Талановитий франківський школяр здобув стипендію 275 тисяч доларів на навчання у США

31 березня 2017
Редакція
Ернест Протас - один з 10 фіналістів Ukraine Global Scholars, які виграли гранти на навчання у 9 найкращих школах-пансіонатах Сполучених Штатів Америки. Школяр мріє отримати якісну освіту, щоб зробити щось революційне у галузі хімії. 

В інтерв'ю Ukraine Global Scholars Ернест розповів про свої захоплення, підготовку до вступу в американську школу та чим займатиметься після здобуття освіти у США.
 
kurs.if.ua​

Ернесте, які в тебе захоплення в школі та за її межами?

Я захоплююсь наукою, а саме хімією. Змалечку мене цікавило, чому речі довкола мене відбуваються так, немовби підпорядковуються якимось законам. Чому цукор завжди розчиняється у воді, а пісок –ніколи? (усміхається) У сьомому класі я відкрив для себе світ хімії. Із того часу експеримент став для мене не просто цікавим способом довідатись щось нове, а способом життя, де кожен мій крок – це дослід.

Такими кроками вперед є й мої інші захоплення: це композиція і запис власних пісень за допомогою гітари та комп’ютера і, звісно, мій улюблений спорт – теніс.

А що тобі найбільше запам’яталось із літнього семінару UGS? Які отримані там навички допомогли тобі при вступі?

Напевно, найяскравіше враження з табору, яке я не забуду ніколи, – це перша ніч, коли о четвертій ранку я сидів із Владом та Соломією (ред.: також фіналіст і фіналістка UGS 2016) на території біля корпусу, відбивався від армій комарів і писав свої перші есе (сміється). Напевно, саме тоді я зрозумів: щоб вступити у школу своєї мрії, я повинен або не спати взагалі, або чітко розподіляти свій час і не витрачати його на прокрастинацію.

Чи був процес вступу до американської школи саме таким, як ти його уявляв, чи були й сюрпризи?

Насправді я був приємно здивований тим, наскільки зручними виявились всі форми і сервіси, які я використовував для подачі своєї заявки. Так, на це пішло багато часу, проте цей час потрібен не для того, щоб заповнити безглузді документи чи отримати довідку, а для того, щоби повністю розкрити себе як особистість і перспективного апліканта. У процесі я зрозумів, що кожна моя дія, кожне слово, кожен файл, що я надсилаю школам, можуть стати вирішальними для мого вступу.

Що особливо захоплює тебе в школі, до якої ти вступив? Чим плануєш там займатися?

Я з нетерпінням чекаю осені, адже підготовча школа – це незабутній досвід, місце, де я зможу розвиватись, приділяючи максимум часу своїм улюбленим заняттям! Обов’язково продовжу займатися хімією на найвищому доступному рівні, записувати власні пісні з новими друзями та посилено тренуватись на тенісному корті. Також хочу спробувати щось новеньке – або курси фотографії, або ораторське мистецтво.

Як саме ти плануєш використати освіту, яку здобуватимеш у навчальних закладах США?

Я сподіваюсь отримати вищу освіту в галузі хімічних наук у Сполучених Штатах Америки і потім використати здобуті знання в розвитку економічних аспектів хімії в Україні та цілому світі. Хочу допомогти суспільству загалом, розробляючи технології для поглибленої переробки відходів, ефективнішого та екологічно дружнього хімічного виробництва і збереження енергії.

Що б ти порадив школярам, які зараз працюють над заявками до UGS 2017?

Більше спіть, поки можете (сміється). Насправді я щиро раджу тобі, тому, хто читає ці рядки, залишатися собою у всьому, включаючи процес вступу. Щирість і природність – завжди прикраса, а іноді й необхідний інструмент.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Євгеній Боярчук: "​​​Хочу об'єднати творчих людей"
Про індивідуальну творчість і співпрацю мистців у професійній спільноті, пріоритети лідера та мотиви молоді на шляху до національного визнання розмовляємо з головою Волинського осередку Національної спілки фотохудожників України Євгенієм Боярчуком.
Читати більше
Люба О: "Вважаю, що у кожній книзі письменник може знайти, перш за все, сам себе"
Письменниця, поетеса, мандрівниця, сповнена оптимізму та позитиву людина, відкрита до всього нового та захоплюючого - саме такою є наша сьогоднішня співрозмовниця Люба О, котра нещодавно презентувала свою дебютну книгу "АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ або як жити в іншій країні​"
Читати більше
Іванка Світляр: "Україна проходить непростий шлях становлення. А проект Р.І.Д. робить свій внесок у цей процес"
Цікавинки української мови та історії можна вивчати за допомогою додатку Р.І.Д. Ось що про нього розповіла одна із засновниць проекту Іванка Світляр...
Читати більше