Український фотограф
Тарас Хлібович зробив цікаву зйомку іноземців у вишиванках.
Фотограф Тарас Хлібович ламає стереотипи щодо українського національного одягу. Він зробив фотозйомку іноземців у вишиванках. На фото студенти з Іраку, Марокко, Нігерії, Індії, пише pro.te.ua.
lovelylife.in.ua
"Ми маємо різні стереотипи в головах, один з них стосується автентичного українського одягу – розповідає Тарас. – Згідно з цим стереотипом, на фотографіях
українського національного одягу мають бути красиві дівчата обов’язково на фоні старовинного реманенту, дерев’яних хат під солом’яною стріхою на купі сіна чи соломи. Але ж ми живемо в іншому часі, в світі електронних ґаджетів, мобільного Інтернету, доповненої та віртуальної реальності, ми їздимо на німецьких і японських автомобілях, у нас вчаться студенти різних рас з різних країн. Думаю, що чорношкірий студент зі смартфоном в руках, але одягнений в столітній автентичний одяг, виглядає актуальніше і живіше, тим самим підкреслюючи, що давнє народне ужиткове мистецтво все ще живе"
lovelylife.in.ua
Чому переважно моделі зі східних країн?
Ну, насправді, це не моделі, а прості студенти з країн, що більше на південь від нас. Які були в Медичній Академії, таких і запросили.
lovelylife.in.ua
Як вони сприйняли наш національний одяг? Сподобалося їм?
Під час зйомки автори фільму запитували студентів про їхні враження від українського одягу, що є спільного з їхнім рідним національним одягом. Наприклад, фасон чоловічих сорочок близький до фасону сорочок, які носять в арабських країнах. Що найбільше студентам подобалося – це
вишивка, кольорова, різноманітна.
lovelylife.in.ua
На вашу думку, їм пасує наш національний одяг?
Якщо сказати, що український одяг пасує іноземним студентам, то це нічого не сказати. Відчув легенький шок, коли побачив дівчину Сару Аек з Марокко в традиційній українській хустині – більш українського обличчя в обрамленні цієї хустини не бачив. Студент з Іраку з хіпстерською борідкою в українському одязі виглядав настільки натурально, що можна задуматися над запитанням – як насправді виглядає 100-відсотковий українець.
lovelylife.in.ua
А чия це колекція українського одягу?
Скористатися цінними експонатами, яким більше сотні років, гостям з Києва люб’язно надала можливість етногалерея "Спадок" родини Демкур, за що їм велике спасибі. Вони не просто надали змогу одягнути цей історичний одяг, а старалися максимально точно підібрати образ відповідно до стилю елементів, були навіть диспути про доцільність вибору того чи іншого аксесуару.
lovelylife.in.ua
Скількох студентів сфотографували і з яких країн? Яка країна найекзотичніша?
Точно не пам’ятаю, скільки було на зйомках молодих людей з різних країн. Багато, і всі приємні у спілкуванні. Були студенти з Іраку, Марокко, Нігерії, Індії...
lovelylife.in.ua
Якою мовою спілкувалися під час зйомок?
Робоча мова на зйомках була, звичайно, українська, бо практично усі студенти володіють українською, а один з них говорив не просто літературною українською мовою, а з нашим галицьким акцентом! Часом були балачки англійською, якщо студент ще не дуже володів українською. Здається мені, що скоро в Тернополі другою робочою мовою буде англійська мова.
lovelylife.in.ua
Чим для вас ця зйомка відрізнялася від інших? В чому було дуже просто, а чому важко? Вам було цікаво?
Коли знімати відео, то потім важко перелаштуватися на фотозйомку. І навпаки. У цьому була складність. А зйомки – це завжди цікаво. Особливо цікаве спілкування з незнайомими до цього моменту людьми. А потім отримуєш задоволення, коли бачиш, що студент має дуже серйозні задатки фотомоделі. В загальному, не бачу в цій зйомці нічого щось надто екстраординарного – це була спроба побачити жителів Тернополя, нехай і тимчасових, в інших обставинах і в іншому культурному вимірі.
lovelylife.in.ua
Ці фотографії не є окремим проектом, можна їх розглядати як побічний продукт від зйомки відео, котре знімали гості з Києва, разом з Олександром Лірчуком, вихідцем з Тернополя. Відео – це одне, а фото – інше. Хоча, вже сам думаю, що такого роду фотографії можуть стати окремим проектом, як це зараз модно називати.
Наталя ЛАЗУКА
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.