Читати більше
"Метнись кабанчиком" — сервіс, який робить життя простішим
З одним із засновників сервісу Романом Кірігетовим, якому вдалося перетворити дрібні побутові потреби на бізнес, нещодавно спілкувалась UaModna.
Розкажіть, будь ласка, як і коли зародилась ідея створення такого сервісу?
Ідея стартапу прийшла до нас з одногрупником Олександром Юр’євим ще в студентські роки. В той період я працював у сфері телекомунікацій і натрапив на американський проект TaskRabbit.com, що пропонував підробіток за винагороду. В Україні не було нічого подібного і я вирішив, що такий сервіс може стати в пригоді мільйонам співвітчизників. Це було влітку 2012 року, коли в житті хотілось змін, тому ми з Сашею почали діяти.
Що це за сервіс? Для кого він створений?
Метнись Кабанчиком - сервіс пошуку виконавців для побутових та бізнес задач. Якщо у вас немає часу на виконання будь-якої справи, за допомогою сайту впродовж 5 хвилин можна легко знайти потрібного виконавця.
Сервіс підбере кращого спеціаліста своєї справи. Замовник, в свою чергу, може самостійно ознайомитися з резюме виконавця, відгуками про його роботу від попередніх замовників і обрати найкомпетентнішого майстра.
З іншого боку, сервіс дає змогу активним людям, які шукають підробіток, заробляти швидкі гроші. Роботу зможуть знайти як досвідчені майстри (електрики, сантехніки, ювеліри, бухгалтери), так і люди без спеціалізованої освіти та досвіду роботи - кур’єри, промоутери, перевізники вантажу тощо.
Чому ви обрали саме таку назву? Можливо були інші варіанти?
Своєму молодшому брату я завжди казав: "метнись кабанчиком!", коли просив його щось зробити по дому. От і подумав, чому б не назвати так проект. Не хотілось використовувати нудної назви, на кшталт "підробляй" чи "заробляй". Назва точно відображає суть проекту та добре запам’ятовується. Також виявилося, що доменне ім’я Kabanchik.ua було вільне і я зрозумів, що це знак :)
На якому етапі роботи виникало найбільше труднощів?
Складніше за все було спочатку, коли ми з Сашею не знали як просувати сервіс. Оскільки проект є маркетплейсом, потрібно було накопичувати базу як замовників, так і виконавців. На початку в кожному новому місті, в кожній новій категорії послуг було важко залучити достатню кількість виконавців та замовників. Але згодом користувачі сервісу привели своїх друзів, спрацювало "сарафанне радіо" і сервіс почав набирати оберти.
Також, складними були початкові експерименти з маркетингу. Кожен місяць ми вкладали особисті кошти, обирали різні канали для просування і відбирали найефективніші, саме для нас. Звичайно, на цьому етапі було найбільше помилок, які в свою чергу принесли нам великий досвід. Наприклад, була історія з платною публікацією. Ми розмістили статтю на одному з інтернет-порталів, яка коштувала нам 5000 гривень, але вона виявилась провальною і не принесла проекту ніякої користі.
Скільки людей зараз налічує ваша команда?
Зараз команда налічує 15 осіб. Це молоді, амбіційні люди абсолютно різного характеру, кожен займається своєю справою. Кожен з нас свого часу стикався з жахливим сервісом у сфері послуг, тому ми всі зацікавлені в тому, щоб кардинально виправити цю ситуацію.
Які послуги найбільше користуються популярністю?
Найпопулярніші категорії завдань - це послуги домашнього майстра, сантехніка, електрика, прибиральника, кур’єра, а також фрілансерів. До речі, саме робота в Інтернеті зараз набирає все більше обертів. Попит на розробників, копірайтерів, дизайнерів зростає з кожним днем.
Можливо, вам на початку роботи ресурсу доводилось виконували деякі замовлення самотужки? Якщо так, то що це було?
Звичайно, спочатку ми самі створювали і виконували завдання. Це ми робили для того, щоби протестувати модель роботи сервісу та отримати зворотній зв’язок. Спілкуючись із замовниками та виконавцями, краще розумієш, чого саме потребує аудиторія.
Також я постійно користуюсь сервісом, як в особистих цілях, так і для розвитку проекту. Для просування сайту ми залучаємо копірайтерів, промоутерів, кур’єрів, та інших спеціалістів.
Як ви обираєте виконавців, де знаходите людей та кого залучаєте до надання послуг?
На жаль, через кризу в Україні багато людей шукає роботу та додатковий заробіток. Тому бажаючих працювати наразі набагато більше, ніж пропозицій від замовників.
Особливу увагу ми приділяємо ретельній перевірці виконавців. Ми розуміємо, що безпека кожного замовлення - основний фундамент довіри і запорука росту сервісу. Виконавці мають справу з матеріальними цінностями замовників. Тому найбільше уваги ми звертаємо на перевірку компетентності та особистих якостей виконавців.
Перед допуском до замовлень, виконавець має пройти декілька етапів. По-перше - необхідно зареєструватись на сервісі. Потім заповнити анкету, при цьому надавши особисті дані, фото, посилання на профілі в соціальних мережах. Третій крок - виконавець має вивчити правила нашого сервісу та пройти на їх основі онлайн-тестування. Вся інформація передається нашому HR-спеціалісту, що проводить співбесіду по Skype. Він перевіряє правдивість особистих даних і надає виконавцю статус "Перевіреного".
Розкажіть про найдивніші замовлення, які доводилось виконувати.
Так, в нас є щотижневий рейтинг цікавих завдань. Майже щодня українці дивують нас креативними та незвичними завданнями.
Наприклад, перед Новим роком дівчина просила знайти їй 25 потенційних наречених, щоб вона могла обрати собі одного з них. Це завдання дуже активно обговорювали на сайті та в наших соціальних мережах.
Також замовники звертались за допомогою для освідчення в коханні, просили просто побути поруч і підняти настрій, написати реп-композицію і навіть намалювати графіті Дарта Вейдера в повний зріст.
Були в нас і екстремальні завдання. Наприклад, нещодавно одна замовниця попросила прибрати осине гніздо біля вікон дитячої кімнати на 5 поверсі. І, що цікаво, виконавець для цього завдання знайшовся за лічені хвилини і заробив на цьому 1500 грн.
Чи є конкуренти у вашого ресурсу?
На разі прямих конкурентів у Кабанчика немає. Але такими можна вважати дошки оголошень та сайти, що пропонують роботу. Від першої групи ми відрізняємось тим, що маємо прозорі умови роботи: в завданні чітко описано, що треба зробити, коли і скільки грошей за це отримає виконавець. Але найголовніше те, що завдяки ретельній перевірці виконавців ми мінімізуємо ризик замовника потрапити в пастку до шахраїв.
А сайти з пошуку роботи сфокусовані на постійній занятості населення, тому майже не мають вакансій для додаткового заробітку. Також ми обходимо всіх конкурентів по швидкості пошуку компетентного і відповідального виконавця для кожного завдання. Уявіть, після публікації завдання потрібний виконавець знаходиться в середньому впродовж 3 хвилин.
Які плани на майбутнє? Чи плануєте змінювати чи удосконалювати концепцію?
Ми постійно займаємось вдосконаленням сервісу та багато експериментуємо.
Незабаром з’являться мобільні додатки для IOS та Android. Вони допоможуть зробити пошук роботи або потрібного спеціаліста мобільним та ще зручнішим.
Зараз ми активно займаємось просуванням сервісу, як в нових регіонах України, так і за кордоном. Минулого року ми вже запустили сервіс в Білорусі, Казахстані та Росії і далі займаємося масштабуванням проекту.
Можливо, маєте поради для охочих розвивати власний бізнес? На що треба звернути увагу?
По-перше. Перед запуском бізнесу обов'язково складіть бізнес-план, все розрахуйте. Фінансові показники і дані аналітики треба постійно відстежувати для розвитку бізнесу.
По-друге. Для просування проекту використовуйте тільки ефективні канали. Не варто спочатку "вливати" великий бюджет в канал, який ви не перевірили. Виділяйте мінімальні суми на експерименти. Якщо не працює - пробуйте далі.
По-третє. У команду потрібно брати людей, які хочуть вчитися, для яких гроші - не головне, важливіше - навчання і результат. Такі люди, як правило, дуже добре працюють і в підсумку гідно заробляють.
По-четверте. Ідіть за грошима. Так, якщо вашому клієнту незручно робити так, як ви придумали - все змінюйте. Взагалі, ніколи не бійтеся нічого змінювати, не бійтеся повертати в інший бік. Дуже часто розворот на 180 градусів призводить до великого успіху.
Довідка:
Проект запустили у вересні 2012 року, у жовтні того ж року вже було зареєстровано 25 замовників і 122 виконавця.
"Метнись кабанчиком" відзначили при нагородженні стартапів на IDCEE 2013: стартап став переможцем у номінації "Яндекса" The Best Consumer Startup. Тоді команда отримала
3 000 Євро на рекламну кампанію.
У квітні 2013 року "Кабанчик" знайшов інвестора - бізнес інкубатор EastLabs. Проект був відібраний менторами з 150 претендентів. В результаті підприємці отримали підтримку інвесторів в розмірі $20 000. Інкубатор за вкладену суму отримав 15%-ву частку в компанії. Після залучення інвестицій Кірігетов та Юр’єв звільнилися зі своїх компаній і цілком поринули в проект.
Розмовляла: Віта Коногорова
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше