Сімейний бренд O:plich Leather Goods: "Кравецьке ремесло передавалось у нашій родині з покоління в покоління"

17 квітня 2015
Редакція
Що може бути краще, ніж коли створена вами річ приносить в чиюсь домівку затишок, а в життя - радість. Тільки те, що вашу мрію підтримують найрідніші люди.

Сьогодні ми хочемо розповісти вам про українську родину, яка вкотре довела: щоби досягнути мети, потрібні не лише ентузіазм і наполеглива праця, але й підтримка близьких. Отож, знайомтеся, сімейний бренд O:plich Leather Goods.
 
Як виявилось, щоби створювати дійсно якісні та красиві речі, багато рук не потрібно :) В команді  O:plich Leather Goods всього шестеро учасників, і всі вони – професіонали своєї справи:


Ілля та Вікторія Юрченко
– засновники та ідейні натхненники сімейної справи, а ще - творці унікальних шедеврів зі шкіри,

дочка Каріна та її чоловік Олександр – допомагають з просуванням виробів у мережі,

дочка Крістіна – сімейний фотограф,

син Єлисей – натхненник, критик та помічник.

Фото: www.gloss.ua

Нам випала нагода поспілкуватись з Вікторією Юрченко, яка розповіла нам трохи про тонкощі сімейного бізнесу, важливість домашнього затишку та соціальну ініціативу "Підстав плече".

Розкажіть трохи про вашу сім’ю та про історію створення бренду.

Кравецьке ремесло передавалось в нашій родині з покоління в покоління. Коли це почалося сказати важко. Але принаймні починаючи від прабабусі у нашій сім’ї були кравці, котрі вміли не лише добре шити, але й створювали моделі, шили одяг по фігурі, не знімаючи мірок. Прабабуся по материній лінії також чудово вишивала. Дивлячись на дорослих, діти теж хотіли створювати щось своїми руками,  і тому кожен знаходив для себе свій напрямок, але завжди це було пов’язано саме з виготовленням прикрас, одягу чи аксесуарів. 
 
Що надихнуло вас на створення сімейного підприємства? Як відреагували на вашу ідею діти?

Це було спільне бажання займатися сімейною справою і зараз ми ще переживаємо період формування нашого бачення та нашого бренду.

А почалося все десь 20 років тому зі створення подарунків та просто важливих, гарних, якісних речей один для одного. Найпершою річчю, яку створив мій чоловік, був шкіряний жакет для старшої дочки. Так він і захопився створенням виробів зі шкіри. Це був його перший проект. Тоді було важко знайти щось якісне та гарне. Ми зрозуміли, що хочемо і можемо зробити краще. З початку 90-их років Ілля професійно займався створенням одягу зі шкіри на замовлення, певний час присвятив також тюнингу автосалонів.
 
Одяг чи сумка, предмет декору чи аксесуар - завжди помітно, чи річ створено на конвеєрі, а чи в неї вкладено талант і ручну роботу. Друзі та знайомі завжди були в захваті від наших творчих проектів.
Тому, зважаючи на існуючу потребу на ринку, ми вирішили створити наш бренд якісних, зручних та стильних українських аксесуарів. Адже український ринок представлений, в основному, або занадто дорогими брендовими виробами, або низькоякісними дешевими товарами з Китаю.

Де розташовується ваше сімейне підприємство?

Ми знаходимось в Києві, частина нашої команди живе в США. Це дуже допомагає нам розвиватися саме як міжнародний бренд.
 
У вашого проекту доволі цікава назва і логотип. Що вони символізують і що наштовхнуло саме на такі образи?

Потрібну назву ми шукали доволі довго. Хотілося знайти просте, тепле та влучне українське слово, яке б цілком передавало нашу філософію та напрямок роботи. "Опліч" було обрано з декількох причин.
Ми створюємо речі, які постійно оточують людей, є у щоденному вжитку, тобто знаходяться опліч. До зручних та гарних речей дуже швидко звикаєш. Вони настільки органічно вписуються у життя, що непомітно стають продовженням самої особистості. Улюблена сумка, наприклад, містить у собі не лише якісь повсякденні дрібнички, але й впевненість її власниці чи власника. Якісна річ ніколи не підведе, буде служити довго та приносити задоволення. Ось такі речі ми й прагнемо створювати – ті, які покликані бути завжди опліч, як найкращі друзі.

Друга причина, чому ми обрали назву O:plich, криється у самій дизайн-майстерні та її клієнтах. Значна частина наших замовлень є подарунком для рідної людини чи друзів. Даруючи близьким наші вироби, люди висловлюють свою прихильність та любов, те, що вони вміють бути опліч.
 
Особисто для нас як сімейного бізнесу це слово теж має глибоке значення. Ми працюємо разом і завжди підтримуємо один одного у будь-якій ситуації. Ми вважаємо, що вміння бути пліч-о-пліч, підтримувати один одного є неодмінною запорукою успіху кожного.

Носоріг у нашому логотипі символізує динамічність та енергію, прагнення до мети, мудрість та вміння бути вчасно там, де тебе потребують. Оскільки ми також ведемо активний спосіб життя, такою є і наша цільова аудиторія. Ми самі розуміємо, наскільки важливо мати функціональні, зручні та якісні речі. Тому всі вироби завжди тестуємо та самі користуємось ними.

Який асортимент продукції пропонує ваш бренд?

Загалом, асортимент бренду доволі широкий. Ми пропонуємо чоловічі і жіночі сумки,  рюкзаки, клатчі та рістлети, ланчбеги, брелоки, шарфи, гаманці, прикраси,  інтер’єрні аксесуари, а також індивідуальний пошив одягу на  замовлення.  Більше ознайомитись з нашими виробами ви можете на  нашому сайті www.oplich.com.  Ми плануємо також створювати й дизайнерський одяг, але аксесуари залишатимуться основним напрямком.
 
Асортимент пропонованих вами товарів доволі різноманітний, на виготовлення потрібно, мабуть, багато часу. Вам допомагають люди, так би мовити, поза родиною?

Ні, поки що працюємо виключно у сімейному колі.

Чи не планували розширити асортимент пропонованої вами продукції виробами не тільки зі шкіри?

Крім шкіри ми використовуємо інші якісні матеріали, такі як хутро, льон, поліуретанова шкіра, шинілова тканина, водотривкий нейлон (для ланчбегів), плівка ПВХ (для рістлетів). Втім шкіра завжди залишатиметься невід’ємної складовою нашого бренду, про це говорить і сама його назва O:plich Leather Goods.

Де ви замовляєте матеріали для своїх виробів?

Матеріали ми закуповуємо в Києві у постачальників італійської та іспанської шкіри. На жаль, в Україні поки що нема вітчизняної сировини, яка би відповідала високим стандартам якості. Ми використовуємо шкіру рослинного дублення, вощену натуральну шкіру, ніжну тонку шкіру наппу, овече хутро (мутон). Усі вироби виготовляємо у нашій студії в Києві.

Усі ваші вироби - це виключно ручна робота чи все ж використовуєте якісь технології?

Так, це все ручна робота. Ми не займаємось масовим виробництвом.
 
Ви пропонуєте вже готові рішення чи у вас можна замовити індивідуальний дизайн?

Спочатку ми розробляємо моделі. Самі вироби ми виготовляємо на замовлення. Оскільки речі, що створюються у нашій майстерні, є ручною роботою, всі вони унікальні. Адже неможливо створити щось абсолютно ідентичне вручну.

Крім того, ми розробляємо дизайн виробів на замовлення. До нас звертаються люди з якоюсь ідеєю чи потребою, а ми пропонуємо їм технічне рішення, створюємо модель та сам виріб.

Що з вашої продукції потребує найбільше зусиль при виробництві? Можливо, було якесь замовлення, з яким у вас виникали непередбачувані труднощі?

Найважчим та найвідповідальнішим етапом є розробка нових моделей для виробів. Ми створюємо все з самого початку. Спершу з’являється ідея, потім розробляємо модель, створюємо власні викрійки. Найскладнішими в плані техніки є трьохвимірні вироби, такі як наші дизайнерські іграшки для інтер’єру.
 
Робота зі шкірою, мабуть, потребує чималих зусиль, щоби зробити все ідеально. Скільки часу в середньому йде на виготовлення одного замовлення?

Шкіра не вибачає помилок. Вона вимагає точності, її не можна розпороти і перешити по-новому, адже, на відміну від тканини, вона зберігає сліди швів. Крім того, дійсно якісна натуральна шкіра - це завжди дорогий матеріал.
 
Час виготовлення залежить від виробу, тому на це може піти від кількох годин до тижня. До того ж, це творча робота, щось йде одразу, щось потребує більше часу та натхнення.

Де географічно розташовуються ваші "фани": звідки у вас найбільше замовлень?

Більша частина клієнтів з Києва, а також Дніпропетровська та Харкова. Але ми також отримуємо замовлення з-за кордону: Сингапур, Швейцарія, Грузія, Велика Британія, Франція, США. Такі замовлення  надходять зазвичай через наш магазин на Etsy. Більшість закордонних замовлень надходять із США. Ми від початку позиціонували себе як міжнародний бренд та орієнтувалися на світові тренди.
 
В одному інтерв’ю ви розповідали, що багато уваги приділяєте допомозі людям з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема створили власний соціальний проект "Підстав плече". Ви б могли трохи більше розповісти про нього?

Ціль проекту проста – допомогти людям з обмеженими можливостями полагодити їхні засоби пересування. На жаль, в Україні за таку не зовсім приємну , але необхідну справу, наскільки нам відомо, ніхто не береться. Ми робимо це, тому що маємо необхідні вміння та бажання допомогти. Ми лагодимо інвалідні візки, замінюємо несправні деталі. Також ми надаємо безкоштовну консультацію щодо того, де можна придбати ту чи іншу деталь для візка. Наразі ми також співпрацюємо з волонтерами, які допомагають ветеранам зони АТО.

Дізнатися більше про сімейну компанію O:plich Leather Goods, а також ознайомитись з їхніми чудовими виробами ви можете на їхньому сайті www.oplich.com або на їхній сторінці в UaModna Shop.


Окрім того, 18-19 квітня бренд братиме участь у фестивалі "В пошуках Made In Ukraine", який проходитиме на Контрактовій площі в Києві. Тож якщо ви мешкаєте або будете цими днями в Києві, не забудьте туди завітати! Речі від O:plich Leather Goods точно не залишать вас байдужими ;)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше