Дизайнер бренду Каньє Веста YEEZY киянка Крістина Фоменко: "Дизайн - це лише думка"

10 жовтня 2016
Редакція
Час аматорів у сфері моди залишився в минулому. Стати дизайнером одягу і аксесуарів, закінчивши престижний західний вуз, - нормальна практика для представників нового покоління українських модельєрів. Їх стає з кожним роком все більше. Уже можна назвати цілий ряд імен тих, хто реалізував себе в цій індустрії. Декому пощастило навіть продемонструвати свої вміння і досягти визнання далеко за межами батьківщини.
 
Крістіна Фоменко. Фото: Inbar Levi
lady.tsn.ua 

Знайомтеся: Крістіна Фоменко, 27 років. Родом з Києва. Закінчила Central Saint Martins College of Art. Ось уже 5 років працює дизайнером бренду YEEZY, котрий належить славнозвісному Каньє Весту.

Чому вибрали для навчання Central Saint Martins College of Art?

Рішення стати дизайнером я прийняла ще в дитинстві. У ту пору мені дуже подобалося все, що робив Джон Гальяно. Дізнавшись, що він закінчив Saint Martins, я поставила перед собою мету вступити в цей же коледж і почала вдосконалювати свою англійську.

Навчання в одній з найкращих шкіл у світі виправдало ваші очікування?

Так. Окрім якісної освіти, коледж дав мені необхідні зв'язки для побудови кар'єри: після випуску я одразу ж отримала роботу. Плюс ті, хто навчався разом зі мною, зараз працюють у фешн-брендах і компаніях, розкиданих по всьому світу. І оскільки ми продовжуємо спілкуватися, то з їхньою допомогою я завжди можу бути в курсі подій, які відбуваються на світовій модній арені.

Як ви потрапили до Каньє Веста?

Коли музикант тільки починав свою діяльність у сфері fashion, він дивився покази випускників Central Saint Martins College of Art і йому сподобалася моя колекція. До слова, Каньє Уест досі цікавиться випускними роботами учнів різних навчальних закладів, пов'язаних з мистецтвом і модою, - шукає нові таланти. Так що у будь-якого молодого дизайнера є шанс потрапити в його команду, якщо музикант вирішить, що їхні погляди на моду збігаються.
 
Getty Images
Показ бренду Yeezy. Перший сезон. Нью-Йорк 2015
lady.tsn.ua 

Чим ви займаєтеся в YEEZY?

Як дизайнер, я - частина невеликої творчої команди. Хоча формально кожен з нас має свій фронт робіт: є люди, які відповідають за дизайн одягу, і модельєри, які розробляють аксесуари, взуття і т.д. - в реальному житті у нас немає чітких розмежувань в обов'язках. Я можу генерувати ідеї і шукати джерела натхнення в одному випадку, а в іншому - малювати ескізи. Можу займатися дизайном жіночого одягу або виступати консультантом у створенні моделей взуття. А в роботі над нинішньою актуальною колекцією, наприклад, моєю зоною відповідальності були кольори і тканини.

Ви берете участь у всіх процесах, у всіх колабораціях марки?

Так. Всю креативну роботу у всіх колабораціях виконує дизайнерська команда YEEZY.
 
Getty Images
Показ бренду Yeezy. Другий сезон. Каньє Уест в фіналі шоу. Нью-Йорк 2015
lady.tsn.ua 

Працюючи в компанії, яка носить ім'я іншої людини, чи є можливість реалізовувати власні ідеї?

Ні. Ми втілюємо задуми боса. Але, звичайно, я б не затрималася там так довго, якби наші уявлення не були співзвучні. До того ж я працюю з Каньє Вестом багато років, розумію його з півслова, вірю в багато з його ідей, і мені цікаво їх розвивати. Дизайн - це всього лише думка. Якщо ти згоден з думкою іншого, можна реалізувати себе як дизайнер, і працюючи не на себе.

Важко працювати зі "скандальною" зіркою?

Чутки про "вибуховий" характер Каньє Веста сильно перебільшені. Мій бос - публічна особа, він привертає увагу: кожен його вчинок, будь-яка дія, висвітлюється і обговорюється. Насправді робота з ним практично нічим не відрізняється від роботи з будь-яким іншим дизайнером або креативним директором.

Все, що я чую від своїх друзів, які займаються дизайном одягу в інших місцях, можна порівняти з тим, що відбувається навколо мене і зі мною: в будь-якій компанії керівник може змінити свою думку або концепцію в останній момент. Всім іноді доводиться починати заново.
 
Getty Images
Показ бренду Yeezy. Четвертий сезон. Нью-Йорк 2016
lady.tsn.ua 

Які ще особливості присутні в роботі на Каньє Веста?

Це унікальний проект: структура та принципи роботи його компанії не є звичайними. Компанія велика, але молода, і її краса в тому, що тут всі свіжі ідеї можна втілювати з розмахом. Каньє Вест - дизайнер-початківець, але він може собі дозволити будь-який масштаб.
Getty Images
Показ бренду Yeezy. Третій сезон. Наомі Кемпбелл у фіналі шоу. Нью-Йорк 2016
lady.tsn.ua

Бренд популярний в Америці?

Так. Дуже.

А критика в ЗМІ не засмучує дизайнерів, котрі працюють в команді? Ви взагалі цікавитеся тим, що пишуть про бренд?

В міру. У статтях, присвячених YEEZY, рідко заходить мова про одяг.

Хто, на ваш погляд, найбільш "просунутий" дизайнер у світі?

Демна Гвасалія з Vetements. Але і YEEZY - дуже перспективний бренд. Каньє хоче зробити хороший, якісний продукт і готовий для цього ламати усталені традиції, розширюючи звичні рамки. Він не має наміру "вписуватися" в розклад сезонів і може собі це дозволити.

Індустрія "втомилася", люди занудьгували: занадто багато дизайнерів, колекції миготять одна за однією, імениті модельєри не витримують убивчих перегонів і йдуть, ідеї стають неактуальними і викидаються занадто швидко - pre-fall, осінь-зима, resort, весна-літо... Каньє намагається розбити цю схему індустрії, а це важливо. Він відомий, і йому легше торувати новий шлях - він прагне створити щось цінне.
 
Getty Images
Сестри Кардашян на показі Каньє Веста
lady.tsn.ua 

Кім Кардашян втручається в модний творчий процес?

Не можна сказати, що Кім безпосередньо бере участь у створенні моделей. Але вона - муза Каньє, і його справді хвилює її точка зору. Вона - перший "споживач": тестує всі дизайни і висловлює свою думку.

Якщо Кім оцінила щось негативно, що відбувається?

Такого ще не було, щоб їй не сподобалося все. Але якщо вона щось одягає і їй не підходить, то нашим завданням є адаптувати річ. Тобто поліпшити, виправити так, щоб вона сіла по фігурі. В якомусь сенсі Кім допомагає Каньє реалізувати ідею універсального одягу - речей, які підходять для будь-якого типу фігури.

Яким ви бачите власне майбутнє?

Надалі я б хотіла як консультант попрацювати ще з деякою кількістю компаній, імен, набратися досвіду у співпраці з іншими людьми і почати рухатися в напрямку чогось свого, власного проекту.

Плануєте повернутися в Україну?

Конкретних планів поки немає. Мене дуже цікавить, що відбувається в українській моді сьогодні, але я абсолютно не знайома зі станом модної індустрії в Україні. Я поки тільки спостерігач: епізодично дивлюся покази або Instagram деяких дизайнерів.

Якими українськими дизайнерами цікавитеся?

Anna October. Стежу за її колекціями. Vita Kin. Зараз у світі етніка дуже затребувана, і її вишиванки - геніальна знахідка.
 
Крістіна Фоменко
lady.tsn.ua 

А у вас в компанії знають, що ви українка?

Звичайно. Знають всі: мені постійно потрібні візи, щоб виїхати кудись у відрядження.

Як до цього ставляться?

Якогось особливого ставлення немає: емігрантів на Заході багато, і тут всі звикли до іноземців. В моєму походженні немає нічого незвичайного. У нас, наприклад, кожен сезон працюють українські моделі на показах. Однак інтерес до України, безумовно, виріс останнім часом. Більшість знають тепер, що Україна - не Росія. Для багатьох вона стала "очевидною" на карті.

Якби ви відкривали свій бренд, то робили б це в Україні?

Я тільки зараз починаю цікавитися модою як бізнесом. Мені важко відповісти на це питання. Точно знаю, що в Америці щось створити буде непросто - тут важко пробитися. Зараз з'явилася тенденція: початківці їдуть в Азію, в країни, де менш розвинена фешн-індустрія - там дешевше організовувати нову компанію і слабкіша конкуренція. В Україні зараз, мені здається, теж можливостей набагато більше, ніж в США. Та й бренд з Києва - це поки що відмінна риса, що виділяє тебе серед всіх. Тому так, цілком можливо, мій майбутній бізнес буде безпосередньо пов'язаний з батьківщиною.

Розмовляла: Руслана Нефедченко
Джерело: lady.tsn.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше