Грузинська скрипалька засудила Гергієва та підтримала Україну

30 березня 2015
UAPOST.US
"Я все ще не можу пробачити Гергієву", - слова грузинської скрипальки, удостоєної звання артистки сезону Нью-Йоркської філармонії.
 
Ліза Батіашвілі - неймовірно талановита 35-річна скрипалька з Грузії. Вона полонила критиків і глядачів своєю природною витонченістю, шовковитістю звучання і благодатною артикуляцією.

"Культура має багато влади", - сказала Батіашвілі в недавньому інтерв'ю. "Це може бути позитивний або негативний вплив на світ".

Georgian Journal мав за честь взяти інтерв'ю у знаменитості.

Вас нещодавно назвали найкращою артисткою сезону Нью-Йоркської філармонії. Що це означає для вас?

Звісно, це велика честь для мене. Будь-яке таке рішення або звання дуже мотивує музиканта, адже у своєму житті ми витрачаємо багато зусиль, енергії, часу та емоцій на свою роботу.

Ви також не соромитеся висловлювати свої думки. Політичний підтекст у Ваших інтерв'ю для різних видань світу ніколи не перестає викликати широкий резонанс.

Я переїхала до Німеччини, коли мені було одинадцять років, і виросла тут, але я ніколи не забуду прагнення і рішучість, що керували тоді грузинським народом. Це був смак свободи, прагнення до світлого майбутнього, надія, яку нам дали у 1989 році. У Німеччині я дізналася, що треба робити і куди направити своє життя, щоби принести користь суспільству і майбутнім поколінням. 

Яке ваше ставлення до Валерія Гергієва, який вважається одним з трьох провідних світових диригентів? Це було досить сміливо, наприкінці його концерту виконати композицію на підтримку України. Це було прямим актом непокори проти близького друга Путіна?

Я зробила це, тому що досі не можу пробачити його за концерт у Цхінвалі в 2008 році і його підтримку брехні та пропаганди Путіна. Ніхто на Заході не поділяє думку Гергієва, але ніхто не насмілюється відкрито виступати проти нього, як роблю це я. Люди продовжують працювати з ним, незважаючи на все це. Коли я погодилася на цей концерт, я вже знала, що висловлю свою думку будь-яким способом.

Чи плануєте ви продовжувати нагадувати світові через свої виступи про те, що відбулося в Грузії,є і те, що продовжує відбуватися в Україні?

Так. В даний час преса дуже цікавиться моїм поглядом на поточні події, але я намагаюся залишатися помірною з його вираженням - зрештою, музикант повинен займатися музикою, а не політикою.
 


Я думаю, те, що станеться в Грузії в найближчому майбутньому, залежить від грузинського народу, а не від того, як будуть розвиватися події в Росії. Я також поважаю Україну і український народ безмірно; вони самовіддано борються за свою свободу. Вони борються, щоб нарешті знищити режим, який пограбував попереднє покоління. Якщо Грузія не приєднається до тих, хто хоче жити цивілізовано і демократично, її майбутні покоління будуть платити за цей провал дорого.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше