Є. Грушин: "Неокласичних композиторів не люблять в академічній сфері"

11 квітня 2013
Lilia Kolesnyk

Цього місяця молодий український композитор та піаніст, учасник гурту "Illusions" Єгор Грушин видав свій другий сольний альбом і тепер вирушає у концертний тур. Втім, незважаючи на щільний графік, Єгор знайшов час і поділився з UaModna новинами про альбом, планами на майбутнє та іншими думками.

Єгоре, нещодавно вийшов твій другий сольний альбом “Absolution”. Наскільки він відрізняється від попереднього - “Inside”?

Так, альбом нарешті вже вийшов, люди купують, слухають, це - головне.

Альбом відрізняється, насамперед, якістю звучання. Головним завданням для мене було – попрацювати над звуком, віднайти своє власне звучання. Також відрізняється і сам матеріал альбому. При написанні композицій до нього, моя голова була зайнята більш глобальними думками, ніж рік тому. В “Inside” я керувався швидкоплинним натхненням; на кожну композицію мене надихали різні ситуації, люди, події. В “Absolution” на протязі усього альбому є певна історія, цілісність. Увесь альбом побудований на одній темі: осмислення свого шляху, пріоритетів.
 


А з чим пов’язані назви обох альбомів?

Назва “Inside” була підібрана дуже просто. То моя улюблена композиція з того альбому, тому так і назвав. З “Absolution” було важче. Ми з другом намагались якомога точніше охарактеризувати цю платівку, вийшло так, як є. Ще думали, чи не ризиковано називати його так, бо таку саму назву має один з альбомів британського гурту “Muse”, люди дуже люблять вказувати на такі речі, бо підсвідомо шукають якийсь плагіат і хочуть покритикувати, або ще щось. Люди - неймовірні. (Неймовірні скептики!). Але справа в тому, що таку назву композицій чи альбомів мають не тільки MUSE, а ще не один десяток гуртів. Ну і стилі музики у нас зовсім різні. Не назвати його так через те, що у когось така ж назва – було б нечесно перед собою.

Розкажи, коли музика пишеться найкраще? Що є твоїм натхненням?

Вночі. Коли місто спить, а голова не болить - музика відчувається краще. Моїм натхненням є моє життя, а також люди і ситуації, що мене оточують. Справа в тому, що люди, які поряд зі мною – особливі. Кожен по-своєму. Вони і є моє натхнення.

Твоя музика – лірична: тебе часто називають українським Людовіко Ейнауді. Як тобі в такій ролі лірика-романтика? Не хочеться іноді чогось більш драйвового :)?

Так я і є лірик-романтик! Порівняння з Людовіко Ейнауді дуже приємне, але я себе з ним не порівнюю. Мені ще дуже далеко до його рівня. Як в творчому плані , так і в технічному. Мені ще й двадцяти нема.

Людовіко – засновник неокласики 21-го сторіччя. Цей стиль ще має назву "classical crossover". Я відношу себе саме до цього стилю. Я не академічний піаніст, не академічний композитор. В моїй музиці нема нічого складного. Я не претендую на звання найкращого піаністу світу. Це особисто мені нічого не дасть, в мене інші амбіції. Композиторів і виконавців такого стилю, як в мене, дуже не люблять в академічній сфері. Вони люблять більш складну музику. Багато хто взагалі не знає, що існує неокласика 21-го сторіччя і,коли чують "неокласик", то одразу порівнюють з Хіндемітом, Регером та іншими. Але справа в тому, що я не претендую на те, щоб бути з ними поряд. Я роблю це для себе і для тих, хто любить подібну музику. І роблю це чесно як перед собою, так і перед людьми.
А драйву в житті мені вистачає!

Це правда, що Ейнауді довелось слухати твою музику? Як він відреагував?

Цей секрет я не видам!

Єгоре, де можна переслухати твої твори?

Перший альбом можна слухати в інтернеті та завантажити його абсолютно безкоштовно. Це дуже просто можна зробити на моєму сайті (http://egor-grushin.in.ua/). Другий альбом можна почути, купивши диск. Коштує він недорого, тому хто дійсно захоче, – придбає. Це також можна зробити на моєму сайті.

Де тобі більше подобається виступати – на маленьких затишних квартирниках, чи на великій сцені з аудиторією в кілька сотень?

Мені просто подобається виступати. Просто не завжди можна зробити концерт в якомусь місті, через певні причини.. Але коли там є певна кількість людей, що хоче тебе почути – роблю там квартирник. Бо люди хочуть слухати, а я хочу грати для них. Інколи хочеться домашнього затишку.

Чи є сцена або аудиторія, де чи перед якою ти мрієш виступити?

Мрію виступати там, де мене дійсно чекають.

Ти часто спілкуєшся зі своїми фанами/шанувальниками?

Так, часто.. Соціальні мережі в цьому допомагають. Мені цікаво вести розмови з людьми. Але, певно, як і багато людей, не люблю якісь звичайні розмови, в яких немає ніякого сенсу.

Як думаєш, слава – це показник успіху чи тягар?

Напевно буває по-різному. Але я ще не відчував цього, тому поки не можу сказати, як це для мене.

Єгоре, ти багато подорожуєш? Де вже встиг побувати?

Пів -України точно об’їздив. Люблю подорожувати. Особливо люблю гори. Дуже люблю їздити туди відпочивати в компанії друзів. Найкращий відпочинок для мене.

В одному з інтерв’ю ти згадував, що хочеш на старості літ жити в Лондоні. Чому саме Лондон?

Тягне мене туди! Подобається архітектура, культура, звичаї… А ще найкраща світова музика творилась в Британії.

Що плануєш робити далі, після туру на підтримку нового альбому?

Мій тур в підтримку альбому буде тривати впродовж цілого року. Поки ведуться перемовини і організація усього декількох концертів, бо багато планів і крім цього.

У березні в мене з «Illusions» починається запис нашого нового альбому, тому роботи буде багато! І запис нашого другого альбому – першочергове для мене завдання на той період.

Ще дуже рано говорити про мій третій сольний альбом. Скажу лише, що третій альбом буде відрізнятись і від другого і, особливо, від першого. Вже є ідеї, напрацювання, деякі плани щодо цього. Але ще дуже-дуже рано!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше