21 червня - Міжнародний день йоги

20 червня 2017
Oleksandra Orlova

Кілька років тому світ уперше відсвяткував Міжнародний день йоги. Його відзначили у 170 країнах згідно з резолюцією Організації Об’єднаних Націй. Про це офіційно було оголошено 21 квітня 2015-го року в Європарламенті (Брюссель, Бельгія) за ініціативи Шрі Шрі Раві Шанкара, засновника та лідера гуманітарної просвітницької організації Art of Living Foundation та посольства Індії в Брюсселі.

У свою чергу, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав міжнародне співтовариство запровадити 21-го червня Міжнародний день йоги, адже ця дата знаменує собою Літне сонцестояння - найдовший день і найкоротшу ніч протягом року, коли Земля знаходиться на найближчій відстані від життєдайного Сонця. Наренда Моді отримав підтримку від інших світових лідерів і, від сьогодні й щороку, 21-го червня цілий світ звертатиме до неба й одне до одного своє "Намасте!"

Відповідно до ведичних вчень, Літнє сонцестояння - це перехід Сонця з Уттараяна до Дакшинаяна, час, коли Шива почав навчати своїх адептів йоги. У цей день знання йоги прийшло на Землю, а отже його можна вважати днем народження йоги. Тож вибір дати для святкування Міжнародного дня йоги можна вважати ідеальним.

З точки зору ролі йоги у сучасному світі, доречно висловився Шрі Шрі Раві Шанкар, світовий гуманітарний лідер і визнаний Майстер йоги, на лекції "Шлях йоги" в Європарламенті:

"Основна проблема сучасного суспільства - це упередження. Всі типи упереджень: релігійні, расові, гендерні, класові, пов'язані з рівнем освіти, фінансовим статусом. Всі ці різні типи упереджень обмежують свідомість людей, тому виникають конфлікти в суспільстві. А йога допомагає нам вийти з цього замкнутого кола і розчинити конфлікти, створені упередженнями. Вона природно і спонтанно звільняє наш розум від будь-яких упереджень."
На думку багатьох депутатів Європарламенту, включно із колишнім прем’єр-міністром Словенії Аллойзою Петерлі та британським політиком і дипломатом Джоном Ван Орденом, практика йоги об’єднує людей та робить їх сильнішими, зменшує кількість стресу в суспільстві, виступає миротворцем та активно пропагує здоровий спосіб життя.


Україна також приєдналася до світової спільноти: різноманітні натхненні заходи та відкриті заняття проходять у цей день у Києві, Львові, Полтаві, Харкові, Миколаєві, Черкасах та інших містах.

Міжнародний вебсайт, присвячений Дню йоги: idayofyoga.org

Якщо вас цікавить йога, але ви все ще не можете наважитись і спробувати, тоді вам варто почитати наступні публікації:

Щиро про йогу
Як вітати сонце

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Oleksandra Orlova Oleksandra Orlova 22 червня 2017
Щиро дякую, Суніле! Namaste!
Суніл Суніл 21 червня 2017
Мої вітання Саша - Чудова стаття - все так гарно, докладно й грунтовно написано. Дуже подобалось :) Very original write-up Sasha. Congratulations and felicitations to you on the diversity and beauty of subjects you chose to write about. Wonderful :)
Щиро - Суніл
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше