Сергій Караванець: "Найважливіші цінності для мене: постійний розвиток та навчання - бути завжди порожньою чашою"

11 липня 2014
Lilia Kolesnyk

"Якщо ви думаєте, що можете, або думаєте, що не можете - ви в будь-якому випадку маєте рацію" - якось висловився Генрі Форд. Хтось скаже, що це чергова банальщина, якою кишить інтернет, а хтось не братиметься судити, а просто візьме і вирішить робити щось корисне.

Ніде правди діти, ми любимо читати історії про успіх сильних світу цього чи наших ровесників, і часто герої цих розповідей здаються якимись далекими, а їхні досягнення - недосяжними. А може такий персонаж щодня їде з вами у маршрутці\метро? Чи живе у сусідньому будинку, а ви й не підозрювали. І робить він чи вона щось корисне і цікаве, щось, про що хочеться розповідати, бо воно допомагає зробити цей світ хоч трохи кращим.

Знайомтеся, Сергій Караванець - персонаж цієї історії - стартапер (відомий за проектом Recognote), спеціаліст з продажів та інтернет-маркетингу, ініціатор популярного у світі проекту "Перед тим, як я помру, я хочу…", організатор першого Франківського Півмарафону-2014, який відбудеться 12 жовтня цього року.
 


А також - спортсмен, волонтер, філантроп, людина з активною громадською позицією. Сергій є прикладом молодих лідерів, які вміють надихати інших на добрі справи і не здаються через невдачі, а позиція "хочеш щось змінити - почни з себе" для них - не просто пусті слова.

Якщо б Сергій Караванець був брендом - яким би він був?

Це один із тих брендів, місією яких є створення корисних цінностей для живих істот на планеті Земля.

Як у тебе виникла ідея організувати Франківський Півмарафон?

Історія складаєтсья з двох частин: 1) мене надихнула подруга з Дніпра, яка розповідала, як вони з друзяками надихали-переконували людей в супермаркеті купувати фрукти-овочі і через них передати в притулок для дітей. Так вони за один день 4 чи 5 багажників їжі закупили. 2) Вже натхненний рішучістю друзів я запропонував за пару днів іншому другові зробити щось корисне, окрім косіння грошей... накидали ідей і одна ось така вийшла. Почали. Він дав задню, я продовжив сам.

Чому серед всіх можливих варіантів волонтерства та благодійності ти обрав допомогу саме собакам?

Я вірю, шо кожен ефективний по-своєму. Я обрав тварин, бо я розумію, що ми перед ними в боргу за кількість болю, який принесли їм, який я причинив їм. Я сам вегетеріанець, не їм живих істот. Вірю в гуманність, добро. Розумію, що можна жити без жорстокості. Насправді допомога собакам - це дуже викривлена допомога. Ми їмо телятину, а котиків-песиків рятуємо. Криво трохи, чи не так? Але почати з чогось треба.

Як давно ти займаєшся бігом? Що спонукало почати?

Бігав ще зі школи. Тоді 2 км вранці - це було досягнення. Не можу сказати, що спонукало. Біг - це пізнання себе та постійне випробовування себе. Де ж є межа мене сильного. Може її шукаю. Мабуть, це є найвагомішим фактором для мене.
 


У свої 26 ти справляєш враження дуже активного і вродженого молодого лідера. В тебе завжди була схильність до лідерства, чи це щось, що можна набути?       

Знаю. Я бачу, що можу надихати та вести людей. Раз в мені є ця енергія, то використовую її. Правда, з практичної точки зору це складніше. Кожен гравець команди є унікальним. З цим не можна не рахуватися. Завжди треба аналізувати. Вникати в суть. Слухати. Надихати. Наганяти. Місцями не просто тому, що всі люди амбітні, сильні, місцями сильніші, ніж ти. Це насправді дуже добре. Бо тоді і результати є крутими. Думав відповісти, що складність, але скажу, що подвійна вигода в тому, що раз в команді сильні люди, від яких очікуєш результатів, то і сам вже не зможеш опустити планку нижче і рвеш. Таким чином win-win.

Що ти любиш читати? А яку книгу обов'язково рекомендував би сучасній молоді?

Я захоплююся вивченням Ведів, Буддизму, древніх знань. Вважаю, що там є все фундаментальне знання. Із сучасної літератури, то із останніх, що запам’яталися - це Джон Грін "Mastery" та Роберт Чалдіні "Психологія впливу".

А ти віриш у карму?

А ти ні?

Я особисто ще не визначилась :). А організація Півмарафону - це теж до карми плюс;)?

Ні, я зрозумів, що вже майже рік не був корисним для суспісльтва.

То на запитання, романтик ти чи прагматик, ти б відповів...

Романтик.
 


На скільки років ти себе відчуваєш?

Не впевнений, але старше значно, хоч енергія пре без перерви!

Яким своїм найбільшим на даний момент досягненням ти пишаєшся?

Я веду щоденник успіху. Вчуся пишатися кожного дня. Найбільші ще попереду.

Який найбожевільніший вчинок доводилось робити? А який ще попереду?

Пфффф, для моїх батьків - це двічі з-за кордону повернутися в Україну. Я ж люблю Батьківщину. Для мене - це життя на безлюдному острові пару днів та бажання погодувати мавпу. Навіть скорпіон на руці не був такий страшний, як мавпа.
 


Які слабкості тобі вдалося побороти і як?

1. Прокрастинацію - ну дуже мав звичку все відкладати на потім і робити непріоритетні речі. 2. Автопілот - в мене жило багато дій, які я робив несвідомо - із виховання, з оточення, із соціальних норм, через звичку. 3. Не завершувати справи - просто почав любити свої вибори і дотискати речі, які почав.

Поділись власним рецептом - як саме тобі вдалось побороти прокрастинацію?

Секрет подолання прокрастинації в мене зараз на 4 з 5, я вважаю. Найзатяжніший етап був - це визнання та прийняття своєї прокрастинації. Завжди були відмазки, в які я свято вірив. Вони блокували прогрес сильно. Рух в напрямку до подолання відбувся, коли я обрав ціль, яка близька серцю та лайфстайлу. Оскільки я полюбив ціль, то вже не можу не любити дорогу до неї. Тут досвід найцікавіший. Тому особисто моя формула - це обрати те, що приносить радість. Там ти і будеш ефективний.

Ти багато років провів у міжнародній молодіжній організації AIESEC. Які найважливіші речі ти виніс з того досвіду?

Найбільш корисними моментами - це було розширення горизонтів мислення. Ти не шоришся і починаєш приймати чуже, як ніяке не чуже, а просто ще невідоме. А це робить тебе відкритим до нового. Ну і люди. Люди ж це основа. А вони в Айсеку феноменальні, успішні, божевільні.
 


Чого тебе навчило маркетинг-стажування від AIESEC у Малайзії?

Завдяки 6 місяцям в Малайзії я став на стежину самочуття. Там все інше, нічого рідного. Обставини вимусили слухати себе. Тоді з цим було дуже погано - зараз просто погано, але той досвід став точкою відліку. Це не була робота. Круті навички можна отримати і в Києві.

Розкажи про Recognote - сервіс на основі соціальних заохочень. Як виникла ідея цього стартапу і чи вважаєш ти його успішним проектом, попри припинення своєї участі в ньому?

Recognote (прим. ред. - сервіс натхнення колег по роботі за допомогою онлайн-системи соціальних визнань і винагород) придумав не я. Це доволі складне рішення. Вітчизняний ринок лиш подекуди готовий приймати такий підхід до мотивації своїх команд. Більшість кажуть: "Я ж даю зарплату, як це вони не вмотивовані?!" Мене долучили в команду. Спочатку був product owner - канадієць, потім технарь-інвестор - з Києва, і тоді треба було драйвера - знайшли мене. Так і утворилася наша команда. Я вважаю, що ідея та продукт успішні. Тільки втілення було не зовсім добрим. Вибрали не ті пріоритети з самого початку і дуже далеко дійшли так. Сподіваюся, що в нової команди все вдастся.


Де ти черпаєш ідеї для своїх стартапів?

Ой, ну якби я був мегауспішним серійним підприємцем, то могли би про це поговорити. Задайте його якось згодом.

Колись на одному пітчі ти розповідав історію про те, як втратив інвестора і завалив перший стартап. Який урок ти виніс з того випадку?

Не перегинати палицю

Як думаєш, що у стартапах важче - знайти правильну команду, знайти інвестора, який повірить в ідею, чи знайти круту ідею?

Треба запропонувати круте рішення болючого питання на ринку. Тут треба просто спостерігати за процесами, скаргами людей, трендами. Все, як книжка пише. Я сам прислухаюся до порад крутих людей в світі бізнесу.

А як же відома статистика стартапів, яка свідчить, що лише 2% досягають успіху. Як думаєш, чому так трапляється? Чи не страшно було братись за новий стартап після провалу?

Як каже Пол Греєм: "Апріорі крутих стартапів нема. Є люди, які роблять стартап крутим проходячи через 9 кіл пекла". Візьміть, як приклад цього, Airbnb - чуваки тестували ідею за ідеєю, постійно, шліфуючи та реагуючи на запити ринку відповідно, саме так вони прийшли до успіху. Навіть зараз, коли вони мільярдери, живуть в своєму першому будинку і здають там ліжко. Для того, щоб розвивати стосунки між собою та вивчати досвід клієнта.

Чи не було в тебе бажання залишитись у Києві і там розвивати кар'єру?

Є це бажання. Я дуже люблю Київ. Просто обожнюю. Ще буду там. Зараз знаю, що моє місце тут.
 


Чому вирішив залишитись жити та щось створювати саме у Франківську? Яке майбутнє бачиш в найближчі 5 років для нашого міста?

З точки зору корисного громадянина, то мене дратує багато речей, яких нема в місті, які не робляться, які робляться криво. Як казав один мій товариш з Айсека Гарнік (хтось його та й знає) - "If you see the need in change why not lead the change?" В скаргах сенсу та цінності нема.

Які цінності в житті для тебе найважливіші?

Постійний розвиток та навчання - бути завжди порожньою чашою. Зберегти сміливість та безстрашність робити божевільні проекти та продукти.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Скляні дива: як львів'янка розвиває мистецтво в Україні
Як і обіцяли, продовжуємо розповідати про цікавих українців, які захоплюють і надихають. Сьогодні цикл "Люди" поповнився ще однією чудовою історією про жінку, яка робить справжні витвори мистецтва. Прегарні фігурки зі скла не залишать вас байдужими. Звідки з'являється натхнення, скільки годин займає робота та яким майстриня бачить розвиток мистецтва в Україні — уже в статті.
Читати більше
Canadian dream, або як франківець привіз в Україну частинку Канади
Вони - молоді та успішні. Uа Modna розпочинає цикл "Люди". Ці історії надихнуть вас почати власну справу і нагадають про значення хобі у житті кожного з нас. Про підтримку, віру та ідеї - читайте у статті.
Читати більше
Українська доглядова косметика: її користь і тонкощі варіння
"Миделко" – не просто виробник косметичної продукції, насамперед, - це команда молодих франківських провізорів та медиків, готових розповісти вам багато цікавого про мистецтво вмивання, підійти індивідуально до кожного випадку та допомогти підібрати правильні засоби. Бо це ціле мистецтво.
Читати більше