Вимоглива й жіночна: тренер Ірина Ващук про гармонію та мотивацію

9 серпня 2018
Kelsey Keff

Чому важливо тримати себе у формі? З чого почати вести здоровий спосіб життя? Де шукати мотивацію та на кого варто рівнятись? До вашої уваги інтерв'ю з фінтес-тренером Іриною Ващук, яка уже багато років допомагає людям триматися в гарній формі.

Є якийсь момент, що змусив тебе професійно зайнятись спортом, чи ти завжди була спортивною?

Можна сказати, що я займалася спортом усе своє життя, більш професійно  починаючи від 12 років, мені завжди це дуже подобалось та приносило задоволення. Переломним моментом стала моя присутність, як глядача, на конкурсі "Міс бікіні". Мене це неабияк змотивувало та дало поштовх рухатись далі в цій сфері.

Які найголовніші аспекти треба знати, починаючи вести здоровий спосіб життя?

Здоровий спосіб життя-— це комплекс, який складений з регулярних тренувань і збалансованого харчування. Тобто спорт без харчування не буде давати результатів, як і харчування  без спорту.

Ти багато радиш своїм підписникам в Інстаґрам, чим харчуватись; рецепти всі власні чи ти десь їх береш?

Рецепти є різні. Як і власні, так і з різних фітнес-груп. Проте всі вони трансформовані під мене, під мій стиль та під моє власне бачення. Я ретельно вивчаю пропорції, тестую смаки, аби потім радити щось справді цінне й вартісне. Усі рецепти перевірені безпосередньо мною.

Хто ти за професією?

За професією я журналіст. Вчилась в Ужгородському національному університеті. Закінчила з червоним дипломом (сміється  прим. ред.). Дуже любила свою роботу, оскільки довго працювала на телебаченні, але потім покинула заради спорту.

У тебе зараз проводиться, я так розумію, марафон “Мама худне”, де ти працювала зі своєю матір'ю. Як у голову прийшла така ідея?

Так, справді. Ця ідея прийшла в голову спонтанно. Поїхали з родиною на море, і я вирішила провести час не лише засмагаючи на пляжі, а й з користю для тіла. Марафон зараз закінчився  моя мамуся в чудовій формі :)

Слідкую за тобою в Інстаґрам уже давно, ти багато подорожуєш. В яких країнах вже була? Які плануєш відвідати?

Так, справді, я відвідала багато туристичних місць, зокрема: ОАЕ, США, Єгипет, Чорногорію, Хорватію, Туреччину, Малайзію, Індонезію, Балі, Німеччину, Відень, Чехію, Угорщину, Польщу. Зараз у планах Тайланд та особливо Норвегія, оскільки там живе моя подруга.

Яка країна найбільше сподобалась і чому?

Це однозначно Балі. Там не лише крута атмосфера, а й можна багато чого для себе почерпнути, духовно збагатитись, знайти внутрішній дзен, як-то кажуть. Тому всім рекомендую по можливості відвідати цей острів.

Хто для тебе є прикладом і чому?

Професійні спортсмени завжди для мене були прикладом. Насправді не фанатію дівчатами, більше чоловіками. Моїм еталоном є Станіслав Ліндовер — російський культурист, майстер спорту з бодібілдинґу, чемпіон Європи в категорії класичного бодібілдинґу. З українських  — Оксана Бригадир, яка дуже багато чого досягнула своєю наполегливістю, абсолютно гідна своїх титулів, і мій тренер — Євгенія Суботіна, яка є моїм наставником до сьогодні. Багато завдячую їй в тому, ким я стала.

За скільки часу можливо привести себе не до ідеалу, але хоча б до гарної форми?

Ну приблизно за рік можна вже привести себе до чудової форми.

Завжди хотіла спитати, ти дуже гарно поводиш себе перед камерою, навіть в присутності багатьох людей. Як побороти свій страх публіки, адже ти не лише розмовляєш з підписниками, а й демонструєш їм різноманітні вправи.

Щоб побороти страх перед камерою, достатньо багато говорити на неї, часто себе знімати. По можливості читати свої тексти перед дзеркалом. Обов'язково шукати свою манеру, яка буде тобі комфортна й не буде схожою на всіх. І, звісно ж, розуміти: кожна людина є індивідуальною та цікавою, треба тільки знайти свій стиль та родзинку. Важливо прийняти той факт, що маски зараз вже не в моді. У моді природність та щирість. Якщо бути щирим перед глядачами, то все обов'язково вийде.

Яка твоя максимальна вага, яка мінімальна?

Моя максимальна вага  70 кг, це був пік. Найменша — 52 кг, тоді я вперше виступала на фітнес-бікіні.

Як вважаєш, чому так важко опанувати себе? Чому бургер завжди такий смачний, а мрії про чудову фігуру такі захмарні?

Я вважаю, що кожна людина може опанувати себе. Важко тому, що ми живемо в такому середовищі, де справді мало хто займається своїм здоров'ям. Де культ тіла не так розвинутий, і важко відмовляти собі в чомусь. Люди не бачать якоїсь справді сильної мотивації. Я завжди кажу своїм клієнтам, що треба шукати власну мотивацію, тобто для чого тобі худнути або ж набирати вагу. Це завжди працює. Проте я переконана, що бургер смачний лише тому, що його смак запам'ятовує мозок, а не жага їжі. Усе залежить від нашого сприйняття.

Можна шукати мотивацію в тематичних книгах. Це теж допомагає, як показує статистика. Наприклад, книга, присвячена темі цукру, або як ми психологічні позв'язані з їжею. Відмовлятись від шкідливої їжі треба поступово, тоді не буде ніяких зривів.

Як переконати людей, що здоровий спосіб життя – не модно, а необхідно?

Ну переконувати, насправді, нікого не треба. Людина сама повинна до цього дійти, сприйняти це. Коли існує якась проблема з вагою, і людина розуміє, що час щось робити, тоді вона вже звертається за допомогою. Є такий психологічний прийом, як “супротив”. Тобто ти стараєшся людину в чомусь переконати, або донести якусь свою раціональну думку, а людина все робить навпаки, додаючи навіть якусь агресію.

Як ти не втрачаєш власну мотивацію, чи бували зриви?

Зриви були, коли я готувалась до змагань, оскільки в мене була строга дієта. Шоколадні цукерки були злом в той період, оскільки рівень глюкози в організмі падав. Руки самі тягнулись до солодощів, проте на тренуваннях це вилазило боком  — плюс один км на біговій доріжці.

Не втрачаю мотивацію, бо спорт для мене — спосіб життя, те, чим захоплююсь та живу. Безліч задоволених спортивних клієнтів — така користь дуже мотивує. Також мотивує і власний вигляд, адже я тренер і я маю показувати людям, яких треную, приклад і виглядати пристойно.

Коли почала серйозно займатись спортом, від чого було найважче відмовитись?

Ой, найважче було відмовитись від вареників, адже це моя улюблена страва (сміється — прим. ред.), і від картоплі у різних варіаціях.

Ти вимоглива до себе?

Тільки так! Усе має бути на максимум або ж ніяк.

Побажання нашим підписникам.

Найголовніше — це впертість. Бути впертими, пробувати, навіть з поразками, йти напролом до своєї цілі. Не здаватись і не втрачати віру в свої можливості. Адже кожна людина індивідуальність та має безліч можливостей для реалізації. Шукайте себе та підкорюйте вершини.

Усі фото - instagram.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше