Акценти: наголошуємо слова правильно (частина друга)
Неважко здогадатися, що сьогодні ми продовжимо вдосконалювати нашу мову. Будемо знову вчити правильне наголошування слів. Аби засвоєння їх було легшим, пропоную добірку слів, де акцент робимо на букві о́.
Читати більше
Дивні факти про рослини, які стануть для вас відкриттям. Частина друга
А ми продовжуємо ділитися з нашими читачами цікавою та корисною інформацією. Нещодавно розповідали про дивні факти про рослини, які стануть для вас відкриттям. А зараз пропонуємо до прочитання другу частину статті з не менш цікавою інформацією.
Читати більше
Акценти: наголошуємо слова правильно
У рубриці про мову продовжуємо очищувати її від неправильного слововживання. Сьогодні мова піде про наголоси. Як відомо, акцентологія — розділ мовознавства, що вивчає систему словесних наголосів та історичні зміни їх в окремій мові або в групі споріднених мов.
Читати більше
ПРАСЛОВ’ЯНСЬКА МОВА: ПОШИРИТИСЯ, ЩОБ ПОМЕРТИ
 
Жодний із чинників, які зумовлюють виживання однієї з конкуруючих мов не "працював" на користь слов'янізації! Тим не менш протягом обмеженого часу нащадки фракійців, даків, кельтів, сарматів, германців, балтів, угро-фінів та багатьох інших етносів перетворилися на правдивих слов'ян.
Читати більше
Продуктивна робота: у пошуку ідеального процесу
Як бути з особистими цілями, проектами, завданнями поза роботою? Чи можна побудувати ефективний процес на основі методології з ІТ-галузі для вирішення неробочих завдань? У статті я опишу свій процес, який використовую для досягнення особистих цілей, планування, виконання завдань і проектів, що не відносяться до основної роботи....
Читати більше
Дивні факти про рослини, які стануть для вас відкриттям
Дослідники вважають, що рослини наділені почуттями, інтелектом, володіють пам'яттю, відчуттям часу, можуть розрізняти кольори і спілкуватися між собою або застерігати один одного. Вони вміють розпізнавати загрозу, тремтять від страху, можуть кликати на допомогу; здатні взаємодіяти один з одним і іншими живими істотами на відстані, розрізняють настрій і наміри людей...
Читати більше
ЯК ПЕРЕСЕЛЯЛИСЯ НАРОДИ Й ЩО З ЦЬОГО ВИЙШЛО
 
«Прогресивне людство» не одразу усвідомило нову реальність, яка полягала в тому, що Центральна та Східна Європа перетворилися на майже всуціль слов’янську територію, серед населення якої розпочалися процеси політичного та етнічного переформатування.
Читати більше
Експрес-поради для підготовки до ЗНО з історії України
Зовнішнє незалежне оцінювання уже в розпалі. От-от абітурієнти складатимуть іспит з історії. І ми знаємо, як це нелегко! Тому, аби зібрати знання докупи і підсумувати вивчене, пропонуємо 8 експрес-порад, що допоможуть у цьому.
Читати більше
Рухливі: продовжуємо вивчення дієслів
Давненько не з'являлося нічого нового у рубриці про мову, чи не так? Сьогодні ж спробую це виправити:) Продовжимо покращувати свої знання з морфології. А саме візьмемося до дієслів. До вашої уваги ще 5 типових помилок їх вживання у розмові.
Читати більше
«ІРАНСЬКА» ПРАУКРАЇНА ТА ЇЇ СУСІДИ
 
Нема важливішого переломного моменту в історіографії будь-якої країни, ніж поява перших письмових джерел. Народи Праукраїни «потрапили в історію» десь на межі І-го тис. до н.е. Але як «потрапили»?.. З-поміж відомих нам спільнот, присутніх на праукраїнських теренах за античної доби, єдиним народом в етнічному сенсі цього поняття були греки...
Читати більше
10 дивовижних фактів про людський мозок
Людський мозок є одним з найважливіших органів в організмі людини. Він допомагає нам думати, розуміти, пам'ятати і навчатися новим речам. Його здатності відрізняють нас від тварин. Пропонуємо до прочитання 10 фактів про чи не найголовніший орган.
Читати більше
ПРАІСТОРІЯ УКРАЇНИ: З МОРОКУ ТИСЯЧОЛІТЬ…
 
Оскільки ніхто не бере під сумнів приналежність українства до кола слов’янських народів, історія українського етно- та лінгвогенезу мала би починатися з моменту появи слов’ян на наших історичних теренах. Проте певні обставини спонукають нас глибше зазирнути в минувшину...
Читати більше
Гарні манери, або Як поводити себе на класичному концерті
Як часто ви ходите в філармонію, оперний театр, органний зал або просто на концерт класичної музики? Впевнена, люди, які читають Ua Modna частенько долучаються до високого мистецтва. Отож, для тих, хто ці постулати вже давно знає, стаття буде менш пізнавальною. А тим, хто хоче освіжити у пам’яті етикет і правила поводження на концертах,
Читати більше
Сiekawy: слова польською, які українець трактуватиме зовсім інакше
Майже рік проживши у Польщі, можу сміливо сказати, що поповнила свій словниковий запас багатьма оригінальними словами, які докорінно відрізняються від українських. Тому найцікавішими хочу поділитися із вами.
Читати більше
Рухливі: ужиток дієслів у мовленні
Усе наше життя — дія. Ми прокидаємося зранку, йдемо до школи, на навчання чи роботу. Щодня вчимося, помиляємося, продовжуємо рухатися до своєї мети. Гадаю, ви уже здогадалися, що сьогодні мова піде про дієслова. Мовці досить часто помиляються, коли їх вживають. Як філолог, я підмітила та зібрала для вас перший блок таких, а також додала трохи пояснень.
Читати більше

Новини української освіти на UaModna

Розмови щодо переваг та недоліків сучасної системи освіти (не тільки в Україні, але й у світі) набули чималої популярності в наш час. Є батьки, які вважають, що школа – необхідний елемент розвитку для їхніх дітей, інші – вважають, що вона робить з дитини нездару. Але ще є студенти, котрі після закінчення вищого навчального закладу не можуть розраховувати не те що на престижну роботу закордоном (адже за межами України наші дипломи мало де визнають), але й в Україні теж.

Саме тому веб-платформа UaModna вирішила допомогти вам. Збираючи новини про українську освіту, про освіту закордоном, а також інформацію про основні переваги та недоліки сучасних шкіл та системи освіти, ми даємо вам можливість допомогти вашій дитині досягти успіху і вирости справді розумною, ерудованою людиною.

Який негативний вплив чинить школа та шкільна система освіти на вашу дитину? Як цьому запобігти? Чи варто змушувати дитину бути відмінником? Чи є альтернативи шкільному навчанню? Відповідь на ці та на інші питання шукайте на веб-платформі UaModna.

Окрім того на сторінках веб-сайт UaModna ви можете знайти різноманітні навчальні програми для студентів, які передбачають здобуття певного освітнього рівня закордоном (США,Британія, Німеччина, Франція, Данія, Швеція та інші країни). У нас ви знайдете освітні програми обміну для студентів на будь-який смак та для будь-якої спеціальності.

Сьогодні доволі модно спілкуватись саме українською. Але ми так довго жили під впливом російської культури та мови, що не завжди знаємо як правильно сказати щось рідною українською мовою. Веб-платформа UaModna пропонує вам веселий, цікавий, а головне інформативний курс української мови, який допоможе вам позбутись типових та розповсюджених помилок.

Якщо ви намагаєтесь вивчити будь-яку іноземну мову, у нас знайдеться кілька корисних порад: додатки для вивчення іноземних мов, практичні поради: як вивчити будь-яку іноземну мову швидко та без особливих затрат, веб-сайти, які допоможуть з вивченням мови та ще багато іншого.