Як працювати з великими обсягами інформації - про іспити, ЗНО та методи підготовки до них

28 лютого 2017
Simple History

                                                                                                                                  Тетяна Кудря

Є
люди, яким подобається здавати іспити. Але я особисто таких не зустрічала. Перевірка знань для більшості — це стрес. Для когось це лише незначне хвилювання, а для когось — привід для паніки. Як врятуватись від негативних емоцій і все ж таки здати іспит? Хтось шукає гарний конспект лекцій, хтось — універсальну книжку, хтось намагається рятуватись гумором і робить перепости анекдотів: "і вирішило Міністерство Освіти послати учнів на три літери... і вигадало для них ЗНО".

Я не буду зараз починати дискусію та оцінювати систему ЗНО, а спробую дати декілька порад, як впоратися з великим масивом інформації - максимально швидко та без паніки.

1. Оцініть "маштаби трагедії"

Запитайте себе: "Скільки лишилося часу до дня Х та який обсяг матеріалу потрібно вивчити?". Поділіть обсяг матеріалу на ту кількість днів, яка залишилась. Якщо кожен день систематично працювати хоча б годину, бажано в один й той же час — за тиждень можна вивчити достатньо багато.
 

2. Використовуйте всі види пам'яті

Кожна людина по-своєму сприймає інформацію. Хтось візуал і йому треба малюнки та образи. Хтось краще сприймає на слух, а комусь потрібний надрукований текст. Спробуйте поєднати всі види: обов'язково записуйте, переказуйте, читайте і розповідайте (собі перед дзеркалом, друзям, знайомим) те, що вивчили.

3. Навчиться ставити запитання

Не такі, як: "Ну, і для чого я все це роблю?". А питання до тексту: "що?", "де?", "коли?", "як?", "чому?" і т. д. І зразу ж відповідайте на них, читаючи текст.

4. Спробуйте на одному аркуші записати всю тему, яку ви хочете вивчити

Це не складно, тільки дотримуйтеся певних правил:

  • запишіть назву теми (це відповідь на питання "що");
  • розподіліть на частинки (з'ясуйте, які ключові слова);
  • виділіть, які важливі факти потрібно записати;
  • намалюйте все це у вигляді схеми.

Як складати такі схеми — дивіться у цьому відео.

Головне — зрозуміти принцип побудови схеми. До речі, так можна працювати з будь-якою інформацією, і готуватися до будь-якого іспиту — перевірено роками практики.

А якщо вам треба терміново підготуватись до ЗНО, пропонуємо експрес-курс "Як швидко підготуватися до ЗНО з історії України: 10 лайфхаків та метод логічно-структурних схем", на який можна записатись тут: https://www.eduget.com/uk/course/yak_shvidko_pidgotuvatisya_do_zno_z_istorii_ukraini_10_lajfxakiv_ta_metod_logichno-strukturnix_sxem-1971/

Якщо вас зацікавила ця тематика — підписуйтесь на наш канал ютуб або долучайтесь у соцмережах Facebook та VK.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше