Грузинська скрипалька засудила Гергієва та підтримала Україну

30 березня 2015
UAPOST.US
"Я все ще не можу пробачити Гергієву", - слова грузинської скрипальки, удостоєної звання артистки сезону Нью-Йоркської філармонії.
 
Ліза Батіашвілі - неймовірно талановита 35-річна скрипалька з Грузії. Вона полонила критиків і глядачів своєю природною витонченістю, шовковитістю звучання і благодатною артикуляцією.

"Культура має багато влади", - сказала Батіашвілі в недавньому інтерв'ю. "Це може бути позитивний або негативний вплив на світ".

Georgian Journal мав за честь взяти інтерв'ю у знаменитості.

Вас нещодавно назвали найкращою артисткою сезону Нью-Йоркської філармонії. Що це означає для вас?

Звісно, це велика честь для мене. Будь-яке таке рішення або звання дуже мотивує музиканта, адже у своєму житті ми витрачаємо багато зусиль, енергії, часу та емоцій на свою роботу.

Ви також не соромитеся висловлювати свої думки. Політичний підтекст у Ваших інтерв'ю для різних видань світу ніколи не перестає викликати широкий резонанс.

Я переїхала до Німеччини, коли мені було одинадцять років, і виросла тут, але я ніколи не забуду прагнення і рішучість, що керували тоді грузинським народом. Це був смак свободи, прагнення до світлого майбутнього, надія, яку нам дали у 1989 році. У Німеччині я дізналася, що треба робити і куди направити своє життя, щоби принести користь суспільству і майбутнім поколінням. 

Яке ваше ставлення до Валерія Гергієва, який вважається одним з трьох провідних світових диригентів? Це було досить сміливо, наприкінці його концерту виконати композицію на підтримку України. Це було прямим актом непокори проти близького друга Путіна?

Я зробила це, тому що досі не можу пробачити його за концерт у Цхінвалі в 2008 році і його підтримку брехні та пропаганди Путіна. Ніхто на Заході не поділяє думку Гергієва, але ніхто не насмілюється відкрито виступати проти нього, як роблю це я. Люди продовжують працювати з ним, незважаючи на все це. Коли я погодилася на цей концерт, я вже знала, що висловлю свою думку будь-яким способом.

Чи плануєте ви продовжувати нагадувати світові через свої виступи про те, що відбулося в Грузії,є і те, що продовжує відбуватися в Україні?

Так. В даний час преса дуже цікавиться моїм поглядом на поточні події, але я намагаюся залишатися помірною з його вираженням - зрештою, музикант повинен займатися музикою, а не політикою.
 


Я думаю, те, що станеться в Грузії в найближчому майбутньому, залежить від грузинського народу, а не від того, як будуть розвиватися події в Росії. Я також поважаю Україну і український народ безмірно; вони самовіддано борються за свою свободу. Вони борються, щоб нарешті знищити режим, який пограбував попереднє покоління. Якщо Грузія не приєднається до тих, хто хоче жити цивілізовано і демократично, її майбутні покоління будуть платити за цей провал дорого.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Люба О: "Вважаю, що у кожній книзі письменник може знайти, перш за все, сам себе"
Письменниця, поетеса, мандрівниця, сповнена оптимізму та позитиву людина, відкрита до всього нового та захоплюючого - саме такою є наша сьогоднішня співрозмовниця Люба О, котра нещодавно презентувала свою дебютну книгу "АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ або як жити в іншій країні​"
Читати більше
Іванка Світляр: "Україна проходить непростий шлях становлення. А проект Р.І.Д. робить свій внесок у цей процес"
Цікавинки української мови та історії можна вивчати за допомогою додатку Р.І.Д. Ось що про нього розповіла одна із засновниць проекту Іванка Світляр...
Читати більше
Віра Марущак: "Ніколи сидіти на одному місці, бо під лежачий камінь вода не тече"
Як чудово, що зараз можемо користуватись інтернет-мережею! Вся інформація, як на долоні. Наразі, маєш змогу відреагувати на цікаву/радісну/сумну/важливу інформацію, як от: привітати шановну колежанку Віру Марущак з обранням головою Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України і запитати про плани на майбутнє
Читати більше