21 червня - Міжнародний день йоги

20 червня 2017
Oleksandra Orlova

Кілька років тому світ уперше відсвяткував Міжнародний день йоги. Його відзначили у 170 країнах згідно з резолюцією Організації Об’єднаних Націй. Про це офіційно було оголошено 21 квітня 2015-го року в Європарламенті (Брюссель, Бельгія) за ініціативи Шрі Шрі Раві Шанкара, засновника та лідера гуманітарної просвітницької організації Art of Living Foundation та посольства Індії в Брюсселі.

У свою чергу, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав міжнародне співтовариство запровадити 21-го червня Міжнародний день йоги, адже ця дата знаменує собою Літне сонцестояння - найдовший день і найкоротшу ніч протягом року, коли Земля знаходиться на найближчій відстані від життєдайного Сонця. Наренда Моді отримав підтримку від інших світових лідерів і, від сьогодні й щороку, 21-го червня цілий світ звертатиме до неба й одне до одного своє "Намасте!"

Відповідно до ведичних вчень, Літнє сонцестояння - це перехід Сонця з Уттараяна до Дакшинаяна, час, коли Шива почав навчати своїх адептів йоги. У цей день знання йоги прийшло на Землю, а отже його можна вважати днем народження йоги. Тож вибір дати для святкування Міжнародного дня йоги можна вважати ідеальним.

З точки зору ролі йоги у сучасному світі, доречно висловився Шрі Шрі Раві Шанкар, світовий гуманітарний лідер і визнаний Майстер йоги, на лекції "Шлях йоги" в Європарламенті:

"Основна проблема сучасного суспільства - це упередження. Всі типи упереджень: релігійні, расові, гендерні, класові, пов'язані з рівнем освіти, фінансовим статусом. Всі ці різні типи упереджень обмежують свідомість людей, тому виникають конфлікти в суспільстві. А йога допомагає нам вийти з цього замкнутого кола і розчинити конфлікти, створені упередженнями. Вона природно і спонтанно звільняє наш розум від будь-яких упереджень."
На думку багатьох депутатів Європарламенту, включно із колишнім прем’єр-міністром Словенії Аллойзою Петерлі та британським політиком і дипломатом Джоном Ван Орденом, практика йоги об’єднує людей та робить їх сильнішими, зменшує кількість стресу в суспільстві, виступає миротворцем та активно пропагує здоровий спосіб життя.


Україна також приєдналася до світової спільноти: різноманітні натхненні заходи та відкриті заняття проходять у цей день у Києві, Львові, Полтаві, Харкові, Миколаєві, Черкасах та інших містах.

Міжнародний вебсайт, присвячений Дню йоги: idayofyoga.org

Якщо вас цікавить йога, але ви все ще не можете наважитись і спробувати, тоді вам варто почитати наступні публікації:

Щиро про йогу
Як вітати сонце

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Oleksandra Orlova Oleksandra Orlova 22 червня 2017
Щиро дякую, Суніле! Namaste!
Суніл Суніл 21 червня 2017
Мої вітання Саша - Чудова стаття - все так гарно, докладно й грунтовно написано. Дуже подобалось :) Very original write-up Sasha. Congratulations and felicitations to you on the diversity and beauty of subjects you chose to write about. Wonderful :)
Щиро - Суніл
Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше