13-й міжнародний MitOst-фестиваль триватиме з
23 по 27 вересня 2015 р. MitOst-фестиваль є місцем зустрічі членів спілки MitOst з різних країн. Він створює середовище для спілкування між ними та мешканцями Івано-Франківська. Організатор –
спілка MitOst, що підтримує культурний обмін, неформальну освіту та громадську активність в ЄС та сусідніх країнах.
Фестиваль є мандрівним і щороку відбувається в різних містах. Цього року Івано-Франківськ отримав можливість приймати цю подію і разом з нею
понад 200 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн.
"
У світі сьогодні побутує думка, що Україна – небезпечна держава. Готуючи заявку на проведення MitOst-фестивалю в Івано-Франківську, ми прагнули показати, що ми в Україні живемо, працюємо і, попри події на Сході, намагаємося розвивати різні сфери життя, освіту, культуру", – координаторка фестивалю в Івано-Франківську Іванна Чупак.
У фокусі цьогорічного MitOst-фестивалю теми
урбаністики, екології, прав людини, міграції, неформальної освіти, єврейської та німецької спадщини в Івано-Франківську. Учасники також обговорюватимуть,
як країни виходять з кризи і які можливі сценарії для України.
"
Сподіваємося, на фестиваль зможуть приїхати члени MitOst з Росії. Ми зробимо майданчик для дискусії, запросимо експертів, істориків. Маємо надію, що до цієї розмови приєднаються івано-франківці. Спілка MitOst не є політичною, але своїми культурними й освітніми заходами прагне донести ідеї відкритості та діалогу, що жити можна тільки в мирі", – координаторка фестивалю в Івано-Франківську Іванна Чупак.
Під час фестивалю гості разом з мешканцями Івано-Франківьска проведуть понад 50 майстер-класів, подіумних дискусій на політичні теми, лекцій, презентацій соціальних ініціатив, літературних, музичних і театральних заходів. Зокрема, дискусію "
Культура і конфлікт",
кінопокази від фестивалю Docudays, документального фільму
Анґеліки Віттліх "Ось іде людина" (за книжкою Александра Ґранаха, перекладеною Галиною Петросаняк), презентацію книжки Ґабріеля Волькенфельда "Wir Propagandisten", присвячену
проблемам ЛГБТ-спільноти.
Однією з ключових подій MitOst-фестивалю стане 2-й
форум "UkraineLab: Візії для побудови миру і нова роль громадянського суспільства і культури".
Серед учасників фестивалю Юрій Андрухович, Юрко Прохасько, Галина Петросаняк, Юрій Іздрик, а також культурні менеджери, громадські активісти і представники державних структур з ЄС та України.
Довідка:
Спілка MitOst підтримує культурний обмін і громадянську активність в Європі й сусідніх країнах. Налічує близько 3 тисячі членів у понад 40 країнах. MitOst надає можливість своїм членам втілити власні проекти.
В Україні близько сотні членів MitOst. Їхні проекти: Майстерня Громадської активності, Студії живої історії, форум "Ukraine Lab", програма обмінів Tandem Ukraine.
Зокрема, в Івано-Франківську:
Майстерня сільських ініціатив
facebook.com/MaysternyaNaSeli
Хата-Майстерня
facebook.com/KhataMaysternya
У попередні роки фестиваль відбувався у Новому Саді в Сербії, Ляйпциґу в Німеччині, Чеських Будейовіцах та інших містах. 2008 року фестиваль приймав Ужгород.
За додатковою інформацією звертайтеся до прес-коодинаторки MitOst-фестивалю в Івано-Франківську Світлани Ославської:
svitla.ilchenko@gmail.com
+38 068 855 40 58, +38 066 773 41 61
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.