Lera Litvinova Gallery «Оголена у квітах»

27 вересня 2018
UaModni Анонси

Персональна виставка Євгена Шаповалова

«Оголена у квітах»

21 вересня – 14 жовтня 2018 року

Арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Євгена Шаповалова «Оголена у квітах» у новій затишній локації в центрі Києва за адресою провулок Євгена Гуцала, 3. Lera Litvinova Gallery організовує виставки українських художників та влаштовує різноманітні арт-проекти як в Україні, так і за кордоном, маючи на меті познайомити поціновувачів мистецтва з сучасними митцями та їх неординарним баченням світу.  

Леонора Янко,  куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Арт-простір Lera Litvinova Gallery замість традиційного фото- та описового звіту про відкриття виставок пропонуватиме ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів, адже саме через картини художник виражає себе, емоційно транслює концепції своїх творів, і його думки є ключем до розуміння ідей та смислів, що стоять поза полотном».

Автор виставки «Оголена у квітах», Євгеній Шаповалов відповів на низку запитань, що стосуються його творчості.

Інтерв’юер: Кожен митець так чи інакше знаходить свій шлях до творчості. Що спонукало Вас взяти до рук пензлі?

Євген: Я малював з дитинства. Був період, коли я закинув цю справу, але відчуття, що я повинен займатися творчістю мене не залишало. Зрозумівши, що це моє покликання, я почав серйозно розвиватись і йти цим шляхом.

І: Ваша техніка досить незвична, адже часто Ви використовуєте для роботи пастель. У чому її магія?

Є: Робота з технікою пастелі сформувала мій стиль. Мені дуже подобається ця техніка, бо вона передає м’якість і цікаві технічні моменти, від яких я отримую задоволення.

І: Габріель Гарсія Маркес колись зазначив, що натхнення приходить тільки під час роботи. Але, як відомо, для художника, аби почати творити  необхідно віднайти у серці ті емоції, якими захочеться поділитись. Чи є у вас джерело тих емоцій, що пробуджують дію творчих сил?

Є: З Габріелем Гарсія Маркесом я згоден на всі 100%. До речі, це один з моїх улюблених авторів. Є певні образи чи сюжети, які до мене приходять, а в процесі безпосередньої роботи з’являється бажання розкривати їх.

І: Кожне полотно – це емоції та почуття художника у момент творіння. Кажуть, що світові шедеври часто створювались у пригніченому настрої. Ви зазвичай звертаєтесь до творчості під час кризових моментів чи у піднесеному настрої?

Є: Пишу картини лише в хорошому чи спокійному настрої. В поганому настрої навіть не хочу підходити до полотна. Мені важливо, щоб від роботи йшов правильний настрій. В нашому світі дуже багато негативних речей. Моє завдання – передавати світу позитивні емоції.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти той стиль, у якому Вам найкомфортніше творити?

Є: Досить важко для художника знайти власне обличчя. Мені давалось це не дуже легко. Розуміння і формування стилю почалось в 2010 році. До цього відбувалося багато експериментів і навіть знищення деяких робіт. Я намагаюсь здійснювати все нові і нові цікаві відкриття у творчості. Постійні експерименти й робота над собою необхідні для досягнення задовільного результату.

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Деякі художники, наприклад, надають перевагу вже продуманим мотивам, залишаючись прихильником єдиного стилю. Інші – не уявляють свого життя без творчих досліджень. Чи відкриті Ви для новизни і експериментів у мистецтві?

Є: Я тільки за те, щоб відкривати нове! Звісно, на початку шляху митець черпає інформацію з  того, що він бачить і що йому подобається. Це цілком нормально. Головне – виховати правильний смак, який завдасть необхідний напрям для формування стилю. Краще довго шукати себе, але знайти той самий неповторний стиль. Митець може все, але тільки не повторюватись!

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

Є: Я думаю, завдання художника, як творця, створювати і споглядати. Передавати те, що не можна сказати словами.

І: Нова виставка «Оголена у квітах» представляє нестандартні, динамічні та оригінальні роботи.  Ви поєднуєте неочікувані ракурси з геометричністю, змушуючи глядачів вдивлятись у кожну деталь мозаїки.  Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Є: Мені подобається досліджувати і трансформувати геометрію форм. Це дуже затягує в процесі. В момент написання картини десь будуєш, а десь руйнуєш первісні форми та досліджуєш їх на полотні. Але в кінці повинна скластися правильна комбінація. Я хотів би показати людям інше мислення та інше бачення форм.

Виставка триватиме до 14 жовтня.

м. Київ, провулок Гуцала, 3

Вхід вільний.

www.llitvinova.com, e-mail: leralitvinovagallery@gmail.com тел. 050 033 33 17

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи прибутково бути майстром манікюру?
Сьогодні UaModna розповість вам про манікюрну справу. Спробуємо разом розвінчати міф, чи вигідно працювати майстром манікюру? Скільки заробляють люди цієї професії? Чи справді це, як вважає більшість, "легкі" гроші? Все найцікавіше — далі.
Читати більше
Співачка Андріана про конкуренцію, бренд одягу та секрети краси
UaModna мала розмову з відомою українською співачкою Андріаною. Артистка розповіла нам про творчі плани, власні секрети краси та як люди сприймають її хіт "Не дала". Ексклюзивно — далі.
Читати більше