Інтонації акварелей: історія однієї вінницької художниці

8 червня 2018
Ліля Колісник

Її звати Кароліна. Вона лікар, що практикує, і художниця, яка тонко відчуває інтонації душі. 

Коротко про головне

  • Вона перфекціоніст, до того ж це стосується не тільки малювання. Тому доволі вимоглива до себе і до людей, які її оточують. "Коли ви бачите пошматований малюнок – це не депресія, це просто ніс кривий вдався", з усмішкою каже дівчина.

  • Вона любить котів - усіх, усюди і в усіх їхніх проявах. Іноді думає, що сама насправді в деякій мірі кіт, але це, як правило, помічають лише найближчі.

  • Не любить вдягатися в одне й те саме два дні підряд та їсти одну й ту саму страву двічі на день.
     

  • Є невиправною совою. Якщо вибирати між тим, закінчити якусь справу пізно вночі чи прокинутися для цього раніше, у 1ОО% випадків вона вибере нічний дедлайн.

  • Для повного щастя їй треба три речі – кока-кола, зручна піжама і безліч різних блокнотиків (сміється  прим. ред.).

instagram.com

 Чи пам'ятаєш, коли з'явилася любов до малювання? Чи була вона завжди?

Однозначно була завжди. У мене безліч плівкових фотографій, де я маленька сиджу за столом з рівненькою спинкою і пензликом, зануреним у дитячі акварельки. З часом (не враховуючи того, що я виросла), змінилися тільки дві речі – плечі трохи згорбились і акварель стала професійною.

instagram.com

 Яким був перший малюнок?

Усвідомленим першим класним малюнком був петриківський розпис. Я тоді ду-уже ним пишалася. З перших пам’ятаю ще хіба якісь «перехідні»  соняшник, у якому вперше не тисла олівцем; пейзаж, де зуміла передати відображення у воді; косулю, з якої почалася моя невиправна любов до великих і гарних акварельних очей…

 А вчилася у художній школі? Якщо так, як давалося навчання, скільки час займало?

На жаль, мені пощастило отримати лише 3 чи 4 уроки, тому все ще попереду.

instagram.com

 Що відчуваєш, коли малюєш?

Найчастіше це ідеальна сублімація пережитого. Помічаю, що саме тоді малюнки виходять наповненими, а не просто гарненькими. Коли в роботі вмикаєш уяву, а не тільки змальовуєш з фото, люди дивом це відчувають. Не кривитиму душею, але те натхненне піднесення, про яке всі люблять говорити, зловити не так легко, та й не завжди потрібно.  Я люблю сприймати малювання як спосіб перенесення відчуттів, а не їх здобування, тому, коли після закінчення роботи залишається приємна спустошеність, малюнок удався.
 

instagram.com

 Володієш певним стилем, яку техніку використовуєш?

Я б не сказала. Про стиль взагалі повинні судити інші люди, які за мною стежать і котрі впізнають (сподіваюся, впізнають:)) мої роботи серед інших. А щодо техніки – можу ду-уже довго і нудно говорити. Зазначу тільки, що як почерк змінюється від товщини і нахилу ручки, так папір та фарби можуть вплинути на вигляд та техніку написання картини.

instagram.com

Розкажи про улюблених художників, ілюстраторів.

Дуже багато є сторінок у мережі, які щиро захоплюють і за якими стежу (мова про Інстаґрам - прим. ред.), але еталоном у акварелі є і буде Agnes Cecile (молода римська художниця - прим. ред.).

 Де черпаєш натхнення?

Тільки в собі і тільки тоді, коли є вільний час, і голова не заповнена повсякденними проблемами.

instagram.com

 Ти за освітою лікар. Чи не стала свого часу заручницею серйозної професії? 

За 6 років навчання в медичному жодного разу не пошкодувала, що вибрала саме таку спеціальність. Медицина мене загартувала, зміцнила, приправила, так би мовити, мій покладистий і дуже компромісний характер нотками здорового скептицизму та, подекуди, навіть цинізму. Вважаю, що кожна людина після закінчення старшої школи повинна пройти хоча б рік повноцінної медичної підготовки; тоді суспільство однозначно стане здоровішим. І фізично, і морально. А щодо себе, можу сказати, не покину жодну справу. Поки що в мене добре виходить поєднувати. Щоправда, іноді доводиться жертвувати улюбленим сном, зате як потім собою пишаєшся (усміхається  прим.ред.).

instagram.com

 Чим ще захоплюєшся, крім малювання?

Маю таку рису  люблю хапатись за кілька справ одночасно. На дозвіллі можу і макіяж подругам зробити, і зачіску, маю два прозових твори, які почала писати, але наразі поставила на паузу. Стараюся більш-менш регулярно вести сторінку в Інстаґрам, обожнюю готувати, планую займатись татуюваннями. А це тільки початок:). Справ і планів завжди дуже багато, проте мені не вистачає ще кількох мене для реалізації всього вчасно!

instagram.com

 Якою має бути сучасна молода людина? 

Освіченою, впевненою, самодостатньою.
 

Поділися історією 3 улюблених малюнків.

Не маю жодного улюбленого. Тобто малюнок може бути моїм улюбленим не більше, ніж тиждень. Потім – див. пункт 1 – я знаходжу в ньому море недоліків і працюю над створенням нового «улюбленого». Секрет прогресу в синдромі відмінниці (сміється - прим. ред.).
Хоча, зачекай, ні, є один. Мій перший гіперреалістичний натюрморт – ґроно рожевого винограду, написане олійними фарбами. Історію залишу в таємниці, скажу тільки, що ніколи і нікому не віддам ту картину, бо за два тижні роботи над нею (а то були одні з найкращих тижнів мого життя) я вклала в те полотно, щонайменше, половину себе.

instagram.com

Редакція Ua Modna бажає Кароліні подальших злетів і нових ідей. До слова, інші роботи художниці можна переглянути ось тут. Окрім того, ви можете замовити собі один з тих чудових малюнків чи просто — картину за власними побажаннями

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше
Тіло не бреше. Причини, профілактика та лікування психосоматичних розладів
Чому не варто і неможливо контролювати емоції, як і для чого проживати їх екологічно. Інтерв'ю з психологом-психосоматологом Оксаною Бамбурою про взаємозв'язок тіла і психіки та профілактику психосоматичних розладів.
Читати більше