Інтерв'ю з Леоною Вишневською

16 травня 2016
Аня Остапчук

Молода поетеса з Івано-Франківська. Відео з емоційною лірикою Леони заполонили мережу та стрімко набули популярності. Про себе дівчина говорить: "Особлива, складна, дивна".


Гадаю, що усім буде цікаво послухати, коли, як і де ти написала свій перший вірш?

Свій перший вірш я пам'ятаю, здається, краще, ніж перший поцілунок :) Це був шкільний конкурс, а поезія була тематичною - Стендаль "Червона і чорне", ми тоді перемогли.

Чому обрала навчання на юридичному факультеті?

Тепер я з впевненістю можу відповісти, що це був щасливий збіг обставин. І тут я обирала зовсім не фах. Завдяки юрфаку зі мною зараз поряд саме ті люди, та й все відбувається саме так, як повинно відбуватись. Це свого роду досвід, можливість навчитись вірно розставляти пріорітети у житті.
 


На твою думку, поетами народжуються чи стають?

І те, й інше. Звісно ж, якщо ти поет за покликанням, тоді творчий шлях не доводиться обирати, тому що вибір доля зробила за тебе. А от у процесі становлення все трохи складніше, тут ти сам повинен зліпити з себе щось вартісне і згодом довести усьому світові свою значимість.

Яка твоя думка про ситуацію в країні?

Кажуть, що риба гниє з голови, тому... Тут навіть не потрібно нічого пояснювати. Всі все прекрасно розуміють - є маріонетки і є головний лялькар.

Опиши одним реченням своє місто? 

Це місце, куди завжди кортить повертатись, ти неодмінно пускаєш в нього коріння, відчуваєш як б'ється його серце з твоїм в унісон.

Твій улюблений вірш серед своєї лірики?

Так як і більшість - це закова поезія для мене, тому й улюблена)

Чи є в суспільстві якісь стереотипи щодо поетів, котрі заважають поетам у житті? 

Мені здається, що ці стереотипи вигадують самі поети. Тобто що кого турбує, те й виокремлюють та на цьому акцентують увагу. Бути поетом - це просто, тут немає якихось надскладних теорій та утопічних означень.

Чи маєш захоплення окрім літератури?

Їх безліч, правда. Намагаюсь знаходити хоча б крихту часу, але для всього - це і кінематограф, і акварелі, і естетичні композиції, і навіть солодощі)

Тебе часто порівнюють із Леоном Вишневським? І чи взагалі порівнюють?

Щодо творчості - ні. Але це якраз одне з тих порівнянь, яким можна пишатись.

Назви три книги, які має прочитати людина?

Вербер "Імперія Янголів"
Стівен Кінг "Відродження"
Жан-Поль Сартр "Уявне"

Чи є книга, яка змінила твоє життя? Якщо є, то яка?

Буковскі "Макулатур". І тут я не скажу чому, гадаю, коли ви опинитесь на останній сторінці, тоді зрозумієте про що я.

Хто для тебе є взірцем?

Якщо в розрізі творчості, то Ліна Василівна Костенко. Це жінка легенда, яка для мене свого роду оберіг та орієнтир.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше