Жовква. Ідеальне місто

24 вересня 2015
Ольга

Історична довідка:

Станіслав Жолкевський-молодший отримав неабияку освіту в православній школі, єзуїтському колегіумі та за кордоном. Добре знаючи сучасну для його часу філософію Ренесансу, він вирішує звести місто "ідеального типу" - на зразок фантастичних утопій Платона, Томаса Мора чи Томаса Кампанелли. Для здійснення свого задуму Жолкевський запрошує до себе італійського архітектора Паоло Дученто ді Клеменсі (тут його називали Павло Щасливий), який вже збудував у Львові чимало храмів та кам’яниць.

Павло Щасливий почав працювати над будівництвом Жовкви у 1594 році. До речі, він назавжди залишився в Жовкві – його навіть кілька разів обирали війтом міста.

План міста був накреслений у формі людського тіла – усі найважливіші будівлі були розташовані як органи. Замок грав роль голови, ринкова площа – легень, католицький костел з православною церквою – серце. Міські брами були руками і ногами міста. Вулиці були прямими, широкими, відкритими для сонця та свіжого повітря – на відміну від хаотично забудованих вузьких та кривих середньовічних вулиць. Усі будинки зводились в єдиному архітектурному стилі, повторюючи головні декоративні фігури та деталі.

Таким чином у Жовкві був створений унікальний архітектурний ансамбль, який чудово зберігся до наших днів – чого не можна сказати про інші ренесансові міста України.

Детальніше дізнатися про місто, його історію і значення можна за посиланням www.zhovkva-tour.info/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=213&lang=uk

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотогалерея квіткового світу
Вітання! Поки літечко розціловує всіх теплом та гарним настроєм, у мене назбиралось чимало квіткових світлин, якими я б хотіла з Вами поділитися для хорошого настрою та поповнення колекції:) Гарного перегляду!
Дивитись тут