Читати більше
Чи подоБаються вам моднючі нині в ЗМІ "Дітлахи"? Мені - ні!
Чи помічав ти, шановний читачу, що наші телеканали практично населені "дітлахами", й зовсім забули про "дітей". Цікаво, що вперше помітив таку парадоксальну річ мій російськомовний чоловік, в якого зовсім нефілологічна освіта.
То хто в нас – діти, дітки чи якісь там дітлахи?
Моя перша думка була така: дітлахи – це приклад розмовної лексики, діти – стилістично нейтральне, яке й має вживатися в мові ЗМІ.
Далі я добре проштудіювала компетентні джерела й результати пошуків виявилися такими.
Словник української мови наводить значення слова дітлахи – те саме, що й діти та подає приклади для ілюстрації. І що найголовніше для нас, то є стилістична позначка "розм.", тобто це розмовна лексика.
Словник синонімів української мови подає до слова діти (маленькі дівчатка й хлопчики) такі синоніми: малеча, дітвора розм., дітлахи розм. і т.д.
Отже, моє філологічне чуття мене таки не підвело: слово "дітлахи" належить до розмовної лексики й тому йому зовсім не місце на телебаченні, зокрема в інформаційних повідомленнях, що трапляється найчастіше.
І ще один штрих. Варто інколи звертатися до пошукового "дядька Гугла". Саме він вказав на інформаційний матеріал під таким цікавим заголовком "Дітлахи і діти" захопили Львівську галерею мистецтв" (03.12.2013), де йдеться про виставку із 136 картин, на яких головні герої – діти.
А далі продовжуйте читання на сайті МОВОЛЮБАМ.
Щиро рада вам, дорогі гості!!!
Всіляких Вам гараздів!!!
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше