Історія одного Карлсона, якому не стала на заваді кар'єра!

4 жовтня 2016
Марія


Кожного дня ми кудись поспішаємо. Особливо гамірливими видаються великі мегаполіси. І лише одиниці, поспішаючи на роботу чи навчання, відривають свій погляд від телефону, щоби відчинити для себе двері у новий світ. І навряд чи хтось очікує побачити на даху свого офісу директора фірми. А як виявилося - це надзвичайно цікава реальність, з якою нас познайомив підкорювач висоти - Богдан Пирогов!

Познайом нас зі своїм захопленням та розкажи як ти сам дізнався про нього?

Я завжди відчував сильний потяг до висоти. А в 17 років життя закинуло мене з Чернівців до Києва, там я навчався (Фото 1). Лише уявіть як виглядає місто з 30 поверху. Побачивши це лише один раз, ви вже не зможете зупинитися. Ось і я не зміг. Саме в той період я почав активно підкорювати дахи. Те, що це називається "руфинг", дізнався згодом. У Києві було набагато більше можливостей, але й у Чернівцях вистачає дахів, тож так це стало моїм захопленням (Фото 2,3).

Довідка: Руфинг – екстремальний вид відпочинку, який полягає у прогулянках і лазінню по дахах будівель. Сама назва походить від англійського слова "roof", що означає "дах". Руфинг дає можливість споглядати індустріальні пейзажі міст, до того ж це відмінний спосіб отримання адреналіну.

Таке заняття є досить небезпечним і забороненим, чи не боїшся ти?

Це дійсно заборонено, доволі часто доводиться мати справу з охороною та поліцією, але це не зупиняє мене. Це те, без чого я не уявляю життя. Взагалі займаюсь всім, що хоч якось пов’язане з екстримом та сприяє викиду адреналіну. Я вважаю, що відпочивати потрібно активно: гірський туризм, автостоп, рафтинг, руфинг, походи і спуски річками на кілька днів, і обов’язково подорожі.

Чи були якісь надзвичайно страшні моменти під час підкорювання дахів та як реагують твої батьки на заняття руфингом?

Якщо бути відвертим, то краще запам’ятовуються не ті моменти, коли підкорив першу вершину, а саме ті, коли здається, що це востаннє й ти вже на межі. Зрозуміло, що невдалих спроб не було, ми б уже не розмовляли (жартує), але був випадок, коли я думав, що вже кінець. Це трапилося на руїнах замку в Ниркові. Каміння просто почало обвалюватися і я ледве встояв. Проте, що б там не було, я ніколи не забуваю про міри безпеки: не лізу в дощ, в принципі на мокрий дах, ніколи не займаюся вандалізмом, не ламаю замки. Звичайно, що мої батьки, як і інших руферів, мене не підтримують в цьому, дуже хвилюються, я розумію їх, але руфинг став невід’ємною частиною мого життя.

Яка була найвища точка, яку тобі вдалося підкорити?

На даний момент такою точкою стала радіовишка в Броварах – 260 м, туди я потрапив разом з бейсджамперами, вони стрибали з висоти 120 м (Фото 4). На відкриття парашуту вони мали лише 2 секунди і другої спроби вже не було б. Мені також кортіло спробувати, але потрібно мати кілька десятків стрибків з парашутом, щоб зробити таке. Тим не менш, цю вершину я запам’ятав добре. З такої висоти можна побачити, що Земля дійсно кругла. Ще одним цікавим фактом, саме з цього підкорення, було те, що вишку готували до зносу. Коли ми її підкорювали – хиталася просто жахливо, це додавало страху і небезпеки. Наступного дня її таки знесли, а я останній, хто там був.

Довідка: Бейсджампинг – це екстремальний вид спорту, у якому здійснюються стрибки з фіксованих місць зі спеціальним парашутом.

Як багато міст тобі вже вдалося підкорити?

Подорожі також займають значу частину мого життя. Тому, коли я подорожую, перше, що я роблю - намагаюся відшукати найвищу точку міста з гарною панорамою. З висоти я вже бачив багато міст: Чернівці, Львів, Ужгород, Київ, Житомир і навіть Париж та Гамбург. Досить часто до мене звертаються туристи та друзі з проханням показати наше місто з висоти (Фото 5). Нещодавно допоміг підкорити чернівецькі дахи парі з Києва, яка знайшла мене через Інтернет.

Яке місце стало твоїм останнім відкриттям?

Село Монастирок. Це маленьке селище на Тернопільщині з неймовірними краєвидами (Фото 6-9).

Яку точку України мрієш підкорити?

Однозначно Київську телевежу - найвища вільна (без підтримуючих розтяжок) металева конструкція світу та найвища споруда України. Будь-який руфер мріє про таке!

Що руфинг змінив у твоєму житті?

Висота дуже змінює людей. На висоті починаєш думати по-іншому, звільняєшся від шуму та поспіху. Здається, ніби час зупиняється. Коли мені потрібно прийняти рішення, на даху це робиться набагато простіше. А ще завдячуючи руфингу у мене з’явилися цікаві традиції – святкувати Новий Рік та День народження на даху.

Це все цікаво, але зрозуміло, що цим ти не займаєшся постійно, яке твоє основне заняття?

Я директор регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернівецькій області, а також директор чернівецького філіалу ТОВ "Топворк Україна". І руфинг мені не заважає, а навпаки допомагає відпочити та заспокоює.

Такий цікавий світ відкрила для нас успішна людина - Богдан Пирогов. А ви лише уявіть, скільки ще відомих людей мають такі цікаві захоплення!

Довідка: 

  • Напевно для багатьох руферів кумиром є українець Григорій Мустанг (справжнє ім’я Павло Ушевець), який ще називає себе Mustang Wanted. У 2014 році він заліз на дах на Котельній набережній в Москві та перефарбував зірку в кольори українського прапора та підняв там наш стяг. Свій вчинок він назвав арт-перфоменсом і присвятив його Дню Незалежності України та всім хлопцям, котрі захищають нашу Батьківщину на Сході. Окрім того, він зізнався, що готовий постати перед російським судом в обмін на звільнення Надії Савченко.
     
  • Нещодавно світ підкорила команда Віталія Расколова та Вадима Махорова "On The Roofs". Ці руфери підкорюють найвищі точки світу, серед яких Статуя Свободи та хмарочос висотою понад 650 метрів у Шанхаї. Команда навіть заробляє продажем прав на використання своїх вражаючих відео.
     
  • У 2015 році в День Незалежності український прапор з’явився у найвищій точці Африки – на вулкані Кіліманджаро. На висоті 5895м прапор встановив одесит Євген Лата.


Фото з особистого архіву Богдана Пирогова.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше