Сучасний Батумі - багатокілометровий приморський бульвар, тінисті парки, футуристичні будівлі та фонтани

17 червня 2019
Люда Петренко

Батумі - місто й порт у Грузії, її головний туристичний центр, столиця автономної республіки Аджарії. Це - надзвичайно еклектичне місто, де перемішано споруди та елементи різних стилів і епох.

Батумською набережною, будівництво якої і далі триває, приємно прогулюватися як удень, так і ввечері. Уздовж моря - сучасна велодоріжка, пальми, лавочки, різноманітні арт-об’єкти, сувенірні крамнички. Можна взяти напрокат велосипед чи електромотоцикл, вони тут на кожному кроці, й помчатися уздовж 8-кілометрової набережної: з одного боку - високі химерні будівлі, з іншого – море (у сутінках воно теж химерне – я такого раніше не бачила)!

Біля набережної, неподалік центру міста, розкинувся тінистий Приморський парк, де можете пограти в теніс, відвідати Літній театр чи просто посидіти, перечікуючи полудневу спеку, милуючись фонтанами та квітами. Тут і магнолії, і пальми, і бамбуковий гайок. Вхід до парку прикрашає колонада, яка колись була символом Батумі. Нині ж таким символом, напевне, стала рухома скульптура Алі й Ніно (вічне кохання). Уперше інсталяцію показали 2007 року на Венеціанському бієнале й відтоді скульптура стала знаменитістю. Або ж 130- метрова Алфавітна вежа, яку видно здалеку. Хто ще звів пам'ятник своїй абетці?

Неподалік морського вокзалу, до розбудови якого минулого століття долучалися й українські архітектори, розташована Вежа чачі. Чи то правда, чи вигадка, що замість простої води там деколи ллється виноградна горілка, проте народ ту постійно сидить, на щось очікує.

А ще в Батумі ви знайдете острівець Італії - це майданчик П’яцца, побудований за образом і подобою Площі Сан-Марко у Венеції. Тут можна випити кави під мелодію фортеп’яно або саксофона і, звісно ж, поїсти піци. Хоча, потрапивши до Батумі, не можна не скуштувати страв грузинської кухні. А в грузинському ресторані під час вечері вас ще й розважатимуть національними піснями й танцями. Якщо ж скучили за рідними стравами – вам до ресторану «Україночка».

Нещодавно місто Батумі стало переможцем премії World Travel Awards, яку називають «туристичним Оскаром». Столиця Аджарії була удостоєна нагороди в номінації «найкращий туристичний напрямок Європи, який швидко розвивається». Так, Батумі дуже стрімко будується та змінюється, і цікаво буде поглянути на місто за кілька років. Отож, до нової зустрічі, Батумі!

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотогалерея квіткового світу
Вітання! Поки літечко розціловує всіх теплом та гарним настроєм, у мене назбиралось чимало квіткових світлин, якими я б хотіла з Вами поділитися для хорошого настрою та поповнення колекції:) Гарного перегляду!
Дивитись тут