10 міфів про схуднення або як зберегти результат важкої праці

24 червня 2015
Annie
Підтримання ваги в нормі є ключовим фактором хорошого здоров'я та самопочуття. Тим не менше, коли більшість з нас намагається скинути кілька кілограмів, ми робимо все навпаки. Вікторія Тейлор, старший дієтолог Британського фонду The British Heart Foundation, розповіла про міфи, пов'язані з дієтами і схудненням, та про те, як худнути правильно і як зберегти вагу...

Міф 1. Щоби тримати себе у формі, потрібно пропускати прийоми їжі

ubaradio.com

Пропуск прийому їжі не принесе нічого, крім втоми і почуття голоду. І тоді вас нестримно потягне на висококалорійні закуски або ви будете компенсувати недостатність калорій в інші прийоми їжі. Тобто, замість обіду все з'їсте на вечерю. А зробити правильний вибір, коли ви дуже голодні, не так легко. Розплануйте свій раціон заздалегідь, замість того, щоби відмовлятися від їжі в той момент, коли організму це дійсно необхідно.

Міф 2. Обмежити себе в продуктах певного виду 

generalmotorsdiet.net

Якщо ви не їсте нічого, крім селери або апельсинів протягом тижня, ви, звичайно, схуднете. Але це швидко набридне і не дасть належного ефекту в довгостроковій перспективі. Якщо ваш організм не буде отримувати всіх необхідних речовин, це ні до чого доброго не приведе. А якщо ви до того ж приймаєте вітамінні й мінеральні добавки паралельно з дієтою, то це ознака того, що дієта не забезпечує вас усіма поживними речовинами. Не обов'язково голодувати, щоби схуднути - невеликих змін в раціоні достатньо для того, щоб знайти свій ключ до успіху.

Міф 3. Жодних "смаколиків"

plus.google.com

Позбавляти себе їжі, яку ми дуже любимо - нерозумно; це не спрацює. А повна заборона на ті чи інші продукти взагалі призводить до того, що їх хочеться ще більше. І тоді ви не можете встояти перед спокусою і нічим, крім почуття провини і глибокого особистісного провалу, це не закінчується.

Пам'ятайте: один шматочок не означає провал, і немає жодної шкоди в тому, що ви балуєте себе чимось смачненьким.. Плануйте ваш раціон, просто їжте менше "забороненого" і отримуйте задоволення від кожного шматочка.

Міф 4. Жодної їжі після 18.00 (20:00)

diaet.erdbeerlounge.de

Неважливо, коли ви їсте, якщо ви їсте занадто багато - калорії вони і є калорії в будь-який час доби! Для травної системи корисніше не вживати важку їжу перед сном. Але пізня вечеря не зробить вас більш товстою, ніж рання.

Міф 5. Головне - прибрати жир з живота

nummyformytummy.com

Як же це несправедливо, на перший погляд, що ми не можемо обирати, де скинути кілька кілограмів, а де набрати ваги. Коли тіло втрачає жир, воно втрачає його всюди. Сфокусувавшись на тренуванні однієї ділянки тіла ви нарощуєте м'язову масу і підвищуєте тонус, але не знищуєте більше жиру саме в цьому місці.

Міф 6. Існують продукти, які допомагають спалювати жири

best-weightlossshakes.com

Жодні продукти, насправді, не допомагають вам спалювати жири. Більш важливо споживати менше калорій, ніж їсти спеціальні продукти, які, як вам здається, допомагають схуднути.

Міф 7. Від вуглеводів товстієш

valleyleisurelifestyle.wordpress.com

Вуглеводи набагато менш калорійні, ніж жири, практично вдвічі. Тим не менше, ви все ж повинні контролювати розміри порцій і вибирати правильні типи вуглеводів. Наприклад, цільнозернові продукти, такі як овес, коричневий рис і хліб з не просіяного борошна, а не білий пшеничний або, наприклад, солодкі продукти чи напої. Слідкуйте за калорійністю начинок: вершкових соусів до пасти, і масла або сиру до печеної картоплі.

Міф 8. Ніяких перекусів

bg-mamma.com

Планування здорових перекусів між основними прийомами їжі допоможе контролювати ваш апетит. Фрукти, овочі та нежирний йогурт - хороший вибір.

Міф 9. Треба їсти продукти тільки з низьким вмістом жиру

bodybuilding.com

Нежирний не означає низькокалорійний. Заміна жирів іншими інгредієнтами може призвести до споживання не менш висококалорійного продукту. Не обманюйте себе - перевірте етикетку. Кількість з'їденого також важлива - ви не знизите кількість калорій, якщо з'їсте в два рази більше менш жирного продукту. Попередньо упаковані продукти з низьким вмістом жиру також часто мають високий вміст цукру і консервантів, які можуть бути шкідливими для здоров'я. Природні жири, що містяться в горіхах, насінні, рибі та авокадо насправді ключ до блискучої шкіри і зменшення ризику серцево-судинних захворювань.

Міф 10. Інтенсивні вправи допомагають дієті

communitytable.com

Вам не потрібно бігти марафонську дистанцію, щоби бути у формі. Хоча, фізична активність важлива, тому не засиджуйтеся. Прогулянки, робота в саду чи прибирання вдома можуть теж багато чого змінити.

Отже, як же все-таки зберегти вагу після схуднення?

У той час як будь-яка дієта вимагає зміни звичок харчування, це не означає, що ви повинні відмовитися від деяких поживних речовин або цілих груп продуктів. Прагніть до регулярного харчування і збалансованої дієти, але контролюйте розмір порцій. Тоді у вас буде цілком збалансований раціон, але при цьому ви зможете їсти те, що вам подобається. Найбільш ефективний підхід до втрати ваги - це об'єднати зміни в раціоні з підвищеною фізичною активністю, а також переглянути деякі з ваших поведінкових моделей щодо прийому їжі в різний час або в певних ситуаціях.
 

drkareem.com

Ефект від дієт, заснованих на виключенні - або серйозному обмеженні - конкретних продуктів чи груп продуктів, важливих для організму, не буде довгостроковим. Більш екстремальні дієти, наприклад, засновані на споживанні продуктів з високим вмістом білка, низьким вмістом вуглеводів обмежать вас у фруктах, овочах і клітковині, особливо на ранніх стадіях. Деякі дієти допоможуть різко зменшити кількість калорій, а отже ви отримаєте результати швидко. Проте, споживання дуже низькокалорійної їжі зробить вас втомленими і голодними, тому ви, швидше за все, наберете вагу знову так само швидко, як і скинули.

Зараз, для того щоби досягти стійкої динаміки втрати ваги, рекомендується знизити кількість споживаних калорій до 600 в день. Такий підхід може призвести до стійкої втрати ваги на 0.5 кг щотижня. І хоча це звучить не так багатообіцяюче, як прогнози більшості пропонованих вам дієт, такий підхід дозволяє вам ввести у своє життя звичку до здорового харчування з подальшим результатом: зменшення зайвої і збереження досягнутої ваги.

(via)

Якщо вас цікавить здорове харчування, вам також варто почитати:
5 вітамінів та мінералів, які можна отримувати з їжі щодня
10 продуктів, що зроблять вашу шкіру ідеальною
5 причин їсти чорний шоколад
Смаколики для краси та здоров'я: про користь цукатів, сухофруктів та сушених овочів
Як правильно харчуватись влітку

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше