Тарас Боярчук: "Мене надихає Київ, його ритм життя..."

1 березня 2018
Редакція

Ні для кого не секрет, що Україна багата талановитими, натхненними людьми, особливо якщо мова йде про сферу мистецтва. Але дуже часто про таких українців ми знаємо не багато, хоча їхня творчість заслуговує на увагу! Саме тому сьогодні ми хочемо познайомити вас із молодим, надзвичайно талановитим митцем з Луцька - Тарасом Боярчуком.

Тарас професійно займається різьбленням по дереву, поєднуючи у своїх роботах різноманітні техніки. Зараз він працює над авторським проектом "Сім чудес Києва", покликаним привернути увагу до проблеми збереження та охорони пам'яток столиці. Саме про це, а також про українське мистецьке середовище, джерела натхнення та творчі плани на майбутнє ми і говорили з Тарасом...
 


Тарасе, розкажіть, будь ласка, з чого почалось ваше захоплення різьбленням по дереву? Чому саме цей вид мистецтва?

Все почалося зі вступу до ЛВПУ будівництва та архітектури на відділення художніх ремесел. Під час навчання я багато працював у цьому напрямку, розвивався. З часом почав помічати, що чим краще мені вдавалося, чим якіснішими були мої роботи, тим більше мене захоплювало саме різьблення. З того моменту я виконував не тільки навчальні завдання, але й почав брати свої перші замовлення, аби мати змогу ще більше вдосконалити свої навики. Загалом, займаюся різьбленням вже близько 10 років.

Зараз це можна назвати моєю професією, основною роботою. Але якщо ви спитаєте про моє хобі, то я, не задумуючись, відповім, що моя робота і є моїм захопленням! 

Окрім навчального закладу, де ви опановували майстерність художнього різьблення по дереву, де ще вдосконалювали свої навички?

Самоосвіта, на мою думку, - головне у досягненні професіоналізму та майстерності у будь-якій сфері, зокрема і в мистецтві. Навчальні заклади ніколи не дадуть того, що дасть самоосвіта та особистий досвід. Я постійно цікавлюся новими для мене техніками, стилями, інструментами, експериментую - без цього не досяг би того, що вмію зараз.

Звичайно, і в навчальних закладів є своя користь - така освіта дає певний напрям, ази ремесла. Але все ж головними залишаються бажання розвиватися, самоосвіта, самовдосконалення...
 


Отже зараз ви працюєте над проектом "Сім чудес Києва". Розкажіть нам трохи більше про нього: що це за проект, чому ви обрали його темою саме Київ та за яким принципом обирали "чудеса"...

Проект "Сім чудес Києва" - це моя власна ініціатива. Мені хотілося привернути увагу людей до цінних архітектурних пам'яток столиці, котрі потребують захисту, збереження. Наприклад, та ж тисячолітня Софія. Намагаюсь таким чином популяризувати ці об'єкти. Для свого проекту обирав ті пам'ятки, котрі, на мою думку, є найбільш знаковими для всієї України.

Чому саме Київ? Мене надихає це місто, його ритм життя. ​

Зараз ви працюєте над "Чудесами Києва", а чи плануєте створити схожі проекти для інших міст України?

Звичайно, на майбутнє є ідея аналогічних проектів для інших міст, і не тільки українських. Хотілося б створити такий проект і для світових локацій... Але це далекоглядні плани, тож про це можна буде говорити пізніше.
 


У своїх напрацюваннях ви поєднуєте різноманітні техніки (рельєф, скульптуру, графіку, мініатюру). Це, мабуть, дещо ускладнює процес створення картини. Чи є якісь секрети в роботі, які допомагають вам? І чи важливі при цьому матеріали, якими ви користуєтеся?

Звичайно, процес не з легких. Але є один секрет, який завжди допомагає мені досягати успіху - це наполеглива праця та повна свобода дій. Також потрібно наважитись експериментувати, поєднувати, змішувати техніки, стилі. І дуже важливо не боятися помилятись, бо тільки завдяки спробам і помилкам може народитися щось нове, яскраве, позбавлене шаблонів та стереотипів.

Від інструментів та матеріалів, звісно, залежить теж багато. Наприклад, чим якісніші різці є під рукою та чим  більший їхній асортимент, тим легше працювати. От, наприклад, зараз планую придбати бормашину та сучасні станки...

Щодо деревини, в роботі, переважно, використовую липу, тому що вона найкраще піддається обробці.​

Яка з технік, котрі ви використовуєте в своїх роботах, даються вам найскладніше і чому?

Найважче в моїй роботі - поєднати всі стилі й досягти при цьому гармонії в композиції. Тут потрібні знання і досвід!

Чи пробували себе в якомусь іншому виді мистецтва, окрім різьблення по дереву? Розкажіть про враження...

Так пробував й інші речі. Наприклад, під час навчання в художній школі та у ЛВПУ займався живописом і скульптурою, але це не було так системно, як заняття різьбленням. Мені дуже подобалися ці види мистецтва, були певні успіхи у скульптурі. Я отримував насолоду та позитивні емоції, коли вдавалося створювати роботи, які справляли "вау" ефект на поціновувачів. Але все ж на даний момент різьблення цікавить мене більше, хочу розвиватися саме в цьому напрямку.
 

Що вас найбільше надихає у вашій творчості?

Часом шукаю натхнення в мистецтві видатних. Одним з таких, які особливо надихають та мотивують, вважаю Йогана Георга Пінзеля. Окрім того мені дуже подобаються роботи з дерева сучасних німецьких різьбярів з містечка Обераммергау.

Але, мабуть, найбільше все ж надихають результати власної творчості - коли ти задоволений своїм творінням - а також, звичайно, відгуки поціновувачів, адже думка з боку неабияк важлива для вдосконалення та розвитку.

Чи був у вас досвід з персональними або колективними виставками?

Наразі я працюю під замовлення, тому всі роботи знаходяться в приватних колекціях. Але, сподіваюся, що в майбутньому зможу поділитися своєю творчістю з більшою кількістю людей.

Як ви вважаєте, чи є в Україні можливості для просування такого виду творчості?

В Україні, як і в будь-якій іншій країні, є можливості для просування будь-якого виду мистецтва. Та не варто забувати, що над цим також потрібно наполегливо працювати. Так, це – нелегко. Але щоб досягти будь-чого, потрібно докласти зусиль. Наразі, актуальним для мене є просування через соціальні мережі.
 

Цікаво було би послухати вашу думку про мистецтво в Україні – чи існує в нас так би мовити, якісна, сформована мистецька спільнота? І наскільки легко чи важко молодим талановитим людям "вибитися в люди", поділитися своїми витворами з іншими?

Мистецька спільнота в нас сформована, але ще не така потужна як у провідних західних країнах. В будь-якій професії молодим "вибитися в люди" досить складно. Для цього потрібна систематична праця над собою, щоби довести усім, що ти найкращий, що твоя робота заслуговує на увагу. Потрібно вміти не опускати руки, не здаватися та стукати у всі двері. Потрібно бути готовим, що успіх приходить не швидко, та інколи прислухатися до порад Білла Гейтса "Життя несправедливе, будьте готові до цього".
 
Чи є у вас, так би мовити, конкуренти – митці, котрі працюють у такому ж або схожому виді мистецтва?

Так, конкуренція в якійсь мірі є, але вона не дуже відчутна, тому що справжніх митців, які працюють у такому ж напрямку, є досить небагато. Зате це змушує рухатися вперед, адже кожна робота - це професійний виклик.
 


Поділіться своїми творчими задумами і планами на майбутнє...

На даний момент своїм основним завданням вважаю закінчення проекту "Сім чудес Києва". Хочу також достойно представити його світовій спільноті. А далі подивимося, планів та ідей є багато, головне обрати...

Ближче познайомитися з творчістю Тараса ви можете на його сторінці у Facebook: www.facebook.com/taras.boyarchuk.1

Зв'язатися з Тарасом ви можете 
за телефоном: +38 050 27 000 30
або ж за допомогою електронної пошти: Taras.business88@gmail.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше