт, і цілий тиждень я ходив у шийному корсеті.

7. Заборона на унікальність

У школах дуже не люблять, коли хтось відрізняється від інших. Це починається з учителя, передається учням і залишається з ними на все життя.
 

8. Школа не вчить бути щасливим

Я читав, що коли Джон Леннон із The Beatles було п'ять років, мама йому сказала, що найголовніше в житті - бути щасливим. Потім він пішов у школу і його запитали там: "Ким ти мрієш стати в житті?". Він відповів: "Щасливим". Йому сказали: "Ти не розумієш завдання". На що він відповів: "Ви не розумієте життя".

9. Школа не вчить працювати з інформацією

Наприклад, я дивлюся канал на YouTube, де вчитель фізики легко і захоплююче розповідає матеріал. Читання або перегляд таких ресурсів може замінити десятки нудних уроків.

10. Школа не готує до дорослого життя

Школа - це підготовка до дорослого життя. Але вона не вчить ні як зберегти і збільшити дохід, ні як отримати його, ні, взагалі, як заробляти. Я вважаю, що головним предметом у школі міг би стати той, на якому б нас вчили розуміти один одного. Адже вміння спілкуватися - найважливіше.

6 порад для дітей, як вижити в школі

1. Щоб навчитися виживати в школі, потрібно мати життя за її межами.
2. Не бійтеся помилок та отримуйте з них досвід. Мені подобається приклад Томаса Еддісона. Він помилився 999 разів перед тим, як створив лампочку. Але насправді він не помилявся, він просто визначив 999 варіантів, які не працюють.
3. Щоб розвивати свої навички спілкування, я би порадив брати участь в конкурсах, заходах, навіть зачитати вірш в класі - це вже якийсь досвід.
4. Експериментуйте, цікавтеся і вчіться заробляти якомога раніше. Це розвиває впевненість. Я, наприклад, плету браслети. Зараз мені допомагають батьки, але в майбутньому я планую відкрити свій маленький онлайн-магазин.
5. Шукайте "свою" школу. Моя порада батькам: прислухайтеся до дитини, якщо вона говорить, що в нинішній школі їй не подобається.
6. І головне, де б ви зараз не вчилися, ким би вас не вважали, вірте в себе!

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жанна Шкляренко Жанна Шкляренко 22 травня 2016
Повністю підтримую - молодчина! Вуста дитини промовляють про те, що ми завжди боялись сказати! Принизливе викликання до дошки, оціки не "змагання з собою", а щось жахливе, цькування, переслідування й інтелектуальний рівень вчителя нижчий ніж дитини - ось що таке сьогоднішня школа!
Viktoria Vovkanets Viktoria Vovkanets 20 травня 2016
Погоджуюсь з автором. Вже 10 років як я закінчила школу, але я все ще борюся з набутими там комплексами.
Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше