Про роботу над собою та формулу успіху артиста: театр тіней Verba

23 січня 2019
Редакція

1. Розкажіть про себе. Кілька слів про свою команду.

Мене звати Руслан, я один із співзасновників театру тіней Verba. Наразі в команді 12 осіб. Майже всі мають або хореографічне, або спортивне минуле. Наприклад, більшість дівчат — майстри спорту по гімнастиці. 
 

2. Як взагалі розпочиналась історія вашого театру?

Разом ми понад 8 років, але з першого складу залишилося лише п'ятеро. 
Усі вчилися в одному університеті і кожен з нас брав активну участь у студентському житті нашого вишу. Першою виставою став виступ на «Міс ЧГТУ». Це була перша незграбна спроба опанувати себе в жанрі театру тіней. На жаль, зараз немає відео того виступу, я думаю, що ми б добряче насміялися. Тоді ніхто ще й не думав, шо з цього може вийти щось значне.

3. Хто ідейник проекту?

Музою стала Міла, саме вона брала участь в зазначеному вище конкурсі, і її «домашне завдання» було найкращим (сміється — прим.ред.)

 4. Чи є у вас мета? Маєте гасло?

Так, звичайно. З того часу, як ми стали активно виступати за кордоном, поставили своєю метою пропагувати українську культуру і піднімати обізнаність наших глядачів щодо України взагалі. 
До речі, на початку місяця ми повернулися з гастролей в Алжирі. Частково виступали там під патронатом Алжирського міністерства культури і нас приймали як гостей самого міністра. Окрім столиці, ми виступали і в віддалених містах, які зовсім нещодавно були місцями бойових дій. Саме через це наші концерти мали великий ажіотаж. Зовсім небагато артистів хочуть їхати туди, а наше сімейне шоу допомогло місцевим жителям трохи розслабитися і розважитися. Ті концерти, що проходили в невеличких населених пунктах, були абсолютно безкоштовними, тому кожен міг дозволити собі прийти. 

 Через те, що зали були повністю заповнені людьми, в деяких містах нас наживо знімали на камери і транслювали на великому екрані місцевого стадіону.

А зараз однією з  головних цілей є створення великого шоу, яке могло б конкурувати з найкращими шоу бродвею.

5. У скількох країнах ви побували з виступами? Яка справила найбільше враження?

Ми вже об’їздили близько 30 країн, тому досить важко виділити якусь одну найкращу, оскільки кожна має свої особливості. Найчастіше ми виступаємо в Китаї: маємо там невеликі тури по 2-3 рази на рік. Дуже цікавим був перший тур в США. Там всі були дуже приємними і ввічливими. Дуже здивувала краса Румунії, ми навіть не уявляли, які гарні невеличкі міста ховаються в цій країні.
 

6. Брали участь у якихось соціальних проектах чи в проектах загалом?

Так, ми співпрацювали з фондом «Таблеточки» і мали благодійний концерт в Києві. Всі кошти з нього йшли до цього фонду. А також під час початку воєнних дій на сході України ми дали концерт в Чернігові, де всі зібрані кошли передали вололнтерській організації «Жіноча сотня».

 7. Де берете натхнення для нових постановок?

Останні два роки ми створюємо тіньові адаптації відомих казок, фільмів чи серіалів, але на сьогодні ми вже почали виношувати ідею власного шоу і зараз активно працюємо над нею.

 

8. Безперечно, робота і тренування займають дуже багато часу. Чи вдається аторам поєднувати відпочинок з роботою? Чи доводиться все-таки чимось жертвувати?

Знаєте, нашу роботу можна назвати спільною «дитиною», і кожну вільну хвилину ми розмірковуємо, як можна зробити наш театр ще кращим. І це стосується не тільки шоу, а й робочого процессу. Ми зробили невеличкий ремонт в нашому приміщенні старого ДК і плануємо вкласти ще більше зусиль, щоб підняти його на новий рівень.

 9. Актори позиціонують себе як окремих персоналіті — працюють сольно чи виступають завжди в складі?

Наш колектив, як і вся специфіка театру тіней, дуже залежить від кожного з акторів. Ми не зможемо дати концерт, якщо хоча б один із нас захворіє, чи по будь-якій іншій причині не зможе виступати. Тому у нас дуже міцні командні стосунки. Проте, коли ми виступаємо з повноцінним шоу, майже у кожного з акторів є свій або сольний, або парний виступ в акробатичному чи танцювальному жанрі.

10.Чим має володіти людина, щоб потрапити до вашого колективу?

Ми дивимося на такі показники, як-от: гнучкість, хореографія і, найголовніше, креативність. У нас були випадки, коли брали дуже гарних, з технічної точки зору, людей, але вони не могли реалізувати себе в жанрі театру тіней. Тому ми завжди даємо і собі, і новому учасникові невеликий випробувальний період.

11. Яка постановка видалася для вас дуже складною у виконанні? Чому?

Майже в кожній новій виставі ми намагаємося перевершити себе. І тому, гадаємо, останні роботи є найсильнішими. Однією з них є вистава, яка базується на книзі «Піснь льоду і полум’я». В ній також поєднали наш класичний театр тіней і новітні технології. Ми додали ще один екран, що дає відчуття глибини і можливість використовувати сучасні VFX-ефекти. До слова, ви можете https://verbashadow.com/teatr-tinej-3d-legendi-lodu-ta-polum-ja/дізнатися про це більше

 

12.Як гадаєте, у чому секрет успіху?

Я впевнений, що головні складові успіху — це наполеглива праця і удача.

13.Побажайте щось нашим читачам. 

Напевно, головним меседжем я хочу виділити наступне. Ставтеся до своєї справи чи роботи так, як до самого себе, або як до члена вашої сім’ї. Любіть її, вкладайте в неї максимум зусиль, і вона відповість вам тим самим.
Дякую, що зацікавились нашим колективом.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше