Хлопці та дівчата зі всієї України провели дводенні волонтерські роботи з реставрації музейного комплексу
"Табір ВО УПА "Волинь-Південь" в Шумських лісах, що на Тернопільщині. Волонтерська робота з впорядкування музейного комплексу – це частина всеукраїнського заходу –
спортивно-патріотичної гри "Гурби-Антонівці", яку вже 14 років поспіль проводить "Молодіжний Націоналістичний Конгрес".
"Теренова гра "Гурби-Антонівці" - це не розвага для молоді, а потужний засіб популяризації патріотизму та героїчного чину як борців УПА, так і воїнів АТО, яким ми присвячуємо гру. Так, цього року гра відбувається в пам’ять про Романа Атаманюка – багаторічного гравця, солдата 93 ОМБр, що загинув під Донецьким аеропортом", - говорить Іван Кізюк, координатор заходу.
Близько
50 волонтерів приїхали на Шумщину, аби за два дні перед "Гурбами-Антонівцями" впорядкувати музейний комплекс. Тут розташовується будинок штабу, каплиця, встановлена на місці таборового храму, за нею – джерело. Стежка, яка піднімається вгору, веде до повстанчого цвинтаря: 12 могил, де поховані вояки УПА, що померли від поранень у шпиталі й не мали родин у ближніх селах.
"Оскільки музей не є дуже відомим місцем, ми встановили таблички та інформаційні стенди, з яких можна довідатися, як до нього доїхати", - говорить Іван Кізюк.
Окрім того, волонтери впорядкували могили бійців УПА як на території комплексу, так і в селі Антонівці, пофарбували чисельні хрести та вивісили в музеї штабу інформаційні банери про національно-визвольну боротьбу на Шумщині. Ці банери були виготовлені спільно з Міністерством молоді та спорту та відділом національно-патріотичного виховання.
Після гри, яка завершиться 8 травня, молодь проведе екологічну акції з прибирання сміття у лісі площею 20 кв.км.
Історична довідка:
Перші загони УПА у Шумських лісах почали діяти в листопаді 1942 року, а роком пізніше створено табір УПА "Волинь-Південь" із штабом, командиром якого було призначено Івана Климишина – легендарного "Крука".
Музей просто неба "Табір ВО УПА "Волинь-Південь" заснований в 1992 році в урочищі Дігтярня поряд з Антонівцями, де в 1942-44 рр. діяв штаб військового округу Української повстанської армії. У результаті територія "Антонівецької республіки" посеред Шумских лісів була вільна від окупантів. Тут працювала школа старшин, госпіталь, курси медсестер, пекарня, миловарня, швацька майстерня, видавалася газета УПА "Повстанець".
У 1944 році в урочищі Гурби відбувся найбільший бій в історії УПА, коли 5-тисяч повстанців прорвали оточення 35-тисячного з'єднання військ НКВД і Радянської армії. На згадку про ці події на території Антонівецького табору створений меморіал УПА. Відтворені об'єкти табору: штаб військового округу "Волинь-Південь", літній клас школи старшин, табірної каплиця поряд з джерелом, бункер-криївка.
З 2003 року "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" проводить всеукраїнську теренову гру "Гурби-Антонівці" на знак вшанування бійців УПА.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.