Хочеш в Європу? Не плюй в ліфті!

13 грудня 2013
Anna Babicheva

Розмова із Ляною Мицько - громадським діячем, творчою людиною, редактором ресурсу АфішаЛьвів та тендітною і зворушливою дівчиною.

Яким ти бачиш майбутнє України і чи робиш щось для того, щоб воно було кращим?

Про "бачити" - важко щось казати в сьогоднішній ситуації. Можливо, щось вирішиться до Різдва. Можливо. Наразі "бачу", що теперішня влада просто так не здасть свої позиції і буде супроводжувати можливий відступ купою бруду. Того треба бути разом. 

Щодо того, що варто робити для нашого майбутнього - мені дуже подобається цей мем з інету: 

 
 
 
Якщо говорити про мою теперішню діяльність-роботу, то вже більше року є редактором сайту АфішаЛьвів - стараюся розповідати людям про добрі події, гарні зміни в місті, про хороших людей. Якось воно впливає на загальну ауру - здається, що не так все тут погано, як на це люблять жалітися :)

Ще займаюся сайтами myreport.com.ua - це сайт-блог про різну візуалку (фото, картинки та відео), які мають стосунок до України, і visitlviv.net - сайт-візитка Львова для туристів. Але AfishaLviv.net на першому місці. 

Ще щодо інет-активності - дуже імпонують різні спільноти, які створилися у FB - типу "Дайте пройти!" або "Нас не питали". Вірю в те, що через такі активності вирішуються різні проблемні позиції в місті. 

Дай згадаю, яка ще діяльність...

Ага, Лінія втечі моя :) Зараз трохи менше нею займаюся, але при нагоді роблю концерти і виставки різні. Це вже частина мене - нести дивний культурний продукт до людей :)

Ще зараз викладаю трошки в універі, але через революцію, зрозуміло, останні кілька тижнів ця діяльність призупинена. Хай студенти трохи постоять за своє майбутнє, а не посидять за свій диплом. Зараз навчаюся на аспірантурі на кафедрі культурології, викладаю - що скажуть :)) Наразі веду семінари з двох предметів - Етики та естетики і Історії української культури.

Якою ти бачиш себе через 10 років?

Це як питання на співбесіді на роботу )

Ще ніяк не бачу. Я навіть не знаю, що завтра відбудеться, а тут вже про 10 років :) 

Може Львів десь знайде своє Магдебурзьке право - тоді історія за 10 років перейде в інший вектор, і гуманітарії ще будуть потрібні країні. Може ми перетворимось на колонію Росії - тоді доведеться йти в підпілля і там робити свій панк-рок з блекджеком і шлюхами :) Різні можуть бути варіанти. 

Наразі точно бачу себе у Львові. Втікати не планую нікуди. 

Які найближчі цікаві події відбудуться за твоїм сприянням?

Щодо Лінії Втечі - плануємо з чоловіком робити панк-концерт з київськими гуртами (наразі можу оголосити хіба Stinx). Із Сашою з Гравіцапи хочемо зробити концерт по авангарду і матроку з гуртами із західної України. Про дати ще нічого казати не можу, бо планували спочатку на кінець осені, а тут таке в країні робиться! :)

В рамках концертів від Афіші "Вилазь з хатки" - 21 грудня, якщо революція трохи збавить темп і не доведеться знову переносити - роблю акустичний концерт Колоса із гурту Фіолет. 

Опиши, будь-ласка, найяскравіший спогад з дитинства.

Дуже подобалося в дитинстві допомагати мамі і бабці готувати пампушки і всякі пріколи на святу вечерю. Запах пампушків - це, напевно, найприємніше зі всього циклу свят :)

Найприємніше ще й через те, що лишилося ще з дохристиянських часів. А що з тих часів лишилося - до душі явно ближче. 

Чи любиш ти читати, та як ти бачиш ринок книжок у найближчому часі? 

Читати - люблю, особливо люблю коли на це є час. З наукової літератури - читаю книги, які потрібні до моєї дисертації. Наразі з художнього читаю ті книжки, які мені підсуває чоловік. Це різна фантастика: Гарісон, Желязни і так далі. 

Яким бачу ринок - мрію про українські переклади тих книг, які зараз читаю. Бо з перекладами в нас якась біда, особливо з науковою літературою.

Дуже подобається те, що робить Видавництво Старого Лева. Сьогодні була якраз на презентації їхньої нової книги казок, яку вони видали в співпраці з Львівською Хвилею. Краса! :)

Хотілося б, щоб вся наша книжкова галузь розвивалася темпами цього видавництва. 

Що для Тебе Львів? Я помітила, що ти дуже сердечно відносишся до нього, розкажи про Львів 

Львів - це родіна мать :))

До міста в мене ставлення дуже емоційне, деколи аж занадто. Дуже не люблю людей, які в ньому гадять, паркуються, як му*ки, фарбують фасади в фіолЄтовий, заставляють тротуари терасами... Але все буде добре. Я навіть рубрику на афіші про це зробила. afishalviv.net/news/ua/p-yat-z-plyusom-4-novinki-urbanistichnogo-prostoru-lvova

Через проблеми у Львові формується коло активістів, які хочуть їх вирішити. Так і робиться громадянське суспільство. Львівський варіант "виклику і відповіді" за Тойнбі. Дуже подобається дивитися на те, що роблять небайдужі люди і висвітлювати їхню діяльність. Деколи навіть долучатися самій до їхніх активностей. 

Про "громадське". Дивишся Громадське ТВ чи ні? Якщо знаєш про них, то як відносишся? 

Дивлюся. І не можу через них працювати. Бо дивлюся постійно. Навіть коли не дивлюся - громадське все одно грає на фоні.

Навіть коли роблю їсти - громадське йде в телефоні на кошичку з яблуками :)

Чого ти б побажала читачам на сьогоднішній день? 

Не будь тітушкою! 

автор фото: Яна Стефанишин
футболку розмалювала: Таня Охтень

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше