Українка-модель на Chicago Auto Show-2014: "Декому ця робота видається занадто важкою. А мені вона подобається"

11 березня 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

В лютому відбулося чергове автошоу, яке показало багато відомих брендів, цікавих концептів і… вродливих моделей. Американські та й світові автошоу присвячують чимало фоторепортажів моделям - дівчатам, котрі своєї красою, посмішкою приваблюють потенційних споживачів. Однак, мало хто знає, що ховається за цим привабливим “фасадом”, якою є ця робота.

Людмила, 25-річна івано-франківчанка, вже давно і впевнено укріпилася в фешн індустрії та промоційному бізнесі. У неї солідний послужний список участі у модних показах, автошоу, рекламних акціях тощо. Про свою участь у Chicago Auto Show - 2014 вона розповіла  відверто, назвавши всі  переваги та недоліки цієї роботи.

Міла, чому взагалі  біля автомашин ставлять моделей?

Вони там стоять, щоб привертати увагу людей. Привабливі дівчата, усміхаючись, закликають людей ближче роздивитися автомобілі, про які вони як product specialist можуть розповісти багато.

У мене склалося враження, що там працює дві категорії моделей: одні просто стоять біля автівок і посміхаються….

Вони кожні півгодини або 15 хвилин вмикають мікрофон: дають інформацію про автомобілі. Є спеціальна промова, яку вони проголошують кілька разів за день (кожні 15 хв. або  півгодини). Дівчата вичікують своєї черги. Тобто, коли виступає біля авто  модель певного бренду, інші не можуть в цей час говорити, щоби не було зайвого галасу.

Тобто, немає таких моделей, які би просто стояли “для краси”?

Ні, на американських шоу всі щось розповідають.

Я бачила, що були дівчата, які стояли біля автомобілів на круглих подіумах і просто посміхалися до відвідувачів, а були такі як ти, що теж стояли біля машин, але постійно спілкувалися з людьми, розповідали про бренд.

Моя робота назвається - lead generator. Я повинна була записувати якомога більше людей на участь в розіграші 45 тисяч доларів на купівлю будь-якої автівки з сім’ї Crysler, яку викупив Fiat з банкрутства два  роки назад. Fiat володіє Dodge,  Jeep, Crysler, SRT, Ram. Ця акція якраз полягала в тому, що учасник розіграшу міг придбати машину згаданих брендів. На айпедах люди записувалися на участь в акції. Всього в нас було 6 таких пунктів, шість айпедів,  і ми  записували, в середньому, по 100 учасників.

А чому ти не стояла на 16-сантиметрових підборах біля тих же автомобілів?

Тому що головна наша мета - бути доступними до людей, до спілкування з ними. А ці дівчата стоять за загорожею; їх можна про щось спитати, але підійти до них ти не можеш. Вони яскраво нафарбовані, їм купували сукні від Michael Kors за 2 тисячі доларів, туфлі від Christian Louboutin.

Вони собі залишають ці речі?

Так, якщо будуть працювати на шоу наступного року.

Ці дівчата з агенцій?

Так, вони всі з агенцій. Таких є кілька у Чикаґо, і дівчата з цих агенцій разом живуть, тренуються і працюють.

Я так розумію, що вони більше заробляють.

Трохи більше заробляють і трохи менше працюють. Якщо ми працювали по 8 годин, то вони, якщо я не помиляюся, - по 6. Також усім дівчатам оплачують  per diem -  гроші на харчування, таксі, якщо ти не місцева. Вони також мають перерву на годину і дві- по 15 хвилин, бо весь час на високих каблуках важко, треба відпочити.

Що потрібно вміти, щоб потрапити у цю категорію?

Треба вміти гарно говорити, мати виразний, приємний голос, вміти приваблювати людей. Звичайно, належати до агенції, бути високого зросту. Тобто, треба не лише бути гарною зовні, але й бути вправним оратором. Багато цих дівчат мають досвід акторської майстерності, роботи фешн-моделлю з різних міст - Лос-Анджелесу, Детройту, Маямі, звичайно й Чикаго. Навіть агенція, через яку мене наймали, знаходиться в Детройті.

Отже, як отримати цю роботу?

Моделі приходять на кастинг кожного року. Тобто, на другий день після закінчення цьогорічного шоу я вже була на кастингу для шоу наступного року. Період цих шоу від листопада до лютого. Це дуже добре, бо в цей період загалом для моделей не так багато роботи. І таких шоу відбувається багато  по всій Америці.

От через таку агенцію можна працювати на подібних автошоу, тим більше, як я казала, дають гроші додатково на готель, транспорт і т.д. Моя агенція має домовленість з певними автобрендами, наприклад: Lincoln, Fiat, Honda та Acura. Інші - Chevrolet, Ford…

А як отримати роботу, представляючи такі бренди як Bugatti?:)

Такі як Bugatti, Mazeratti беруть моделей з модельних агенцій. Я, до речі, спробувала, але безуспішно. І помітила, що там моделі трохи старшого віку. Додам, що цією справою можеш займатися все життя, вік тут - не перешкода.

Жінок з Subaru беруть віком не менше 40 років. Чому? Тому що такий хороший бренд, 
4 wheel drive. Люди, які їх купують, - консервативні. Як скажімо, споживачі бренду Volvo. Вони турбуються про безпеку, функціональність. Переважно, це - сімейні люди, з дітьми. Тому для таких брендів їм потрібні не моделі-красуні, а такі, яким можна довіряти. Моделі таких брендів не носять взуття на високих підборах; у костюмах вони  виглядають професійно, доступно, демонструючи досвід. 

Розкажи про свій цьогорічний досвід. Ти проходила якесь спеціальне тренування?

Спецтренування не було. Я просто прийшла на роботу, мені дали айпед, щоб записувати людей на цей розіграш. Цікаво, що,  якщо просто закликаєш людей, вони завжди кажуть: “ні”. По-перше, соромляться, по-друге, вони отримують  задоволення від того, щоб відмовити красивій дівчині.

Я думала, що це лише моє спостереження, але інші дівчата теж таке помітили. Це якась психологічна штука:) Мабуть, тому що у звичайному житті саме красиві дівчата відмовляють, то така компенсація (усміхається). Так от, варто лише відійти від того айпеду, як люди самі починають цікавитися))))) До речі, додам, що цього року наш менеджер не застосовував до нас micromanagement. Тобто, не контролювали нас кожну секунду. Ми лише звітували у кінці дня і все.

Отже, ти працювала щодня по вісім годин. На тому самому місці? 

Так, з 2 години до 10 вечора або з 10 ранку до 6 дня. Ми мінялися місцями, тому що наша компанія представляла сім’ю брендів. А якби я була на Honda, то була тільки на Honda. 

Які  найцікавіші враження, спостереження за відвідувачами ти отримала у цій роботі?

Взагалі дуже цікаво дивитися на людей, як вони поводяться, коли думають, що їх ніхто не бачить. Як вони розмовляють, як різко в них змінюється вираз обличчя, коли помічають тебе. Цікаво, які питання ставили, як пропонували хабарі, щоб отримати виграш (сміється). Хтось вважав, що й двадцятки стане, а хтось і на тисячу не скупився :). Люди роблять компліменти, просять сфотографуватися, хоча я не була на високих підборах.

Ми ж все одно намагаємося гарно виглядати, бо є “прикрасою” бренду. Деякі люди говорили інтелігентні компліменти, які покращували настрій на весь день. Наприклад, старші чоловіки, які не дуже вміли користуватися айпедом ( в мене взагалі було відчуття, що я там стояла для того, щоб навчити людей користуватися айпедом))))) дякували за допомогу, за приємне спілкування, бажали гарного дня тощо. Були й не тільки приємні співрозмовники. Якщо підходить пара, то я завжди зверталася перше до жінки: щоби не виникало напруження в спілкуванні, чекала, поки “отримаю дозвіл” розмовляти з чоловіком.

Був ще такий момент: я стояла на місці між Фіатом і Джипом. Люди чомусь думали, що я все знаю про Джип:), хоча я була в іншій уніформі. Може тому що я багато усміхалася:):). Але, отримуючи питання про автомобілі, я зверталася за додатковими консультаціями до фахівців і сама багато що дізналася про ці транспортні засоби. І могла краще та швидше відповісти відвідувачам.

Чи був неприємний досвід спілування, негарного ставлення до дівчат з боку відвідувачів?

Так, звичайно. Там були дуже різні люди… Дивися, перші два дні - для преси. Публіку ще не пускали, прийшли журналісти, фотографи, які могли спокійно все пофотографувати. Наступний день - відчинили двері для всіх. Це були субота і неділя - була маса народу! Це, переважно, сімейні люди з дітьми, які могли провести там цілий день. Були розваги для дітей, продавалася їжа.

У понеділок приходили відвідувачі з будинків для людей похилого віку (retirements homes)  та учні громадських шкіл - цілі екскурсії (field trips). Десь на четвертий день почали стягуватися хілбіліс (hilbillies)з Айови, Техасу. Це категорія людей,  щось типу реднеків (rednecks), тобто мешканці переважно сільських, віддалених від великих міст районів. А на вихідних - знову дуже багато людей з сім’ями з Чикаґо. 

Так от ці хілбіліс живуть в не дуже “розкішних” умовах, деколи трейлерах. Таких дівчат, що представляють автомобілі, ніколи не бачили або, скажімо, не дуже часто. То поміж них траплялися деякі не дуже ввічливі люди. Але багато хто з них гречно поводилися.

Які стосунки були поміж дівчатами?

Чудові!!! Цього року не було так званих “assholes”:). То незвично. Я в цьому бізнесі вже багато років. Один з найгірших моїх клієнтів - це U.S.Army. Вони  давали малі перерви, багато примушували працювати і мало платили.

Ну, як в спражній армії……:):)

А от цього року - інша картина. Там були спражні професіонали, кожен був готовий допомогти. Дівчата були красиві, дружні, приємні. Наприклад, коли я готувалася до кастингу на "narration" (озвучування), то радилася з дівчатами щодо мого акценту. Бо він для американців відчутний. Вони мені багато гарних порад дали, дозволили записати себе на відео, як і що вони говорять. Ми всі разом сходили в клуб на вечірку з приводу заручин двох фахівців - "narrators". Тобто, заручилися професійні промовці - хлопець і дівчина.

І хоча існує така непомітна кастовість поміж моделями, які роблять оті промови, - стоять на підборах і т.д - і тими, хто працює просто з людьми, то цього разу такого зовсім не було відчутно. Усі поводилися на рівних. Ми перевдягалися в одній кімнаті, разом обідали, спілкувалися під час перерв. Звичайно, трапляється якась одна модель, яка ставиться до інших зверхньо, псує атмосферу. Але цього року було все дуже добре.

Чи ходила ти дивитися на інші машини?

Так. Якраз я готувалася до кастингу на інші, наступні автошоу і мені сказали, щоб я сфотографувалася на фоні автомобілів. Я спеціально взяла туфлі на підборах, щоб позувати.  Я сфотографувалася біля Lamborgini, Bugatti, Honda concept car, Porsche. Це було непросто, адже я перед цим простояла своє 8-годинне чергування. До речі, це досить важко - бути вісім годин на ногах, навіть у зручному взутті.

А яким був твій заробіток? Чи всі моделі з твоєї категорії - lead generator - отримували однаково?

Так, однаково. Ми заробляли 24 долари на годину і $25 - per diem на день. тобто, десь 200 доларів на день виходило.

Це вважається доброю платнею за таку роботу?

Непогана. Але кожному своє. Деяким людям ця робота видається занадто важкою. Мені вона подобається, я давно нею займаюся і мені це вигідно. Я попрацюю 10 днів, а потім маю маленьку відпустку. Мені подобається тимчасовість такої роботи. Я колись працювала з 9 до 5 - це не моє. В той же час я дуже відповідально ставлюся до тієї роботи, на яку заанґажована. Скажімо, завжди приходжу на пігодини раніше призначеного часу, що дуже популярно серед американців. Коли вони кажуть, що треба прийти в 12, це означає, що треба бути в 11:30. 

Це шоу, скажімо,  відбувалося в McCormick Place, де паркінг- це непросто і є додаткові витрати. Ми намагалися знайти безкоштовний)))), потім йшли пішки, що вздовж берега озера не дуже приємно. Враховуючи погоду, сніг, треба було приходити ще раніше, щоб привести себе до ладу, відчиститися від солі, снігу і т.д.. Треба гарно виглядати, приємно розмовляти з людьми, бути абсолютно готовою. Тобто, це непроста робота і її треба любити.

Які якості потрібні для модельного бізнесу?

Якщо для роботи на автошоу, то - гарний, доглянутий вигляд, про який ти повинна сама потурбуватися. Нафарбована, вдягнена гарно, але не вульгарно. Мати готове портфоліо: фотографії, відео. В епоху айфонів можна самій це зробити.

Слід гарно вміти говорити. Цьому ніхто не вчить. Коли ти приходиш на кастинг - мусиш бути максимально готовою. Адже замовники хочуть побачити “whole package”.

Бажано мати рекомендації. На жаль, без цього не обійтися.

На кастингу можна поцікавитися в дівчат, в які агенції звертатися. Не всі дівчата готові поділитися такою інформацією, але я завжди розповідаю.

Велика конкуренція була?

Я про це не думала. Прийшла і показала, що вмію. Тут моделі нічого не вирішують. Замовники дивляться і шукають гідних кандидатур для представлення їхніх брендів. І тільки вони знають, хто їм потрібен.

Чи на кастингу  багато було моделей-неамериканок?

Латиноамериканок - дуже багато. А зі Східної Європи я знаю одну росіянку Настю, яка працювала на Chevrolet, і була ще одна дівчина чеського походження. І все. Для такої роботи важливо бути високою. Бажано не мати акценту, вміти вільно володіти англійською.

Крім тебе, були ще українки?

Здається, ні. Я не бачила жодної.

Чи важко зараз у модельному бізнесі дівчатам, котрі вже мають більше 20 років. Тобі - 25, а ти й далі знаходиш роботу.

Зараз інша тенденція. Навіть у пресі багато про це пишуть. Моделі, віком від 25 до 30 років, отримують більше роботи, аніж молодші. В такому віці дівчата вже досвідчені, відповідальні. Вони добре підготовлені і замовники люблять з ними більше працювати, оскільки старші моделі вміють цінувати час. Крім того, доглянуті, дуже гарно виглядають, бо конкуренція з 15-річними все таки є. До того ж споживачі, переважно з яких жінки, прихильніше ставляться до старших моделей на картинці, чи рекламі.

Ну, і на завершення: скільки років ти у модельному бізнесі?

Вісім років.

Дякую за відверту розмову.

Будь ласка.

Фото Галини Угриної

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше