Ольга Броварець: Наше відкриття можна порівняти з відкриттям нового континенту

27 січня 2017
UAPOST.US
29-річна Ольга Броварець у грудні торік захистила докторську дисертацію з молекулярної біофізики. Стала наймолодшим доктором фізико-математичних наук. Мріє побороти рак.
 
www.uapost.us
 
Ольга закінчила фізичний факультет Київського національного університету ім. Шевченка. Зараз є провідним науковим співробітником відділу молекулярної та квантової біофізики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Авторка понад 100 наукових праць, опублікованих переважно у провідних міжнародних виданнях.

Дівчина є власницею міжнародних наукових нагород. Зокрема, цьогоріч стала лауреаткою премії Scopus Awards Ukraine 2016 року в номінації "Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій" разом з доктором біологічних наук Дмитром Говоруном, 66 років.

Підняла рівень української науки. Довела, що тут також можна робити високоякісні дослідження

Наше з науковим керівником Дмитром Говоруном відкриття лягло в основу моєї докторської. Його можна порівняти з відкриттям нового континенту. Поміж всього іншого воно може допомогти у недалекому майбутньому лікувати рак та вірусні захворювання. Мріємо створити антираковий та антивірусний препарат, який би знищував заражені клітини шляхом мутаційної катастрофи у їхньому геномі.

Подолала бюрократичну дорогу

Тяжко далося дослідження для докторської дисертації. Працювала кілька років по 17-18 годин на добу. Перед захистом сиділа і перекладала свої статті з міжнародних журналів. Їх відразу писала англійською. Довелося проходити повторний захист у Харкові, бо необхідна додаткова експертиза, якщо між кандидатською і докторською роботами пройшло менше п’яти років. Перед цим директор мого інституту академік Ганна Єльська перевіряла детально, чи писала дисертаційну сама.

Була однією з найкращих у класі

Вступила в ліцей з фізико-математичним напрямком при Ніжинському державному педагогічному університеті. У класі було близько 30 учнів. З них – тільки п’ятеро дівчат. Це була найкраща з 17-ти шкіл міста. Навчали за вузівською програмою. Батьки не приймали четвірок. Ліцей закінчила із золотою медаллю.
 
rozmova.wordpress.com​

Отримала визнання

Пропонують бути рецензентом робіт іноземних науковців. Присилають статті з міжнародних журналів. Мої побажання враховують при редактурі. Якось потрапила мені робота з Бразилії. Два рази її відхиляла, щоб допрацювали.

Виросла в інтелігентному середовищі

Батьки були ленінськими стипендіатами і з відзнакою обоє закінчили Київський сільськогосподарський університет. Вони часто обговорювали своє викладання вдома. З цікавістю слухала. У них не склалося стати докторами. Тому це завдання виконала за батьків я.

Розмовляла Вікторія Топала
Джерело: 
rozmova.wordpress.com
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Євгеній Боярчук: "​​​Хочу об'єднати творчих людей"
Про індивідуальну творчість і співпрацю мистців у професійній спільноті, пріоритети лідера та мотиви молоді на шляху до національного визнання розмовляємо з головою Волинського осередку Національної спілки фотохудожників України Євгенієм Боярчуком.
Читати більше
Люба О: "Вважаю, що у кожній книзі письменник може знайти, перш за все, сам себе"
Письменниця, поетеса, мандрівниця, сповнена оптимізму та позитиву людина, відкрита до всього нового та захоплюючого - саме такою є наша сьогоднішня співрозмовниця Люба О, котра нещодавно презентувала свою дебютну книгу "АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ або як жити в іншій країні​"
Читати більше
Іванка Світляр: "Україна проходить непростий шлях становлення. А проект Р.І.Д. робить свій внесок у цей процес"
Цікавинки української мови та історії можна вивчати за допомогою додатку Р.І.Д. Ось що про нього розповіла одна із засновниць проекту Іванка Світляр...
Читати більше