Шлях до гармонії

14 серпня 2013
Oksana Melnyk

Василь Колесніков — британець українського походження, що 43 роки практикує бойове мистецтво айкідо. Сенсей курує роботу своїх семи шкіл у Англії, і час від часу навідується до України, де на нього теж чекають учні. На одному зі своїх майстер-класів він розповів нам про життя, досягнення та плани на майбутнє, а також продемонстрував частину своїх вмінь на нашому фотографові. Однак нема приводу хвилюватися, від зустрічі у нас залишилися тільки позитивні емоції. 

Василю, ви добре володієте українською. А як опинилися в Англії?

Після війни мати емігрувала до Англії. Я народився в 1950 році, в місті Олдем. І першою моєю мовою була українська. Рідну мову не було нагоди забути, бо ходив до української школи, часто зустрічався з її носіями, а коли випала нагода поїхати до України і поширювати там знання про айкідо, то я з радістю цим зайнявся.
 


Як виявили, у чому ваше покликання?

Перед тим як знайти справу всього життя, я змінив вісім професій. Тільки уявіть, наскільки різним був мій трудовий стаж: я працював і електриком на фабриці, і продавав у магазині, але підсвідомо розумів, що все це було не моїм.

У 18 років мені до рук попала книга з йоги. Вона розширила мої знання і уявлення про світ. Більша обізнаність і постійна практика давали розуміти, що я рухаюся у правильному напрямку. На той час я був медбратом у лікарні, але кинув роботу і почав активно займатися айкідо. Я став учнем однієї школи, і паралельно працював у ній повний робочий день, виконуючи чорнову роботу.

Але згодом заснували і свою школу, чи не так?

У 1982 році я повернувся до рідного міста і зрозумів, що назбирав достатній багаж вмінь і знань, якими необхідно ділитися. Тому вирішив започаткувати власну організацію. І хоча для інших айкідо є бойовим мистецтвом, та для мене це обмін енергією. Наразі маємо сім шкіл в Англії, які є відкритими для всіх бажаючих віком від 7 років.

Ви допомагаєте розвивати айкідо і в Україні?

Все почалося на початку дев’яностих, коли я приїхав до Івано-Франківська і познайомився із порядною людиною — Валерієм Корсунем. Його зацікавила моя справа, я залишив йому свої матеріали, а коли наступного року повернувся, то він вирішив приєднатися до нашої місії.

З того часу ми відправляємо українських учнів до Англії і навпаки, проводячи літні школи.
 

Ви написали чотири книги, одну з них навіть переклали українською. Про що вони?

Якщо коротко, то в книгах йдеться про духовну подорож до себе. Вони наповнені практичними вправами і покликані не тільки покращувати здоров’я, а розвивати і змушувати працювати як єдине ціле, три взаємопов’язані складові: розум, тіло, дух.

Перша з них перекладена українською, і має назву “Назад до джерела”. У ній розповідаю про своє життя, перепони, які траплялися на шляху, і як айкідо допомагало їх перебороти. Ще в книзі трапляються історії з України, та головне про що у ній йдеться — це пошук гармонії. Людина кожного дня стикається з неприємностями. Щоденні переживання роблять нас слабкими, змушують втратити орієнтир, покинути свою місію. Але ми маємо віднайти рівновагу з собою та з Всесвітом. Для цього слід медитувати й читати книги, які зможуть дати відповіді на ваші запитання, які наповнені важливою інформацією про світ, енергію, та взаємодію з ними.

А як щодо хобі, поза основною діяльністю?

Я рухаюся без зупину. І в мене багато захоплень. Не уявляю себе без музики, фотографії, і танців. От вже 12 років займаюся сальсою. Ще читаю багато духовної (не релігійної) літератури. І все встигаю, при тому, що на сон виділяю по 6-7 годин на день.

Чи залишилися нереалізовані плани?

Радію з того, що моє життя не є марним, що по-своєму допомагаю людям. Я продовжуватиму робити те, що робив останні 43 роки — розбиратимуся в собі, намагатимуся краще зрозуміти як все навколо влаштовано. Всесвіт безмежний — і така думка захоплює, бо ж стільки не розгаданого в нас самих, нам є чого прагнути.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Edward 15 серпня 2013
Круто)
5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше