Виставка Лери Літвінової і Леонори Янко «Стан постійної напруги»

Виставка «Стан постійної напруги» у 2 залах галереї Imagine point представляє два проєкти: «Розмови про НЛО» Леонори Янко та «Virgo» Лери Літвінової з спільною темою, темою Криму. Він був домом для Лери Літвінової та Леонори Янко та сьогодні півострів лишається чимось жаданим та далеким для авторок.

«Розмови про НЛО»

Проєкт «Розмови про НЛО» є виставкою Леонори Янко з скульптури та живопису серії «НЛО. Надто Лагідний Об’єкт». Вперше в Україні буде представлена 3 метрова надувна скульптура «Вагітна голуба собака, яка просто виє на Місяць» з серії «НЛО», яка була створена за підтримки галереї Imagine Point. Після створення надувної скульптури у 2023 році Леонора Янко презентувала її у м. Берлін, Німеччина. Там у публічних просторах та відкритих мистецьких локаціях всі охочі могли спостерігати химерний об’єкт, що світиться. За задумом авторки це була одна з подорожей НЛО, що мала привертати увагу, адже за її яскравим дитячим виглядом щемлива історія родин розділених окупацією.

Леонора Янко розповідає про своє авторське бачення: «Я почала цю серію робіт, як своєрідний вихід з стану постійної напруги, що створювала ця несправедлива війна вже майже 10 років. Крим моя Батьківщина та обставини диктують мені бути обережними до висловлювань. Тож я наче переселилася у цей рятівний світ НЛО. На моїй неіснуючій ідеальній планеті всі дуже добрі, навіть надто добрі. Жителі моєї Утопії безпосередні та чутливі як діти, вони не знають війн та є невиправними оптимістами. «НЛО - Надто Лагідні Об’єкти» мають на меті встановити контакт із безпосередньою грайливою дитиною всередині кожного дорослого глядача. На які теми можна говорити, коли рідні і близькі на окупованій території? Один рік, два роки… 10 років. Що робити, якщо твоя професія пов’язана із самовираженням, чесністю висловів, саме так я сприймаю мистецтво. Але про що можна говорити вголос?».

«Virgo»

Проєкт представлятиме живопис з серії «Virgo», «Шлях додому»  та керамічну скульптуру. В основі проєкту Лери Літвінової ідентифікація людини, усвідомлення себе як частини та водночас цілого у безмежності та вічності буття. «Virgo» - назва виставки та циклу робіт «Virgo», які уособлюють концепцію метафоричного діалогу особистості та безмежного всесвіту. Тема вічності інтригує, адже вічність категорія постійна, в той час як людина існує у реальності швидкоплинного часу, та про те, саме людина досліджує детермінованість та безлімітність часу та простору, осягає вічність як поняття. 

В своїх мистецьких розмірковуваннях Лера Літвінова постійно повертається до теми моря, Чорного моря та його кримського узбережжя. Експозиція виставки включає абстрактні пейзажі з серії «Шлях додому». Головна властивість як поняття абстракції так і абстрактного пейзажу полягає у навмисному відокремлені цілого та його складових за для узагальненого сприйняття явища. Так серія робіт «Шлях додому» створювалася авторкою як живописні спогади після подорожей Україною, особливо згадуючи рідний Крим, роботи відображають певні емоційні стани та транслюють концепцію – шлях додому як шлях до себе.

 «Пейзаж багатослівний і багатоскладний; на заході або світанку, у серпанку туману або оповитий сутінками, коли немає поруч жодної живої душі здається, що разом з новим днем ​​народжується Всесвіт і ти разом з ним»  - говорить Л. Літвінова.

Виставка «Стан постійної напруги» в галереї Imagine point відкрита для відвідування з 14.12.2023 до 20.01.2024 рр. Відвідування виставки згідно графіка роботи галереї.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотогалерея квіткового світу
Вітання! Поки літечко розціловує всіх теплом та гарним настроєм, у мене назбиралось чимало квіткових світлин, якими я б хотіла з Вами поділитися для хорошого настрою та поповнення колекції:) Гарного перегляду!
Дивитись тут