Світлана ПАТРА,
журналіст Імідж-центру Університету "Україна".
Фото Лесі Байрак та Ірини ТАЛАНЧУК
З 5 по 9 травня 2016 року в с. Виграїв (Корсунь-Шевченківський р-н, Черкаська обл) відбувся XXVІ Всеукраїнський збір-похід волонтерських загонів та молодіжних громадських організацій "Козацькими шляхами".
Організатори – Всеукраїнська молодіжна організація "Національна Організація Скаутів України" та Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприяння партнерів – Українсько-турецького культурного центру "Сяйво", Черкаської міської організації Товариства Червоного Хреста, багатопрофільної медичної клініки "Борис", компанії технічного забезпечення масових заходів "Гарний sound", магазину іграшок "Ігромаг".
Гасло цьогорічного збору-походу – "Україна починається з тебе". Учасниками заходу стали представники скаутських організацій, лідери дитячих та молодіжних громадських організацій, а також – скаути-новачки – групи зі шкіл, ВНЗ, загони волонтерів.
Активісти з Університету "Україна"
Університет "Україна" вже традиційно долучився до участі та організації заходу, зокрема – студенти Роман ПЕРЕХРЕСТ, Ірина ДОРОНІНА, Наталя СТРОКАНЬ, Христина ФІЛАТОВА, аспірант Анатолій ЛУЗАНОВ; випускники Ніна ГАЄВСЬКА, Олександр ПЕТРОВ, Анастасія БАЗИЛЕНКО, Олексій ТРУФАНОВ, Олександра СУРГАН, журналіст Єгор ВОРОБ’ЙОВ та учасник АТО Іван МИХАЙЛИЧЕНКО. Професорсько-викладацький колектив Університету представляли, зокрема, Ірина ТАЛАНЧУК та Олена ЛЮБИНОК.
Про збір-похід, його цікавинки та родзинки говоримо з
Вікторією ДИКОЮ, старшим викладачем кафедри соціальної роботи та педагогіки, керівником табору "Печера рисі", керівником скаутської організації "СОУС".
‒ Табір "Печера рисі" був одним з найбільших під час збору-походу "Козацькими шляхами" – 162 дитини, загалом же – 208 осіб. Це, зокрема, представники київських шкіл, з якими ми співпрацюємо - №225 та школа Петропавлівської Борщагівка. Багато випускників цих шкіл згодом вступають до Університету "Україна". Студенти Університету "Україна" долучалися і до участі у самому заході, і до організаційної роботи табору. Окрім студентів та дітей з київських шкіл, були також і 16-18-річні скаути, які дуже допомагали в організації різних заходів. Так, на чолі з Наталею СТРОКАНЬ та Іриною ДОРОНІНОЮ, вони проводили одну із найулюбленіших ігор учасників збору-походу – "Ажіотаж".
Була група переселенців на чолі з випускником Горлівського інституту Університету "Україна" Олександром ПЕТРОВИМ. Як і минулого року, ми допомагали їм зробити участь у зборі-поході більш комфортною. Олександр вже давно член скаутської організації Університету "Україна" "СОУС". А цього року скаутську присягу склала його молодша сестра Інна. Для них це було дуже важливо, дівчинка довго до цього дня готувалася.
Ще одну групу учасників збору-походу – випускників нашого ВНЗ разом з їхніми дітьми – вже традиційно очолює Анастасія БАЗИЛЕНКО – випускниця Університету "Україна", екс-президент студентського самоврядування, викладач. Ще була група дітей, що мають аутизм, разом із батьками. І вони, і їхні батьки дуже активні та наполегливі у досягненні рівності між ними та іншими дітьми, у пізнанні світу. Поруч з цими учасниками ми і самі вчимося, і навчаємо інших дітей толерантності, правильному спілкуванню з однолітками, що мають аутизм. А вони згодом отримали спеціальний приз за результатами "Нічної гри" (серед дітей молодшої вікової категорії) – одного із заходів в рамках збору-походу. Перше місце у цій грі отримала команда з 225-ї школи м. Києва.
Креативні заходи
Збір-похід "Козацькими шляхами 2016" прикрасили дуже оригінальні заходи, зокрема – рекорди.
8 травня відбулося встановлення рекорду України "Карта України зі штучних маків". Для цього було виготовлено близько 5000 червоних маків із паперу. На заході були присутні представники Книги рекордів України, які й вручили сертифікат про встановлення нового рекорду.
Ще одна родзинка збору-походу "Козацькими шляхами" – фестиваль Креативних ідей та фестиваль Борщу. Табір "Печера рисі" та представники Університету "Україна" відзначилися активною участю у фестивалі Борщу – це група студентів на чолі з екс-президентом студентського самоврядування Романом ПЕРЕХРЕСТОМ, група випускників Університету "Україна" на чолі з Анастасією БАЗИЛЕНКО та команда батьків дітей, що мають аутизм. Вікторія ДИКА продовжує:
‒ Роман представляв свій борщ в оригінальній мисці, зробленій із хліба. Із круглої хлібини було вийнято шматок верхньої скоринки, вийнято м’якоть і таким чином з’явилась така миска. Рецепт борщу, як і сам Рома, – з Черкащини. Юнак навчається на спеціальності "Технології харчування" і має чималий кухарський досвід, який і продемонстрував усім нам. Анастасія зі своєю командою презентувала незвичайний горщик, у якому варився борщ – маленький, на тонких ніжках, який просто стояв у жаринках вогнища. А представник групи дітей, що мають аутизм, Олег Пиришев, провів лекцію про борщ. До того ж, він самостійно у найближчому лісі дістав для борщу свіже м’ясо. Перше місце на фестивалі Борщу посіла команда з Петропавлівської Борщагівки.
Відбувалися майстер-класи з миловаріння, татуювання хною, виготовлення виробів з паперу та шерсті тощо. Працював фітобар, де діти могли не лише випити смачного трав’яного чаю, а й навчитися збирати та змішувати трави для нього. Також були майстер-класи з туризму, на вміння в’язати вузли та розводити вогнище.
Учасники збору-походу вподобали майстер-клас "Лісові делікатеси", який проводили викладач кафедри технології харчування Олена ЛЮБИНОК та Єгор БАБИЧ. На ньому готували тістечка та бутерброди різних форм із наявних у наметових кухнях продуктів. Діяли диспут-клуби та театральні гуртки, один із яких вели випускниці Університету "Україна" Ніна ГАЄВСЬКА та Ганна ПУЗАНКОВА.
Тетяна РАДЧЕНКО, котра працює в одному з київських інтернатів для глухих і дітей, що погано чують, проводила курси з жестової мови, на яких вивчали, а на останній лінійці збору-походу – виконали пісню "Україна ‒ це ти" з репертуару Тіни Кароль. А бажаючих було дуже багато – чи не з усіх таборів, що діяли під час збору-походу.
Ще один проект, що відбувся в рамках збору-походу "Козацькими шляхами" – "Відчуй Україну". Види чуття були розподілені за таборами. "Печера рисі" презентувала танок і відеоролик. Відео було відзняте на території Університету "Україна" перед початком збору-походу, його авторами виступили представники університету на чолі з Наталею СТРОКАНЬ. Назва ролика – "Дотик до України", він присвячений дотику як виду чуття.
Випускники Університету "Україна" долучалися не лише до організації збору-походу та участі в ньому. Випускник кафедри дизайну Андрій ЯРЕМКО виготовив оригінальне оформлення на вході до табіру "Печера рисі" – фігуру голови цієї тварини. Ворота до табору стали дуже популярною туристичною родзинкою, біля якої фотографувалися багато учасників збору-походу.
Маленькі та дорослі учасники збору-походу "Козацькими шляхами" брали найактивнішу участь у заходах в рамках походу. Це і Микола ТАЛАНЧУК, і сестрички Мар’яна та Уляна БАЗИЛЕНКО, і багато інших активних дітей та підлітків – школярів, скаутів, представників волонтерських організацій.
Враження
Вікторія ДИКА, начальник табору "Печера рисі", старший викладач кафедри соціальної роботи та педагогіки Університету "Україна":
‒ Діти отримали задоволення від участі, а дорослі – від своєї роботи та спілкування одне з одним. Збір-похід – це частинка життя, яку неможливо пропустити. Це неймовірна атмосфера, це і моя сім’я, і друзі. Це однодумці – Університет "Україна" та "СОУС". Це підсумок усього, що було реалізовано за останній рік. Це моє життя.
Ірина ТАЛАНЧУК, старший викладач кафедри цивільного, господарського та кримінального права Університету "Україна", вихователь однієї з груп табору "Печера рисі":
‒ Була дуже рада побачити учасників із Краматорська (переселенці – прим С. П.).
Приємно вразило встановлення рекорду "Карта України зі штучних маків". Наша група зробила близько 200 маків. Найбільш зворушливий момент – коли діти встановлювали квіти на мапу. Цікавим був майстер-клас із виготовлення тістечок і бутербродів різноманітних форм від кафедри харчових технологій Університету "Україна". Вироби були не лише смачні, а й дуже красиві. Хлопчики з моєї групи і мій син Миколка захоплено грали на зборі-поході у футбол. Був смішний випадок – я дуже голосно вболівала і радила, як ліпше на полі поводитися. Мене спитали, чи я не тренер?.. (Сміється – прим. С. П.)
А коли хтось із дітей не хотів іти на ранкову зарядку, то я говорила – в такому разі, футбол скасовується. За дві хвилини ранкові лінощі зникали без сліду.
Микола ТАЛАНЧУК, 8 років, 2-й клас:
‒ Мені найбільше сподобалося грати у футбол, а також – коли встановлювали рекорд зі штучними маками. А ще – дискотека, діджей ставив україномовну сучасну музику, було дуже весело, навіть брейк транцювали. Такої дискотеки ще не було!
Ірина ДОРОНІНА, студентка факультету біомедичних технологій Університету «Україна», екс-президент студентського самоврядування:
‒ Найяскравішим заходом для мене є встановлення рекорду України «Найбільша карта України з найбільшої кількості штучних маків». Момент, коли ми всі разом почали викладати цю карту, був схожий на казку. У руках – маки, в очах – щастя. Ми стали однією дружною родиною, що має спільну мету. Щиро дякую організаторам за заряд позитивних емоцій на цілий рік.
Роман ПЕРЕХРЕСТ, студент кафедри харчових технологій, екс-президент студентського самоврядування Університету «Україна»:
‒ Найяскравіший спогад цьогорічного збору-походу «Козацькими шляхами» – встановлення всеукраїнського рекорду з виготовлення карти України зі штучних маків! А ще, я вважаю, що страви, приготовлені на багатті, найсмачніші у світі! Дякую організаторам та бажаю натхнення, нових креативних та інноваційних ідей! І сил! Майбутнім учасникам збору-походу «Козацькими шляхами» я раджу брати з собою більше теплих речей, дощовик, «запас смаколиків» (хліб, печиво, ковбасу, згущене молоко) і гарний настрій. Тоді збір-похід «Козацькими шляхами» стане просто незабутнім!
Анастасія БАЗИЛЕНКО, випускниця Університету «Україна», старший викладач кафедри соціальної роботи і педагогіки Університету «Україна», екс-президент студентського самоврядування, керівник однієї з груп табору «Печера рисі»:
‒ Найяскравіше – командний дух, що виховується у дітей і дорослих одночасно. Ним пройнято все – фестивалі Борщу та Креативних ідей, ігри, зона рекордів, лінійки тощо. Дуже сподобався вечірній вогник з гітарою. Організатори навіть створили пісенник з улюбленими та заздалегідь заявленими композиціями. Було дуже тепло і затишно. Щира подяка організаторам за можливість набути безліч корисних навичок та вмінь, за знайомство і подальше спілкування з однодумцями. Майбутнім учасникам бажаю не боятися прогнозу погоди перед «Козацькими шляхами», адже навіть попри дощ і грози, буде дружньо, тепло, цікаво.
Мар’яна (6 років, учениця 1-го класу) та Уляна (5 років) БАЗИЛЕНКО:
‒ Найбільше запам’яталося та сподобалося татуювання хною. Також – співати пісні біля вогнища. І – майстер-клас з миловаріння та рекорд з виготовлення карти України зі штучних маків. А ще сподобалося чергувати, як ми варили гороховий суп і кришили горохові брикети.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.