Оллі Перехрест – поетична душа

12 квітня 2013
Oksana Melnyk

Студентка одного з київських вузів за підтримки друзів і прихильників нещодавно презентувала свою першу збірку поезій "Акценти".

Оля (чи все ж краще Оллі?), про що твої вірші — це щось лірично-солодке чи бунтарське?

Можна і Оля, і Оллі. Це вже як кому більш зручно чи звично. Оллі – це і мій нік, і прізвисько, якого я ніколи не мала. Таке вже рідне це ім’ячко стало. По-друге, вірші мої – солодкі і бунтівні водночас. Це лірика з революційною душею. Це любов і прагнення до боротьби. Це внутрішній конфлікт, який я виношую у собі.
 


Ти не так давно "перейшла" з російської мови на українську. Чи не виникало труднощів із написанням поезії українською, адже збірка — україномовна?

Спочатку – так, виникали. Банальний брак лексики і відсутність тонкого чуття слова. Але практика, спілкування і читання українських книжок потроху заповнюють мовні білі плями. Є люди, які не лінуються тицяти мене носом в русизми, це завжди трохи неприємно, але дієво.

У "Акцентів" своя унікальна історія. Книга видана завдяки підтримці користувачів твіттера. Краудфандингський рух (добровільне об'єднання грошей або інших ресурсів заради спільної мети) за 11 днів назбирав потрібну суму для друку збірки. Це ж неймовірно! Це не твоя ідея?

Ні, вона не була моєю. Просто є неймовірні друзі, які задалися ідеєю мені допомогти і повідомили таке: "Ми хочемо видати твою збірку. Ні, не так. Ми видамо твою збірку. Ти не проти?" Я була шокована. Але - не проти. Ці двоє, Володимир Росіцький (більш відомий як Вованада) і Валентин Десятник, зробили велику роботу по організації збору коштів. Ідея була така: кожен може вкласти 10 гривень, не більше й не менше. За це - обов’язково збірка з автографом. Таким чином, це не благодійність, це скоріш інвестиція. Знайшлось 166 людей, які зробили свій внесок. І так моя мрія стала реальністю.

Чому саме "Акценти"? Скільки віршів увійшло в збірку?

Збірка містить 26 віршів і 1 есей. "Акценти" - бо у мене вірш з такою назвою є. Акценти – бо ми завжди розставляємо акценти у житті, виділяючи важливі моменти та пріоритети. Зараз саме той час, який мені хочеться виділити і запам’ятати. Акценти також мовні, бо спілкування з друзями з різних частин України наклало свій відбиток на мене як на особистість.

У своєму блозі, після представлення збірника, ти подякувала багатьом людям, зокрема, і "всім хлопчикам для серцебиття, музам і музикам". Що чи хто є твоєї музою?

Добре, що не питаєте про хлопчиків для серцебиття. Надихають люди, музика і подорожі. Надихають буденні речі та повсякденні розмови. Дуже просто якось, але так і є.

Поза написанням віршів чим цікавишся ще?

Зараз багато цікавлюсь медіа і всім, що з ними пов’язано. Люблю подорожувати. Завжди тягаю з собою книжки і мп3-плеєр.

Якими проектами займаєшся?

Я член Всеукраїнської громадської організації Фундація Регіональних Ініціатив та блоґер київської твіттер-спільноти КийНет. Також займаюся поетичним проектом АртКодло «ТБ» (це портал жіночої поезії) та музичним пабліком Платівка.

У недалекому майбутньому Ольга Перехрест — відома на всю Україну та поза її межами поетеса? А великі за обсягом жанри не манять?

Я утримаюсь від таких грандіозних обіцянок. Скоріш, широко відома у вузьких колах :). Хочу розвивати свою есеїстику. Вдосконалюватися у поезії. Роман я зараз точно не напишу – немає відповідного досвіду, сил і часу.

Нещодавно ти розставляла "Акценти" у Києві, де чекати наступну презентацію книги?

24 лютого була презентація у Львові. Друзі кликали ще до Симферополя та Івано-Франківська, але не знаю, чи матиму можливість поїхати.

Прочитай нашим читачам кілька улюблених рядків.

Ось уривок з тих жіночніших:

Хочу розбирати з тобою мертві міста по цеглині
І будувати нові.
Хочу мати від тебе дитину,
Щоб носила твоє ім'я і очі мала твої.

Наш проект носить назву UaModna. На твою думку, українське модне, бо…

Бо українське зараз обирають ті, хто вміють думати.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше