Стиліст Ольга Малікова: "Я вигулюю моду в Мілані"

1 грудня 2017
Anna Shpilevska
Вона - стиліст, персональний шоппер, бізнес-леді і lifestyle-блогер. Крім того, вона - яскрава жінка, вбранням якої захоплюється увесь Мілан. Якби у бліц-опитуванні, як в редакції британського Vogue, її попросили озвучити свою професію двома словами, це звучало би так: "вигулюю моду". А ще вона - людина світу, космополіт. Побачити нові країни, вивчити їхню культуру і традиції для неї – велика радість. Стежите за світом моди? Тоді ви точно чули про міланського стиліста Ольгу Малікову, яка, до того ж, веде свій блог olgamalicova.com.
 

Cучасне мистецтво - це моя слабкість

Ольго, ми з Вами познайомилися нещодавно, але скільки захоплених коментарів щодо вашого вбрання я вже встигла прочитати в Інстаграмі, скільки цікавої інформації почерпнула у блозі. А чого тільки варті ці авторські фото! Але давайте порозкладаємо усі мої емоції по поличках: як Ви розкладаєте одяг в гардеробах своїх клієнтів. Розкажіть про те, яким чином мода стала Вашою професією.

В стилістику я прийшла випадково, хоча мене з дитинства приваблював красивий одяг. Раніше в Кишиневі, звідки я родом, не було як такої моди, вона з'явилася разом з журналом Вurda. Усі ці викрійки, стильні образи - ось звідки ми черпали натхнення. Безпосередньо модою я почала захоплюватися в останні сім років, коли частенько навідувалася до своєї подруги-дизайнера.

Я почала спілкуватися з цікавими і креативними людьми, для яких мода на той момент була професією: фотографами і стилістами з Лондона і Мілана. Я бачила роботу цих людей, спостерігала, як створюються лукбуки брендів, дивилася на усе це наче збоку. Але доля дала мені шанс опанувати нову професію: я "втягнулася" в цю цікаву для мене сферу. Знайомі лондонські фотографи одноголосно стверджували, що я маю хороше відчуття стилю. На початку для мене це було дуже незвично, а далі я почала глибше вивчати сферу моди й стилістику.

Також я помітила, що у багатьох стилістів немає освіти, але, на мою думку, це не зовсім правильно. Вважаю, що стиліст повинен мати теоретичну базу. І взагалі, кожен професіонал у сфері fashion повинен розбиратися в інших, дотичних до моди, сферах. Я, наприклад, маю неабияку слабкість до сучасного мистецтва.
 
Саме тому ви закінчили Bogomolov' Image School?

Так, вірно, щоб мати профільну освіту, я закінчила курси Богомолова зі стилістики. Раніше я інтуїтивно придумувала образи, але після курсу у мене з'явилися певні правила поєднання кольорів, фактур і стилів. І в якийсь момент вони навіть почали мені заважати. Пройшло півроку, щось змінилося, щось переглянула. Сьогодні моя освіта дає мені можливість коректно і правильно відповідати на питання клієнтів, а також робити грамотний імідж-аналіз.

Якщо у тебе немає обмежень щодо брендів - це легко! Але коли тебе ставлять в певні рамки, персональний шопінг проходить складніше.


Важливу роль у Вашому житті зіграла програма "Нова я" на каналі RTR Moldova, в якій Ви з командою чаклували над стилем героїнь, підбираючи їм новий гардероб.

Ця телепередача дала мені багато досвіду. Адже якщо ти вибираєш одяг для клієнта, то знаєш, які бренди можеш йому запропонувати. Звичайно, якщо у тебе немає обмежень, і ти використовуєш люксові марки - це легко! Але коли тебе ставлять в певні рамки, такий персональний шопінг проходить складніше, адже героїні програми зовсім не модельної зовнішності, вони мають свої вади у фігурі. Саме тому тобі доводитися "викручуватися". Це цікаво спочатку, але потім така діяльність швидко набридає, адже в якийсь момент ти розумієш, що стоїш на місці й абсолютно не розвиваєшся. Серед плюсів такого досвіду - немає страху перед новим клієнтом. Я взагалі вважаю, що у кожного стиліста має бути такий етап в житті.

Львів - естетично красиве місто. Це місто високого мистецтва.


Оскільки наш сайт український, думаю, читачам буде цікаво дізнатися про Ваше українське коріння, а саме про бабусю зі Львова. Ви з таким захватотм завжди про неї розповідаєте, і я знаю, що вона для Вас багато означала.

З бабусею у мене пов'язані дитячі спогади. Я бачила її досить рідко, але деякі моменти мені добре запам'яталися. Пригадую львівську квартиру з високими стелями і зі скрипучим паркетом. У пам'яті проскакують спогади про голубів, яких ми ходили годувати.

Львів – естетично красиве місто, це місто високого мистецтва. У ньому є свій шарм, а ця старовинна архітектура, церкви і костьоли, своя енергетика! Для мене Лемберг асоціюється з левами, адже тут їх так багато зображено! Навіть зараз, коли я згадую про це місто, є відчуття того, що потрапляєш в казку.

Я не дуже добре пам'ятаю бесіди з моєю бабусею, але дещо в її образі мені запам'яталося. Вона завжди мала ідеальну зачіску, стежила за фігурою, вела правильний спосіб життя і, звичайно ж, завжди була стильно одягнена. Хоча не можна сказати, що вона була модницею. Саме від бабусі, напевно, передався цей перфекціонізм і любов до прекрасного. Я теж дотримуюся правильного харчування, ходжу на йогу і веду правильний спосіб життя.

Я пишаюся даром зустрічати на своєму шляху фантастично цікавих людей.


У Вас хороші гени! Про усі цікаві моменти зі свого життя, барвисті подорожі, модні події Ви розповідаєте у своєму блозі olgamalicova.com Знаю, що у Вашому штаті працює багато людей, а сайт наповнений яскравими та оригінальними фото, живими текстами. Усі Ваші фотографії мають авторський стиль, і саме по них можна упізнати Вас. Впевнена, що до створення блогу Ви йшли не один рік. Так з чого ж усе починалося?

Про те, щоб створити свою платформу, я замислилася вже у 2010 році. Але оскільки за основною освітою я економіст, то знала, що для ведення блогу треба знайти певний бюджет. В ті часи я мало подорожувала і не до кінця сформувала загальну концепцію блогу. Коли 2 роки тому син закінчив навчання, у мене з'явився додатковий бюджет для ведення сторінки.

Платформа прив'язана до соціальних мереж, тому читачі можуть стежити за моїм творчим життям онлайн. Я створила два напрями, дві історії, в яких люди зможуть почерпнути для себе щось цікаве. Перша – більш розширена, це ведення блогу. Друга - моменти, які є відображенням мого життя в соціальних мережах. Треба сказати, що в блозі немає фокусу на одній темі. Напевно, це, швидше, плюс, аніж мінус, тому що кожен читач може почерпнути для себе щось нове.

Я пишаюся даром зустрічати на своєму шляху фантастично цікавих людей. Сьогодні я відчуваю необхідність ділитися з людьми усім тим, що дарує мені життя. Я хочу розділити з читачами свої подорожі, інтереси, враження та інформацію, доступ до якої маю. Саме про це мій блог. Для мене звичайне життя і робота – це дві сфери, дуже тісно пов'язаних між собою. Крім того, моя професія є не просто прибутком, це джерело життя, улюблена справа.

У мене жодних табу в одязі: нема такого, що б я не одягнула


Ви і справді зустрічаєте стільки цікавих людей! Мені згадалися слова не менш цікавої, я би навіть сказала, легендарної особи, Коко Шанель: "Щоби бути незамінною, потрібно увесь час змінюватися". Які яскраві деталі докорінно змінюють Ваш образ? Навіть якщо Ви одягнете базову білу сорочку і прості чорні штани, я не уявляю Ваш образ без червоної помади, сережок-пуссетів Dior, обідків, окулярів. Назвіть кілька речей, якими Ви найчастіше доповнюєте банальний образ.

Напевно, найчастіше я ношу окуляри. Якщо говорити про косметику, то це червона помада на вихід, а ось на кожен день я обираю нюдовый колір губ. У мене жодних табу в одязі: нема такого, що б я не одягнула. Крім того, я перевтілююся в різні образи. У цьому сенсі мені дуже поталанило, адже я можу приміряти на себе 90% різних стилів. Також, я люблю експериментувати з компонуванням одягу.

Я зустрічаюся з клієнтом, розпитую, чим він займається, яка у нього сім'я, які стилі в одязі йому подобаються.

Мода - це не лише Ваша робота, але і стиль життя. Розкажіть про найцікавіші історії, які траплялися у Вас під час персонального шопінгу.

Якщо з'являється новий клієнт, я з нетерпінням чекаю першої зустрічі. Це завжди так цікаво і хвилююче! Зустрічаюся з клієнткою і намагаюся зрозуміти, навіщо вона звернулася до мене. Розпитую, чим вона займається, яка у неї сім'я, які стилі в одязі їй подобаються. Врешті-решт, чому вона звернувся до стиліста. Це, свого роду, психологічний тест. Буває, що людині нав'язують стиліста, а вона не зовсім згодна з тим, що одягається погано. Ти ходиш з нею магазинами, намагаєшся підібрати нові речі, але розумієш, що вона тебе відштовхує. Проте тут настає переломний момент, і клієнт починає тобі довіряти. Тоді ти особливо цінуєш свою роботу.

Я розповім історію, яка трапилася з однією моєю клієнткою. Вона звернулася до мене з проханням змінити стиль. Трансформація їй була потрібна тому, що жінка змінила соціальний статус. Необхідно було підібрати елегантний гардероб для подорожі з майбутнім чоловіком: клієнтка повинна була ходити на різні бізнес-зустрічі. Ми добре попрацювали, зібрали 90% капсул. Заходимо у бутик Balenciaga і я бачу пальто, яке мені дуже подобається. Розповідаю клієнтці історію бренду, а вона дивиться на річ холодним поглядом. Я спілкуюся з консультантом магазину, пропоную клієнтці приміряти пальто. На ній воно сидить ідеально, на відміну від мене. Я бачу, що жінці вже подобається ця стильна річ. І тільки наступного дня, зустрівшись з клієнткою за філіжанкою кави, я дізнаюся, що вона хоче його купити. І що ви думаєте? Вона все-таки його придбала! Я бачила цю жінку кілька разів у місті, і частенько вона була одягнена в це пальто. Як же мені було приємно, що клієнтка скористалася моєю порадою.
 
Знайома ситуація: з шафи вивалюється мільйон речей, в ній навіть щілини немає, щоб запхати туди нову сукню, але, на жаль, тобі нічого одягти. Думаю, Вашим клієнтам це знайомо. На жаль, не кожна дівчина вміє розбирати гардероб і викидати старі речі. Цікаво, як відбувається розбір гардеробу з професійної точки зору?

Коли я приходжу на розбір гардеробу, то викидаю запрані, неохайні та старі речі. Потім аналізую, що у клієнта є з базового гардеробу. Якщо у людини немає базових штанів, які сидять ідеально, спідниці або хорошого піджака, тоді про що взагалі можемо говорити? Потім ділю гардероб на сезони. Далі клієнтка показує речі, які вона купила, і які їй дуже подобаються, але вона їх не носить. Найчастіше людина не знає, з чим їх компонувати.

Серед дівчат дуже поширена проблема необдуманих покупок речей на розпродажах. Ось клієнт щось купить, а потім річ лежить. Також я "граюся" з тим, що складаю маленькі капсули-комплекти з тих речей, які клієнтка купила, але не носить з якихось суб'єктивних або об'єктивних причин. У результаті залишаються основні речі, які людина носить. Ось тоді я починаю коригувати лукбуки, складаю кілька модних і яскравих образів з аксесуарами. Вкінці ми пишемо список, що, на мій погляд, потрібно докупити. Клієнт може сам піти на шопінг або наймає мене як персонального шопера.
 
Питання з розряду "бліц": якими трьома головними якостями повинен володіти справжній стиліст?

Терпіння, тому що ти спілкуєшся з абсолютно різними людьми; бажання допомогти клієнтові; і, звичайно, естетичний смак.

Ви не любите говорити про тренди, тому що вони дуже швидко змінюються. Але, все ж, який одяг та аксесуари будуть модними зараз?

Сьогодні складно назвати яскраво виражені тренди. У моді вінтаж, стиль 70-тих, 80-тих, 90-тих. Серед кольорів - червоний і бордовий, а ще Pantone оголосив про модний лимонно-жовтий колір, який мені дуже подобається.

Цього сезону спостерігається пік головних уборів: капелюхи, обідки, берети, кепки в стилі Гаврош. Також ми продовжуємо носити шкарпеточки з туфлями в стилі Prada. Яскраво вираженим трендом 80-их є одяг з широкими плечима, але він не усім пасуватиме. Ми частіше носитимемо денім: джинсові куртки оверсайз, куртку-бойфренд, джинси-бойфренди.

Улюбленим трендом для мене також є біле взуття: черевички, туфлі, мюллі. З аксесуарів – асиметричні сережки. Ну і, звичайно, вплив спорту в моді є дуже помітним, в тренді - сумка-кенгуру.

Для мене справжнім трендом є мода з голлівудських фільмів.

А взагалі я хочу, щоб люди розвивалися, і для них мода була не просто купівлею одягу.
 

Власна традиція

Розкажіть про Вашу легендарну міланську традицію.

Вона зовсім не легендарна. І справді, В Італії у мене є маленька традиція: кожен ранок я люблю випити мак'ято лунго з бріошем в новому місці і теревенити з барменом про життя, мистецтво і, звичайно, про моду.

Я відкрита для нових знайомств і проектів, для спілкування з цікавими людьми. Якщо Ви теж любите моду, стиль, живопис, музику, театр, літературу або віддаєте перевагу творчим професіям - пишіть мені. Ми обговоримо найцікавіші теми.

Відомий стиліст Рейчел Зої свого часу сказала: "Стиль - це спосіб сказати, хто ти є, не вимовивши ні слова".

Будьте стильними і модними!
 
Про моду розпитувала Анна Шпилевська
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше