Брати Грехи: “Головне весь час шукати щось нове”

12 квітня 2013
Oksana Melnyk

Хлопцям - по двадцять. Вони молоді, амбіційні і страшенно талановиті. Сергій і Віталій Грехи, брати не тільки по крові, а й по світосприйняттю. Митці вдало поєднують стріт-арт, живопис, і графічний дизайн та готуються до чергових виставок. 

Ви давно малюєте? Коли усвідомили, що саме ця справа є вашим покликанням?

Почали малювати відколи себе пам’ятаємо. А усвідомлення прийшло само собою, як, мабуть, у всіх художників.

Розкажіть більше про стилістику своїх робіт та вподобання. Чи є митці, які служать вам орієнтиром?

Розвиток стилю завжди дивує нас своєю динамікою. Головне не стояти на місці і весь час перебувати в пошуках чогось нового. Хто шукає, той обов’язково знайде. Надихають на роботу як українські, так і закордонні митці: М.Журавель, О.Антонюк, І.Марчук, С.Савченко, Е.Ніконоров, Інтересні Казки, Kislow, Aryz, Zoer, Etam, Zbiok, Grito, Os Gemeos.
 


У 2010 представили виставку “Чотири кімнати”, у 2012 — “Свіжий погляд” і “Сублімації”. А чого від вас очікувати в цьому році? Є вже конкретні плани?

У 2011 році також відбувся арт-проект ART VILLA, який є знаковим у нашій біографії. У ньому вдалось об’єднати сучасне кіно, фотографію та живопис в одну експозицію. Цього року плануємо повторити цю акцію, але вже в дещо більших масштабах. А вже в березні представимо нову виставку. Та для збереження інтриги її концепцію поки триматимемо в таємниці. Є ідеї для масштабних стріт-арт проектів, але з фінансуванням і документами на фасади стін як завжди виникають певні труднощі.

Хто є героями ваших картин та де черпаєте натхнення?

Героями є символічні образи тварин чи людей. Ми намагаємось показати взаємозв’язок природи з людством. На полотнах розкрито багато екологічних тем. А лейтмотивом є абстрактні світи снів і кольору.

Привідкрийте завісу вашої майстерні :). Скільки часу займає одна робота?

Сергій: Формування і втілення ідеї у більшості випадків потребує найбільше часу. До кожної роботи у мене особливе ставлення. Тож часом можу малювати картину і півроку.

Віталій: Буває й так, що ідея приходить миттєво, але втілити її в щось матеріальне ти поки не можеш. Головне працювати над собою та не зупинятись на досягнутому, постійно удосконалюючись.

Скільки у вашому арсеналі робіт? Є такі, з якими пов’язані особливі історії, чи такі, що вам особливо дорогі?

Робіт зібралось достатньо. Звісно є такі, з якими не хочеться ніколи розлучатись. Але ми притримуємось думки, що живопис має бути живим, а не укріплювати стіни майстерні, тому більшість робіт знаходиться у колекціях наших друзів або покупців. Щоб жити, роботи повинні подорожувати!

Чи брали участь у мистецьких конкурсах?

Сергій: Кожен конкурс є випробуванням для самого себе. Ми стараємось долучатись до них, так як вони завжди несуть позитивний вплив на розвиток особистого стилю й оригінальності. Також на конкурсах ти можеш чогось навчитись від інших, щось почерпнути. Я вже другий рік поспіль приймаю участь у міжнародному конкурсі Осінній Салон “Високий замок”.

Kickit Art Studio — представляєте вдвох чи залучаєтесь підтримкою друзів?

Студія крім нас об’єднає ще четверо людей. Працюємо з комп’ютерною графікою, дизайном, відеомонтажем, займаємось оформленням приміщень і фасадів. Кожна людина у студії займається якоюсь своєю справою. В загальному, найчастіше замовлення надходять від хіп-хоп організації KICKIT. Ми робимо обкладинки і дизайн до музичних альбомів своїм друзям. Найбільш захоплюючою справою є художнє оформлення стін, тому намагаємося концентрувати увагу на цьому.

Як виникла ідея щодо створення арт-студії?

Kickit Art Studio — це форма організації роботи. Вона виникла сама по собі.

У яких сферах, окрім живопису та стріт-арту, бачите себе?

Важко побачити себе у чомусь новому, поки не спробуєш. В наш час перед нами постає безліч можливостей, тому не можна зупинятися на чомусь одному.

Наш проект носить назву UaModna. Як гадаєте, українське модне, бо…

Українське модне бо воно є відображенням нашої культури, традиції минулого, здобутків та ідей сучасності. Невимовно великим та цінним є для нас надбання українських художників, мислителів, митців, творчої інтелігенції, які ми з гордістю та вірою у власні можливості маємо примножувати.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Алі 13 липня 2013
Дуже оригінальний стиль і чудові роботи.
Олена 22 квітня 2013
Молодці хлопці! Дуже круті роботи!!!
5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше