Мандруй Україною. Буцький каньйон

19 серпня 2015
Тетяна

Мальовничий гранітний каньйон на річці Гірський Тікич біля села Буки (кордон Черкаської та Вінницької областей) входить в сотню найкрасивіших місць України і знаходиться на другому місці рейтингу "Сім чудес Черкащини". А в плані природної нетиповості Буки займають в нашій країні одне з перших місць. Це чудо природи не залишилося непоміченим і ще в 1972 році даному об'єкту був привласнений статус державного пам'ятника природи місцевого значення. У народі Буцький каньйон називають "маленькою Швейцарією".

Сам каньйон невеликий, близько 5-ти кілометрів в довжину, також саме це місце унікальне тим, що тут знаходяться руїни першої в Україні гідроелектростанції, яку було збудовано ще в 1929 році. Початок каньйону - прямо в центрі села, біля пам'ятника Леніну. Річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років, і утворює глибокий (до 20 м) і вузький (20-40 м місцями) каньйон, один з уступів якого названий на честь відомого українського геолога-петрографа ("Скала Родіонова").

Гірський Тікич разом з річками Гнилий Тікич і Ятрань входить в басейн Південного Бугу. Перед входом в Буцький каньйон води Гірського Тікича стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи галасливий двометровий водоспад-перекат Вир. Біля нього ще в ХІХ столітті побудували великий водяний млин, від якого збереглися тільки фрагменти.

Також тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунхенджу. Цей "Український Стоунхендж" ще мало досліджений.

У Буцький каньйон часто з'їжджаються альпіністи, оскільки скелі над Гірським Тікичем ідеально підходять для скелелазіння. Для любителів відпочинку дикуном з наметами є дуже непогані місця де можна зупинитися, єдине що - дровами потрібно запасатися заздалегідь.  

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотогалерея квіткового світу
Вітання! Поки літечко розціловує всіх теплом та гарним настроєм, у мене назбиралось чимало квіткових світлин, якими я б хотіла з Вами поділитися для хорошого настрою та поповнення колекції:) Гарного перегляду!
Дивитись тут